Любими детски песнички

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Re: Любими детски песнички

Мнениеот vaksina » 24 Ное 2011, 21:21

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ZPDxH6fj9eM&feature=related[/youtube]
vaksina
 
Мнения: 25
Регистриран на: 07 Ное 2011, 19:14

Re: Любими детски песнички

Мнениеот vaksina » 24 Ное 2011, 21:31

vaksina
 
Мнения: 25
Регистриран на: 07 Ное 2011, 19:14

Re: Любими детски песнички

Мнениеот bisertaskov » 24 Ное 2011, 22:37

Дръж главата си ниско наведена (скромност), очите да гледат високо (амбиция), устата затворена (спокойствие); изгради себе си върху синовно уважение и помагай на другите.
bisertaskov
 
Мнения: 588
Регистриран на: 23 Мар 2011, 10:22

Re: Любими детски песнички

Мнениеот tweety » 25 Ное 2011, 15:34

- ето една песничка и от мен
tweety
 
Мнения: 348
Регистриран на: 15 Ное 2011, 10:04

Re: Любими детски песнички

Мнениеот Georgica » 03 Ное 2012, 15:12

Спомням си като дете майка ми и баба ми много ми пееха, толкова е отпускащо да чуваш гласа на близък докато заспиваш. Много са любимите ми песнички и не бих могла да изброя едно или две заглавия! Ще ви споделя няколко причини защо трябва да пеете на своите деца:
1. Жените, които започват да пеят присписвни песни на още нероденото си бебе, по-рядко страдат от токсикоза, бременността и раждането протичат по-леко.

2. Помагат на недоносените бебета по-бързо да качват на тегло и да се адаптират за живот.

3. Увеличават също лактацията на кърмещите майки

4. Съществува дълбока връзка между приспивните песни и речевото развитие на детето, способността му рано да започне да говори, да произнася първите си звуци и думи, и на процеса му на мислене.

5. В обикновените думи е зашифрована първичната информация за устройството на света и когато бебето слуша тези звуци и думи, в него се събужда генетическата памет на предците му. Ето защо според изследвания деца, на които не са пяти приспивни песни често изостават в известна степен в развитието си.

6. Ласкавият майчин глас играе ролята на вълшебна нишка, която свързва емоционално бебето и мама, като в същото време бебето получава импулс в своето подсъзнание, че е е обичано и защитено.

7. Зад простичките и глуповати думи на приспивните детски песни се крие подсъзнателно програмиране на малката личност и неговия бъдещ успех в живота. В тях няма негативни или страшни думи, напротив – пее се само за радост, щастие, положителните черти на характера, светлата надежда и вяра в бъдещето. В известен смисъл те са като предричащата магия на орисниците от приказките, които винаги се сбъдват.

Ето защо аз също ще пея на децата си така както са ми пяли на мен като дете, призовавам и други родители да сторят същото, макар да е по-лесно да пуснем компютъра и заредим плейлиста.
Georgica
 
Мнения: 49
Регистриран на: 11 Юли 2012, 09:44

Re: Любими детски песнички

Мнениеот desita@ » 20 Дек 2012, 17:16

Моите деца много обичат песничките на Бон бон.Други любими са Часовник,Чело коте и Калинки-балеринки. :D
desita@
 
Мнения: 84
Регистриран на: 19 Дек 2012, 16:17

Re: Любими детски песнички

Мнениеот Anila » 20 Дек 2012, 21:35

На племенницата ми това и е една от любимите

А това е другата,която мен изобщо не ми харесва,ама тя така и се кефи
Anila
 
Мнения: 23
Регистриран на: 20 Дек 2012, 12:40

Re: Любими детски песнички

Мнениеот S_Milenska » 15 Яну 2015, 13:46

Много харесваме ние Чело коте книжки у нас :))
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Предишна

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта

cron