Електронни термометри - за и против

Апарати, аксесоари и уреди с медицинска или козметична употреба - задайте своя въпрос и вижте повече мнения.

Re: Електронни термометри - за и против

Мнениеот naty_7 » 11 Апр 2012, 00:30

Аз съм категорично ЗА живачните термометри!имаме три и ги пазим и до ден днешен показват вярно!електронните са по удобни,но им нямам вяра! както и на електронните апарати за кръвно,също! наскоро обаче счупих единия термометър от живачните,е не е толкова страшно както някои го описват тук.почистих живака с прахосмукачка и готово.+ това живака е опасен,но в много по големи количества,от колкото това което е в термометъра. ;) скоро видях по аптеките,термометри които са същите като живачните,но не били с живак а с нещо друго.... но забравих как му беше името.който си има стар с живак, да си го пази и да си го ползва :)
naty_7
 
Мнения: 2
Регистриран на: 11 Апр 2012, 00:23

Re: Електронни термометри - за и против

Мнениеот naty_7 » 11 Апр 2012, 00:33

bubulina написа:Електронните темометри отчитат с около 2 десети по-високо от живачните, аз така съм чела :? но не съм сигурна, дали наистина е така. Трябва да се сравни.



отчитат по ниско от живачните!
naty_7
 
Мнения: 2
Регистриран на: 11 Апр 2012, 00:23

Re: Електронни термометри - за и против

Мнениеот nikita » 26 Апр 2012, 13:57

Независимо дали сме ЗА или ПРОТИВ електронните термометри, живачните вече са забранени, въпреки че в някои детски заведения още ги използват. Електронните отчитат по-ниско от живачните термометри с няколко единици, но аз като купих нашия просто го сравних със стария и знам колко да добавя. Живачните са по-точни, но ако температурата е висока и електронните вдигат градуса, така че не мисля, че има някакъв проблем относно използването им.
nikita
 
Мнения: 66
Регистриран на: 30 Мар 2012, 16:46

Re: Електронни термометри - за и против

Мнениеот tochica » 11 Май 2012, 14:08

Не съм против електронните термометри, а нашият е на Барба бебе - за чело и ухо. Много ми е удобен и не бих го сменила с друг. Знам, че дават разлика в стойностите с живачните термометри, но както е писала nikita, ако детето има температура показателят се вдига за секунди... Дано ни се налага по-рядко да ги използваме все пак ;)
tochica
 
Мнения: 40
Регистриран на: 10 Май 2012, 15:24

Re: Електронни термометри - за и против

Мнениеот Камелия » 14 Май 2012, 16:22

Аз твърдо залагам на старите живачни термометри, все пак те дават много по точни данни за телесната температура, а понякога и 10 единици са от значение!
Камелия
 
Мнения: 183
Регистриран на: 27 Мар 2012, 14:56

Re: Електронни термометри - за и против

Мнениеот sanya » 05 Юни 2012, 10:30

Нашият термометър е на Mocrolife и го използваме от години. Не е скъп и имаше 2 години гаранция. Имаме и един живачен, който запазих за всеки случай, но определено си използвам електронния. В градината също съм занесла електронен термометър, тъй като има заповед от директорката да не се допускат деца с температура. Не са ми давали чак такава разлика, така че си ги използвам съвсем спокойно. Плюс това веднага разбирам, ако някой от дечковците вдигне температура - само като им погледна очичките и са ми ясни.

microlife.jpeg
microlife.jpeg (5.98 KiB) Прегледано 4211 пъти
sanya
 
Мнения: 62
Регистриран на: 05 Апр 2012, 12:32

Re: Електронни термометри - за и против

Мнениеот peter pan » 20 Юли 2012, 16:54

sanya написа:Нашият термометър е на Mocrolife и го използваме от години. Не е скъп и имаше 2 години гаранция. Имаме и един живачен, който запазих за всеки случай, но определено си използвам електронния. В градината също съм занесла електронен термометър, тъй като има заповед от директорката да не се допускат деца с температура. Не са ми давали чак такава разлика, така че си ги използвам съвсем спокойно. Плюс това веднага разбирам, ако някой от дечковците вдигне температура - само като им погледна очичките и са ми ясни.

microlife.jpeg


И нашият електронен термометър е от този модел - доволна съм. Живачните отдавна съм ги изхвърлила. Веднъж със сестра ми бяхме счупили един живачен термометър вкъщи /то тогава нямаше и електронни, де :mrgreen: / и като си спомня реакцията на майка ми... да не ви обяснявам. Електронните са по-безопасни и отчитат, пък било то и с малка разлика. И както е казала sanya - всеки родител си познава детето най-добре и винаги познава, когато нещо го тревожи или мъчи.
peter pan
 
Мнения: 25
Регистриран на: 06 Юни 2012, 12:43

Re: Електронни термометри - за и против

Мнениеот Bobby » 30 Сеп 2013, 11:32

У нас ползваме един инфрачервен електронен термометър. Съпругата ми го купи , за да може да мери температурата на детето от разстояние докато то спи, а и решихме да заменим стария живачен с по-безопасен. Сравнихме показанията на стария и новия , за да се уверим че мери точно, видяхме че няма разминавания. Сега сме по-спокойни, самият термометър отчита веднага ,за 1 секунда и алармира при висока температура, сертифициран спрямо немските стандарти и работи безпроблемно.
Bobby
 
Мнения: 3
Регистриран на: 13 Сеп 2013, 10:06

Re: Електронни термометри - за и против

Мнениеот iovi79 » 05 Окт 2013, 23:02

Хм....Доста термометри сменихме,докато не ни препоръчаха марката Микролайф. Впечатлих се ,че имат такива за чело,без докосване! Това е огромно улеснение за бебе и малко дете....Да, цената е около 100лв.,но като си помисля какво мъчение е за детето ми да му измервам температурата с обикновен!!!! Заслужава си :)
iovi79
 
Мнения: 1
Регистриран на: 05 Окт 2013, 22:46

Re: Електронни термометри - за и против

Мнениеот ivelina76 » 09 Окт 2013, 14:11

Аз съм с безконтактен електронен на Medisana, защото мога да меря температурата на малката докато спи, без да се налага да я събуждам. Преди това си купувах от аптеките електронни и винаги исках най-скъпите, които се предлагат (уж по-качествени), но всичките показваха едни температури от рода на 35 градуса. Направо се видях в чудо, защото не можех да си намеря хубав термометър, а това за мен е много важно.
Но сега от този съм много доволна.
За това моя съвет е по-добре дайте повече парички за термометър, но поне да показва правилно, отколкото да давате (като мен) по няколко пъти по 10лв, за термометри, които за нищо не стават.
Ако не ви се дават толкова пари за безконтактен, до колко знам на тази марка има и обикновен електронен (предполагам, че и той ще е добър)
ivelina76
 
Мнения: 5
Регистриран на: 08 Окт 2013, 13:34

ПредишнаСледваща

Назад към Медицински принадлежности

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта