Черният шоколад е полезен за здравето

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Черният шоколад е полезен за здравето

Мнениеот BRI » 20 Фев 2013, 13:43

choc.jpg
choc.jpg (5.36 KiB) Прегледано 4908 пъти
Обичате ли черен шоколад? Аз го обожавам и затова реших да изненадам почитателите му със "сладка” новина…Освен, че е вкусна, тъмната тайна на шоколадовото царство разкрива и своите хранителни предимства. Учените са открили, че черният шоколад може да бъде полезен за здравето, особено за сърцето. Консумацията на сладкото изкушение оказва понижаващ ефект върху кръвното налягане. Черният шоколад ограничава лошият холестерол и съответно предпазва от инфаркт и инсулт. Причината за това се крие в богатото му съдържание на антиоксиданти и флавоноиди. Веднага добавям, че тези природни вещества изобилстват в много други растителни хранителни продукти, но не всички имат вкусовите качества на сладкото изкушение.

Все пак трябва да се наслаждаваме разумно на шоколада. Черният шоколад е по – полезен за здравето и има повече антиоксидантно действие от млечния. Затова избирайте шоколад с повече какао. Колкото повече, толкова по-добре. Какаото стои зад всичките предимства на черния шоколад.

Вече се запознахте с предимствата на черния шоколад, но все пак, той върви в комбинация с калории, така че прекалената му консумация води до напълняване. Затова не прекалявайте, а консумирайте в малки количества. Един, два шоколадови бонбона са достатъчни да ви заредят с нужните антиоксиданти и да доставят удоволствие на сетивата ви…А вие обичате ли черен шоколад? Честичко ли прекалявате с него?
BRI
 
Мнения: 239
Регистриран на: 13 Фев 2013, 10:04

Re: Черният шоколад е полезен за здравето

Мнениеот hristinara » 20 Фев 2013, 14:54

Аз много обичам тъмен шоколад и честичко прекалявам...още повече, че вкъщи всички го намират за горчив и целият шоколад си остава за мен :P
hristinara
 
Мнения: 33
Регистриран на: 20 Фев 2013, 14:15

Re: Черният шоколад е полезен за здравето

Мнениеот geriva » 20 Фев 2013, 23:17

И черен шоколад похапвам, но любим ми е млечният(жалко че не е така полезен)
Иначе черен шоколад използвам, когато приготвям вкъщи сладки и рула,или за глазури и кремове на торти, мммм.
geriva
 
Мнения: 336
Регистриран на: 18 Фев 2013, 11:45

Re: Черният шоколад е полезен за здравето

Мнениеот Prolet8 » 22 Фев 2013, 23:06

Може и да е полезен, но аз се обривам от него. Избивам ми пъпки, които ме сърбят ужасно. От обикновен шоколад не се получава така, не знам защо от черният се появяват!
Prolet8
 
Мнения: 112
Регистриран на: 22 Фев 2013, 21:31

Re: Черният шоколад е полезен за здравето

Мнениеот winterrose » 25 Фев 2013, 21:36

Само този тип шоколад харесвам, защото не е сладък. Не мога да хапна млечен, още по-малко бял. Търся такъв, който съдържа поне 70% какао и си го ям с кеф :)
winterrose
 
Мнения: 185
Регистриран на: 30 Мар 2011, 20:18

Re: Черният шоколад е полезен за здравето

Мнениеот rossitta » 27 Фев 2013, 13:53

Само този тип шоколад харесвам, защото не е сладък. Не мога да хапна млечен, още по-малко бял. Търся такъв, който съдържа поне 70% какао и си го ям с кеф

Същата съм. Много го обичам и то не защото е полезен и ала бала, а заради самият му вкус.
rossitta
 
Мнения: 190
Регистриран на: 06 Дек 2012, 14:00

Re: Черният шоколад е полезен за здравето

Мнениеот Nika56 » 05 Мар 2013, 15:01

Обожавам черния шоколад. Предпочитам го пред всички останали видове.
Nika56
 
Мнения: 1
Регистриран на: 05 Мар 2013, 14:55

Re: Черният шоколад е полезен за здравето

Мнениеот Evgenia » 05 Мар 2013, 15:03

И аз много го обичам, но не бива да забравяме, че все пак е сладко изкушение...а калориите си се трупат :P
Evgenia
 
Мнения: 145
Регистриран на: 05 Мар 2013, 14:02

Re: Черният шоколад е полезен за здравето

Мнениеот IVRO » 27 Мар 2013, 15:56

С парченце( по скоро няколко) черен шоколад на ден се боря успешно със стреса. :P
IVRO
 
Мнения: 199
Регистриран на: 12 Дек 2012, 10:42

Re: Черният шоколад е полезен за здравето

Мнениеот spring » 10 Апр 2013, 13:34

Ммм, обичам го! Черният шоколад стимулира мозъка да произвежда серотонин (хормона на щастието и удоволствието), като в същото време съдържа, компоненти, които действат като естествена виагра. :P
spring
 
Мнения: 120
Регистриран на: 10 Апр 2013, 11:13

Следваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron