За лекарствата, с любов...

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

За лекарствата, с любов...

Мнениеот geriva » 19 Фев 2013, 10:14

Има дни, когато сме неразположени, дни в които нито сме болни, нито сме здрави.
Кой е медикаментът, който най-често използвате, кое е малкото чудо, което ви кара бързо да си върнете формата?
Споделете!

Моят фаворит е аспиринът.Използвам Аспирин протект при главоболие, лека настинка, тежест в краката, мускулна треска,болки в ставите,а също и когато съм седяла дълго време навън и съм премръзнала.
Обикновеният аспирин пък прилагам често под формата на маска за лице.При екстремни ситуации, бързо възвръща свежестта на кожата и избистря тена. Добавям и рецептата(с предупреждение, че е леко избелваща):
Върху филия хляб се слага лъжица кисело мляко.
Аспиринът се счуква на прах.
Изчаква се около десетина минути, за да се изцеди млякото, с лъжичка се обира от филията и в отделен съд се смесва с аспирина. Нанася се на лицето.Ако търсите само освежаващ ефект-измийте след 5-10 минути, ако искате избелващ ефект-измийте след 15 минути.
geriva
 
Мнения: 336
Регистриран на: 18 Фев 2013, 11:45

Re: За лекарствата, с любов...

Мнениеот Violetta » 19 Фев 2013, 10:31

Харесвам бързия ефект на аулина при силни болки, но никак не подценявам и вредата от него, затова често гледам или да стискам зъби или да ходя навреме на лекар, особено зъболекар, пък и какъвто и друг да е. За съжаление, лекарствата не са хранителни добавки, с тях трябва да се внимава, дори и с привидно безобидния аспирин.
Violetta
 
Мнения: 466
Регистриран на: 28 Апр 2011, 22:58

Re: За лекарствата, с любов...

Мнениеот geriva » 19 Фев 2013, 17:57

Violetta написа: За съжаление, лекарствата не са хранителни добавки, с тях трябва да се внимава, дори и с привидно безобидния аспирин.

Така е. Няма безобиден медикамент и трябва да избягваме да се самолекуваме.
Целта на темата е обаче да споделим кой с какво лекува различните видове неразположения- все пак не може да посещаваме лекар всеки път, когато ни докривее.
Да добавя към моя списък с първи помощници- Хексоралетен таблетки за смучене.
Използвам го винаги, когато "ми драска" на гърлото.
geriva
 
Мнения: 336
Регистриран на: 18 Фев 2013, 11:45

Re: За лекарствата, с любов...

Мнениеот Cuddy » 23 Фев 2013, 13:54

При настинка ме вдигат на крака ампулите калциев глюконат и витамин С.
НСПВ пия един или два пъти годишно.
Cuddy
 
Мнения: 234
Регистриран на: 26 Дек 2011, 16:12

Re: За лекарствата, с любов...

Мнениеот winterrose » 27 Фев 2013, 20:59

Доколкото е възможно се старая да избягвам лекарствата. Изобщо не съм привърженичка на това при най-малката болка да се пият хапчета като бонбони. Като се замисля, лекарствата, които винаги имам под ръка са Спазмалгон, Тайлол Хот (или някое от подобните прахчета - бърза помощ при настинка) и аспирин.
winterrose
 
Мнения: 185
Регистриран на: 30 Мар 2011, 20:18


Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron