Електронни термометри - за и против

Апарати, аксесоари и уреди с медицинска или козметична употреба - задайте своя въпрос и вижте повече мнения.

Електронни термометри - за и против

Мнениеот Рамела » 12 Апр 2011, 11:22

Не зная защо,ама като си меря температурата с електронен термометър и после с добрия, стар живачен ми дава голяма разлика...Електронния показва, че нямам температура, живачния му противоречи...Или аз не правя нещата както трябва , или електронните термометри могат да имат много здраве от мен... :((
Рамела
 
Мнения: 61
Регистриран на: 29 Мар 2011, 20:37

Re: Електронни термометри - за и против

Мнениеот Margo » 12 Апр 2011, 11:31

Що не се довериш на старите живачни термометри?! Електронните са направени за удобство, но щом има разлика в градусите...
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: Електронни термометри - за и против

Мнениеот Madame » 13 Апр 2011, 13:07

Рамела написа:Не зная защо,ама като си меря температурата с електронен термометър и после с добрия, стар живачен ми дава голяма разлика...Електронния показва, че нямам температура, живачния му противоречи...Или аз не правя нещата както трябва , или електронните термометри могат да имат много здраве от мен... :((

А аз си мислех, че само при мен е така :roll:
Аватар
Madame
 
Мнения: 101
Регистриран на: 02 Апр 2011, 20:57

Re: Електронни термометри - за и против

Мнениеот Рамела » 13 Апр 2011, 16:03

Ами ...електронните пестят време ... да се вържа 10 минути на едно място :roll: ...ама...така е...първо с електронния, после контрола с живачния :D
Рамела
 
Мнения: 61
Регистриран на: 29 Мар 2011, 20:37

Re: Електронни термометри - за и против

Мнениеот OrHiDeA » 13 Апр 2011, 16:48

Ако електронния термометър е хубав почти няма разлика.
Аватар
OrHiDeA
 
Мнения: 95
Регистриран на: 03 Апр 2011, 20:48

Re: Електронни термометри - за и против

Мнениеот southern_sun » 13 Апр 2011, 17:07

Я да питам аз, ние тука си говорим за електронни и живачни термометри, но живачни има ли на пазара? Не са ли със стълб от медицински спирт/ червен/?
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Електронни термометри - за и против

Мнениеот Рамела » 13 Апр 2011, 18:22

Вече са спиртни...живачните ги забраниха....и с право !!! Няма да забравя какъв ужас изживях като дете, когато счупих един живачен термометър и ми казаха, че живака е много отровен. Цяла нощ не спах, че ме беше страх, дали на сутринта ще се събудя :lol:
Рамела
 
Мнения: 61
Регистриран на: 29 Мар 2011, 20:37

Re: Електронни термометри - за и против

Мнениеот southern_sun » 14 Апр 2011, 20:23

Рамела написа:Вече са спиртни...живачните ги забраниха....и с право !!! Няма да забравя какъв ужас изживях като дете, когато счупих един живачен термометър и ми казаха, че живака е много отровен. Цяла нощ не спах, че ме беше страх, дали на сутринта ще се събудя :lol:

А на мен мама ми беше казала, че ако счупя термометър живакът ще ми влезне в ухото и ще умра. Предполагам, че електронните термометри ще са по удобни за меренето на температура на бебета и малки деца, които постоянно мърдат и не стоят на едно място.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Електронни термометри - за и против

Мнениеот Рамела » 14 Апр 2011, 20:51

То за бебетата са измислили друго...има за чело електронни има за в ушето, а вече има и такива с инфраред, където няма изобщо контакт с тялото - температурата се измерва от разстояние, има даже и беберон-термометър....какво ли не са измислили вече :roll:
Рамела
 
Мнения: 61
Регистриран на: 29 Мар 2011, 20:37

Re: Електронни термометри - за и против

Мнениеот southern_sun » 14 Апр 2011, 22:38

Супер!!! Светът се развива и остава ни само да се надяваме да е в положителна насока ;)
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Следваща

Назад към Медицински принадлежности

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта