Загубите карат ли ни да губим себе си?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Загубите карат ли ни да губим себе си?

Мнениеот сиско » 18 Ное 2011, 00:49

със всеки загубен човек, губим по една част от себе си, времето не лекува, но притъпява болката, винаги има една празнина, която не може да бъде запълнена :(
сиско
 
Мнения: 341
Регистриран на: 18 Окт 2011, 16:03

Re: Загубите карат ли ни да губим себе си?

Мнениеот ДжЪз » 08 Дек 2011, 16:39

сиско написа:със всеки загубен човек, губим по една част от себе си, времето не лекува, но притъпява болката, винаги има една празнина, която не може да бъде запълнена :(


Това звучи много пораженчески. Разбира се така е, но само ако си решила да се предадеш и да бъдеш победена. Когато губиш близък човек не трябва да губиш и себе си. Болките и загубите трябва да са нашите уроци, трябва да ни учат на сила и упоритост. Много е лесно да се предадеш и да кажеш "Аз бях до тук" или "Не мога повече". Това е лесно, но животът не е лесен, щастието се достига трудно и изисква жертви и сила.
Аватар
ДжЪз
 
Мнения: 33
Регистриран на: 07 Дек 2011, 13:35

Re: Загубите карат ли ни да губим себе си?

Мнениеот Bella » 09 Дек 2011, 10:37

Както се пееше в една българска поп песен : " Няма никога сърцето ми да позволи, да загубя с теб и друга част от себе си". Не бива да допускаме да губим себе си!
Аватар
Bella
 
Мнения: 233
Регистриран на: 20 Сеп 2011, 15:17

Re: Загубите карат ли ни да губим себе си?

Мнениеот delinda » 12 Дек 2011, 15:17

Мисля, че няма как, когато загубиш близък човек, да не изгубиш част от себе си. Колкото и да си силен, колкото и силно да желаеш да продължиш напред...понякога просто не можеш.
Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод, винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят.
Аватар
delinda
 
Мнения: 217
Регистриран на: 16 Сеп 2011, 09:11

Re: Загубите карат ли ни да губим себе си?

Мнениеот spend » 20 Дек 2011, 14:26

Случи ми се преди няколко години да загубя много обичам от мен човек. Разбира се, че се промених...но по този начин намерих себе си и разбрах страшно много за мен самата. Мисля, че загубите ни правят по-силни и целеустремени.
Аватар
spend
 
Мнения: 109
Регистриран на: 16 Сеп 2011, 14:10

Re: Загубите карат ли ни да губим себе си?

Мнениеот Силвия Бояджиева » 18 Яну 2012, 00:17

Много интересна и широка тема бих казала.Още самата дума загуба е ясно че е доста трудно и тежко да се съвземеш, води до затваряне в себе си и до това дори да не искаш да видиш любимите си хора, всеки по различен начин го приема и зависи каква е загубата естествено, но ако е на скъп човек е просто убийствено.....не се знае как ще реагираш на момента.Аз лично за такива дребни неща изпадам в паника а незнам и не искам и да си помислям ако е нещо друго...
Жената с характер ,плаши слабите мъже, но подлудява силните !
Аватар
Силвия Бояджиева
 
Мнения: 108
Регистриран на: 17 Яну 2012, 19:17

Re: Загубите карат ли ни да губим себе си?

Мнениеот ogi-smile » 18 Яну 2012, 17:01

Любов е да дадеш на някой възможността да те унищожи, вярвайки, че няма да го стори..."Любов вълшебна, любов невероятна, любов с бонбони и рози? Любов единствена и вечна? Любов идеална и щастлива? И от кога така?Колко песни са написани за любовта? Да кажем има-няма три-четвърти от всички издадени. А колко книги, поеми, стихове и т.н.? Може би дори повече от песните. А не е ли малко преувеличено така? Какво остава за любовта към близки, роднини, приятели? Откога само един човек прави цял свят?
Загубваш се в загубите всекидневно, загубваш се, неизменно ако нямаш пристан, на който да спреш и да дадеш време на времето.... Винаги има загуби, вървейки през живота въпроса е с кого споделяш загубите си и става ли ти по леко от това...
Аватар
ogi-smile
 
Мнения: 284
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:05

Re: Загубите карат ли ни да губим себе си?

Мнениеот tallia » 20 Яну 2012, 20:12

Изгубваме се първоначално, тъй като се променя обичайната траектория, в която сме свикнали да разпознаваме живота си. Началото е трудно и ,струва ни се, продължително, средата е с усещане на зацикляне и чак после идва усещането, че имаме сили да се събуждаме сутрин и без да си повтаряме „дишай - издишай” да чертаем нова траектория. Лесно е да кажеш „Не мога повече” или „Аз бях дотук”. Но какво всъщност означава реалността зад тези фрази? Само ги казваме, зад тях няма нищо. Това е причината всеки сам да налучква обратно пътя към живота си, към нещата, които обича, срещу нещата, с които се бори. Нямаме друга възможност. Понякога тръгваме, лъкатушейки, друг път отлагаме с месеци или години, но не можем да спрем.
Не, не губим себе си. Само се преоткриваме.
tallia
 
Мнения: 17
Регистриран на: 17 Яну 2012, 17:26

Re: Загубите карат ли ни да губим себе си?

Мнениеот ogi-smile » 24 Яну 2012, 09:41

Справяне със скръбта по загубата на близък човек... Какво трябва да направя, като скръбта е вечно в очите? В движенията, независимо от случващото се и от всички чудесни неща...Споделям с близките те изпадат в състояние на притеснение и натякване, че това вече е прекалено...Чувствам се самотно, дори и ако има много хора. Лесно е да се каже, дай време, но времето както лекува така и отнема...
Дали пък няма рецепта за такива състояния?
Аватар
ogi-smile
 
Мнения: 284
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:05

Re: Загубите карат ли ни да губим себе си?

Мнениеот tallia » 25 Яну 2012, 18:02

ogi-smile написа: Лесно е да се каже, дай време, но времето както лекува така и отнема...

Не можем да управляваме времето. И без да се налага да ни лекува, то пак ни отнема. Какъв е смисълът да се вайкаме и да добавяме още един проблем към загубата? Нека се концентрираме върху това, че ни дава друга гледна точка и ни помага да се адаптираме към новата ситуация. Адекватната реакция е да приемаме нещата, които не можем да променим.
tallia
 
Мнения: 17
Регистриран на: 17 Яну 2012, 17:26

ПредишнаСледваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта