Електронни термометри - за и против

Апарати, аксесоари и уреди с медицинска или козметична употреба - задайте своя въпрос и вижте повече мнения.

Re: Електронни термометри - за и против

Мнениеот lamski » 22 Авг 2014, 14:58

Завършил съм ТУ-София, по време на експерименти който включваха истински живачен термометър, асистентът ни каза че ако счупим някой практиката е цялата стая в лабораторията да се поръси със сяра и да се запечата за шест месеца, защото живачните изпарения са силно токсични.
lamski
 
Мнения: 6
Регистриран на: 10 Ное 2013, 21:16

Re: Електронни термометри - за и против

Мнениеот PasDeDeux » 22 Авг 2014, 15:13

lamski написа:Завършил съм ТУ-София, по време на експерименти който включваха истински живачен термометър, асистентът ни каза че ако счупим някой практиката е цялата стая в лабораторията да се поръси със сяра и да се запечата за шест месеца, защото живачните изпарения са силно токсични.

Хаха да бе, кой не е чупил живачен термометър вкъщи, колко от нас са се изнасяли за 6 месеца и са поръсвали със сяра? :?
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Електронни термометри - за и против

Мнениеот Lollipop » 16 Ное 2014, 18:02

PasDeDeux написа:
lamski написа:Завършил съм ТУ-София, по време на експерименти който включваха истински живачен термометър, асистентът ни каза че ако счупим някой практиката е цялата стая в лабораторията да се поръси със сяра и да се запечата за шест месеца, защото живачните изпарения са силно токсични.

Хаха да бе, кой не е чупил живачен термометър вкъщи, колко от нас са се изнасяли за 6 месеца и са поръсвали със сяра? :?


И аз съм чупила, дори по едно време това ми беше практика ;) Не вярвам че има кой знае колко много опасен живак в един термометър, обаче отчитаха много вярно, на сегашните електронни не мога да се доверя изобщо. Ако някой знае термометър, на прилична цена разбира се, който да върши работа моля да ми препоръча.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Електронни термометри - за и против

Мнениеот pravilno » 21 Яну 2016, 14:30

малкия като е малък ползвам електронен, защото бързо мери, а той все шава. Но нещо не съм доволна
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Re: Електронни термометри - за и против

Мнениеот kauda » 22 Яну 2016, 17:35

Аз съм за от чисто здравосовна гладна точка, но като цяо не измерват правилно. Имам едни, който уж подмишницата като мериш трябва да сложиш 0.5, ако мериш в устата е точен. И на двете места ми акзва една и съща температура, на кое да вярвам!? Според термометъра ми постоянно съм със 37,2 градуса, а аз се чувствам страхотно и определено не като човек с температура. Бях болна и бях със 37,5 и щях да откача. Надали толкова чувствително съм отразила 0.2 :)
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Електронни термометри - за и против

Мнениеот viviann » 30 Окт 2018, 15:37

Покрай децата смених няколко. Определено смятам че електронните са по-добър вариант, особено за нетърпеливи мъници. Обаче единственият такъв, от който съм доволна и все още ползваме е на Браун.
viviann
 
Мнения: 161
Регистриран на: 24 Окт 2018, 15:16

Re: Електронни термометри - за и против

Мнениеот Дороти » 07 Ное 2018, 13:39

Аз явно трябва да пробвам с друга марка електронни, защото моят дава голяма разлика с обикновения. Ще видя тези на Браун. С моето шило вкъщи е абсурд да меря десет минути температура.
Дороти
 
Мнения: 150
Регистриран на: 25 Окт 2018, 10:10

Re: Електронни термометри - за и против

Мнениеот Роуз » 19 Ное 2018, 13:52

Определено е много удобно и отдавна съм изхвърлила всякакви други.
Роуз
 
Мнения: 136
Регистриран на: 08 Ное 2018, 10:10

Re: Електронни термометри - за и против

Мнениеот Ванила » 30 Яну 2019, 15:20

Микролайф - много съм доволна от него.
Ванила
 
Мнения: 96
Регистриран на: 25 Ное 2018, 12:35

Re: Електронни термометри - за и против

Мнениеот Stani30 » 09 Май 2019, 11:46

здравейте, от известно време ползвам ето този термометър http://babytherm.eu/
Цената му е супер, много е точен защото е контактен и ми е наистина много удобно защото си ме уведомява като детето вдигне температура и не се налага постоянно да го ръчкам за да проверявам температурата. Препоръчвам го. Ползвала съм и много от инфраред термометрите но освен че са доста по скъпи, дори тези дето са много точни пак не са
Stani30
 
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Май 2019, 11:43

ПредишнаСледваща

Назад към Медицински принадлежности

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron