Бяла козметика и маски за лице

За малките тайни на голямото самочувствие - дайте своето мнение за козметичните продукти.

Бяла козметика и маски за лице

Мнениеот pd_pavlova » 21 Фев 2013, 20:03

Бялата козметика е много важна за красивия и здрав вид на кожата. Знаете ли че за да има ефект от тази козметика не е достатъчно да ползвате само един крем , а цял режим (измиващ продукт (но не обикновен сапун) ,тонизиращ продукт, дневен и нощен крем и не на последно място околоочен крем). Аз лично ползвам и една много хубава почистваща маска за лице - киви намачкано се нанася на плътен слой и след няколко минути се изплаква с хладка вода ( много е хубава и кожата става освежена и мека) Правя си и още една с мед и мая за хляб - също е много ефикасна. :)
P.D.Pavlova
pd_pavlova
 
Мнения: 11
Регистриран на: 21 Фев 2013, 18:59

Re: Бяла козметика и маски за лице

Мнениеот Cuddy » 21 Фев 2013, 21:57

Имам си схема на ежедневни грижи. Само не мога да си изградя навик да нанасям крем против бръчки. :lol:
Cuddy
 
Мнения: 234
Регистриран на: 26 Дек 2011, 16:12

Re: Бяла козметика и маски за лице

Мнениеот geriva » 27 Фев 2013, 11:01

Да. Кожата на лицето изисква комплексни грижи. Който си мисли, че с един крем ще направи чудеса-нъц, временен ефект и нищо повече.
Кремовете за лице трябва да се сменят според сезона и състоянието на кожата. Освен основния крем е необходимо да имаме специален за околоочния контур-там кожата е тънка, плътността на основния крем може да не се отрази добре.
Така, че в шкафчето ми са наредени не една или две козметични глезотийки.
Маски за лице ползвам - готови, от аптечната мрежа, или приготвям сама вкъщи.
Старая се-годините не прощават, а и съм пушач....така че грижите X2 :)
geriva
 
Мнения: 336
Регистриран на: 18 Фев 2013, 11:45

Re: Бяла козметика и маски за лице

Мнениеот winterrose » 28 Фев 2013, 13:59

geriva написа:Да. Кожата на лицето изисква комплексни грижи. Който си мисли, че с един крем ще направи чудеса-нъц, временен ефект и нищо повече.

Напълно съм съгласна :) И най-скъпото мазило да си вземеш, ако не се отнасяш към кожата си с нужното внимание, ефектът ще е краткотраен. Пълна комбинация от околоочен, дневен, нощен, ексфолиант, маска. Преди това почистване с подходящ лосион, тоалетно мляко или мицеларна вода с меко и нежно действие. Освен това, не бива да пренебрегваме начина на хранене и пиенето на много вода.
winterrose
 
Мнения: 185
Регистриран на: 30 Мар 2011, 20:18

Re: Бяла козметика и маски за лице

Мнениеот geriva » 01 Мар 2013, 17:09

winterrose написа:
geriva написа: Освен това, не бива да пренебрегваме начина на хранене и пиенето на много вода.

Ох, това ми е болен проблем. Заради малкото количество вода, която приемам , кожата ми е доста суха. Затова като се присетя все наклепана с маска ходя. Има и друго- "свиквам" бързо с един крем и не мога да ползвам определен продукт повече от месец. Някой има ли представа на какво се дължи това?
geriva
 
Мнения: 336
Регистриран на: 18 Фев 2013, 11:45

Re: Бяла козметика и маски за лице

Мнениеот red_eyes » 01 Мар 2017, 16:28

Маската за лице като че ли е като нещо допълнително. Ако са налице основните грижи, които сте изброили, може и да не се наложи често маски да се правят. С такова впечатление съм от личен опит. Или не е така?
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Бяла козметика и маски за лице

Мнениеот kauda » 05 Мар 2017, 09:31

За първи път чувам за тази бяла козметика. Някаква марка ли е, не става ясно или няккаъв специални продукти???
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Бяла козметика и маски за лице

Мнениеот Good girl » 21 Фев 2019, 17:06

Харесвам маските на Nivea. Много добре ми се отразяват на кожата и не я изсушават.
Аватар
Good girl
 
Мнения: 69
Регистриран на: 10 Дек 2018, 14:57


Назад към Козметика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта