Какво трябва да направим днес срещу наркотиците?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Re: Какво трябва да направим днес срещу наркотиците?

Мнениеот ovagimyan » 14 Ное 2011, 16:56

Проблема с психоактивните вещества е много сериозен. Много са факторите, които влияят на разпространението и употребата, както при младите хора, така и при всички останали. Ако проявяваме по силна степен на Емпатия към другите и създадем добронамерена среда на общуване изградена на взаимно доверие е един чудесен начин за предпазване. Понякога обаче това не е достатъчно за това е добре да се знае, че има специализирани центрове за превенция и информация на психоактивните вещества. В тези центрове, човек може да намери отговорите на много въпроси и да му се подаде ръка. В Стара Загора има вече открит Превантивно информационен център по зависимости на ул." Цар. Иван Шишман" 96.
ovagimyan
 
Мнения: 164
Регистриран на: 05 Апр 2011, 19:40

Re: Какво трябва да направим днес срещу наркотиците?

Мнениеот Margo » 14 Ное 2011, 17:14

valiart написа:Възпитанието в семейството, комуникацията между детето и родителите и приятелския кръг са решаващите и определят постъпките, които ще се направят от човека. Спорта е също много важен и определено държи нарктиците извън интереса на подрастващите.

Всичко това ми е известно, но имам чувството, че се заражда голям проблем с детето ми. Говорим постоянно, следя какво пише в скайп, във фейсбук, познавам голяма част от приятелите и. Но определено на теория е по-лесно!
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: Какво трябва да направим днес срещу наркотиците?

Мнениеот valiart » 14 Ное 2011, 19:33

Margo написа:
valiart написа:Възпитанието в семейството, комуникацията между детето и родителите и приятелския кръг са решаващите и определят постъпките, които ще се направят от човека. Спорта е също много важен и определено държи нарктиците извън интереса на подрастващите.

Всичко това ми е известно, но имам чувството, че се заражда голям проблем с детето ми. Говорим постоянно, следя какво пише в скайп, във фейсбук, познавам голяма част от приятелите и. Но определено на теория е по-лесно!


Може би, точно това, че я следите създава проблем между вас...
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Какво трябва да направим днес срещу наркотиците?

Мнениеот delchev » 07 Авг 2019, 09:08

Наркотиците като че ли изместиха алкохола и цигарите сред младите хора, особено в училищна възраст. Не, че последните са по-безвредни и не са форми на зависимост. Според мен нещата тръгват първо от възпитанието в семейството, средата в училище и влиянието на улицата. Трябва да се говори, да се убеждава и разгласява за вредата от тези вещества.
delchev
 
Мнения: 102
Регистриран на: 03 Авг 2019, 20:00

Предишна

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта