Загубите карат ли ни да губим себе си?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Загубите карат ли ни да губим себе си?

Мнениеот ovagimyan » 25 Яну 2012, 18:10

Не можем да управляваме времето. И без да се налага да ни лекува, то пак ни отнема. Какъв е смисълът да се вайкаме и да добавяме още един проблем към загубата? Нека се концентрираме върху това, че ни дава друга гледна точка и ни помага да се адаптираме към новата ситуация. Адекватната реакция е да приемаме нещата, които не можем да променим.[/quote]
А имали, правила за адекватна реакция, след загуби? Как точно трябва да се научим да приемаме нещата, които не можем да променим? Усещайки, че собствените ни сили не са достатъчни, а чуждите, не са ни полезни...
ovagimyan
 
Мнения: 164
Регистриран на: 05 Апр 2011, 19:40

Re: Загубите карат ли ни да губим себе си?

Мнениеот sky_100 » 13 Ное 2018, 11:05

Много трудно преживявам провалите и загубите. Винаги съм била така. Не че имам свръх високи очаквания, просто съм твърде самокритична. А това наистина е голямо наказание...
sky_100
 
Мнения: 151
Регистриран на: 24 Окт 2018, 14:16

Re: Загубите карат ли ни да губим себе си?

Мнениеот Миленита » 13 Ное 2018, 13:55

Напротив, още повече се амбицирам. Поне аз. Всичко, което не ни убива, ни прави по-силни. Важи изцяло за мен.
Миленита
 
Мнения: 100
Регистриран на: 13 Ное 2018, 13:21

Re: Загубите карат ли ни да губим себе си?

Мнениеот IvanovA_Stef » 14 Ное 2018, 14:53

Преди - да. Сега вече се старая да запазвам самообладание. Не допускам да се стига до крайности, в които да се чувствам изгубена. Когато човек има близки, на които да се опре, е по-лесно. Но ако си сам в загубите си, наистина е много вероятно да загубиш почвата под краката си.
IvanovA_Stef
 
Мнения: 158
Регистриран на: 24 Окт 2018, 15:00

Re: Загубите карат ли ни да губим себе си?

Мнениеот Тъжна Луна » 14 Ное 2018, 17:55

толкова много говоря за себе си, та чак си ставам досадна. и да - загубите ни карат да се изгубим, но и да се намерим. всяко нещо с времето си. аз виждам по себе си как съм супер много оскотяла, сърдя се на света, не подавам ръце на някой дето един път е сгафил дори и той да подаде. живея си в някакъв мой комфорт, ценя си го, знам че трябва да показваме нахората че ги обичаме, но аз не го показвам и те се отдалечават и мислят, че ми е през оная работа за тях. изобщо тва е сложна работа. често като се изгубим обаче даваме шанс на нещо ново да ни намери тъй че дето се казва - нидейте рива :birthdaymulticolor:
Аватар
Тъжна Луна
 
Мнения: 262
Регистриран на: 23 Фев 2018, 13:11

Re: Загубите карат ли ни да губим себе си?

Мнениеот Dust » 21 Ное 2018, 14:48

Зависи кой как разбира загубата. Някои неща са просто отложени във времето, не означава че няма да се получат по-натам във времето.
Случвало се е да загубя себе си, да. Обаче съм намерила решение - да си намирам нова цел. Тогава си запълвам съзнанието и събирам сили.
Dust
 
Мнения: 112
Регистриран на: 13 Ное 2018, 12:17

Re: Загубите карат ли ни да губим себе си?

Мнениеот Lana » 10 Дек 2018, 16:59

В никакъв случай не допускам да губя себе си заради каквато и да е загуба. Имам един живот и и нищо няма да се върне. Когато човек се научи да приема случващото се с него, по-лесно продължава напред. Но е много важно да има до себе си и скъпи хора.
Аватар
Lana
 
Мнения: 87
Регистриран на: 04 Дек 2018, 15:04

Re: Загубите карат ли ни да губим себе си?

Мнениеот Никол_20 » 22 Фев 2019, 14:37

Трудно се отчайвам, но и не съм преживявала все още кой знае какви загуби за годините си. Мисля си, че съм упорит и силен човек, но как ще реагирам при сериозна загуба - не съм сигурна.
Аватар
Никол_20
 
Мнения: 71
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:13

Re: Загубите карат ли ни да губим себе си?

Мнениеот Niya » 19 Юни 2019, 09:42

Случвало ми се е, зависи каква е загубата. Когато почина баба, се чувствах наистина зле. Прекарвахме много време с нея, беше ми като втора майка. Но човек е устроен да тъгува, страда и после да продължи напред. Поне в повечето случаи.
Иначе, материални загуби не могат да ме съборят по никакъв начин.
Niya
 
Мнения: 71
Регистриран на: 07 Май 2019, 11:07

Re: Загубите карат ли ни да губим себе си?

Мнениеот Ка Ме Лия » 21 Юни 2019, 09:40

Обезкуражават ме, понякога за дълго, но после винаги намирам сили да продължа. Но чак да изгубя себе си не ми се е случвало. Всеки има своя си праг на търпимост, на болка и надежда.
Ка Ме Лия
 
Мнения: 57
Регистриран на: 17 Яну 2019, 11:30

ПредишнаСледваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron