Регистрирахте ли домашния си любимец?

Ако можеха да говорят, но не могат, затова нека поговорим вместо тях. Споделетe всичко за вашите домашни любимци - типични или екзотични.
Онлайн консултация с д-р Искрен Станилов и д-р Деница Русева

Регистрирахте ли домашния си любимец?

Мнениеот georgia » 12 Апр 2011, 14:53

В края на март месец изтече срокът, в който собствениците на домашни любимци - кучета, трябваше да ги регистрират според новия закон. (Раздел Трети, от чл. 17, ал. 3 нататък)
Колко се оказаха съвестните граждани, които се съобразиха с наредбата?
Ще има ли наистина проверки и глоби за решилите да се направят на "неразбрали"?
Аватар
georgia
 
Мнения: 41
Регистриран на: 09 Апр 2011, 21:44

Re: Регистрирахте ли домашния си любимец?

Мнениеот southern_sun » 12 Апр 2011, 15:17

Нека ме глобяват, за какво е това регистриране, за прибиране на повече данъци. Аз живея в къща с двор и кучетата ми не излизат извън двора, на кого пречат? Да си регистрираме кокошките, котките, хамстерите и морските свинчета,а?
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Регистрирахте ли домашния си любимец?

Мнениеот georgia » 12 Апр 2011, 16:12

Всичко това е резултат от проблема с бездомните кучета и с цел регулиране на броя им. Предполага се, че тази регистрация трябва да ограничи безнаказаното изоставяне на домашните кучета на улицата. След като кучето е регистрирано в общината, при подобно или друго нарушение, неговият стопанин ще бъде открит и глобен по-лесно.
Аватар
georgia
 
Мнения: 41
Регистриран на: 09 Апр 2011, 21:44

Re: Регистрирахте ли домашния си любимец?

Мнениеот southern_sun » 12 Апр 2011, 16:46

Не разбирам хората, които отглеждат някое животно и когато им омръзне го пускат на улицата. За мен животното е като детето,а някой може ли да се раздели с детето си?
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Регистрирахте ли домашния си любимец?

Мнениеот bisertaskov » 14 Апр 2011, 21:35

Аз мисля че бездомните животни се увеличават и благодарение на добросърдечни граждани които ги хранят навсякъде.
Не можен да решим проблема с бездомните дай да нападнем домашните,това е поредния блъф.Не че съм против правилата и законите но това не е решение на проблема, как ще забранят на бездомните да се размножават,пред блока има поне 20 котки и половината са в очакване на новото поколение, и поне 2 бременни кучета и кво правим тях кой ще ги регистрира питам аз ? Имам две ловни кучета и не само ще ги регистрирам но и чипове ще им сложа.
Дръж главата си ниско наведена (скромност), очите да гледат високо (амбиция), устата затворена (спокойствие); изгради себе си върху синовно уважение и помагай на другите.
bisertaskov
 
Мнения: 588
Регистриран на: 23 Мар 2011, 10:22

Re: Регистрирахте ли домашния си любимец?

Мнениеот southern_sun » 14 Апр 2011, 22:32

bisertaskov написа:Аз мисля че бездомните животни се увеличават и благодарение на добросърдечни граждани които ги хранят навсякъде.
Не можен да решим проблема с бездомните дай да нападнем домашните,това е поредния блъф.Не че съм против правилата и законите но това не е решение на проблема, как ще забранят на бездомните да се размножават,пред блока има поне 20 котки и половината са в очакване на новото поколение, и поне 2 бременни кучета и кво правим тях кой ще ги регистрира питам аз ? Имам две ловни кучета и не само ще ги регистрирам но и чипове ще им сложа.

Който иска да си храни куче, нека да си го храни у дома. Съгласна съм с теб bisertaskov, какво ще се случи с бездомните животни, които очакват поколение. Някой ще кажат, че ще бъдат кастрирани, е добре, но проблема не е нацяло решен. А малките котенце и кученце, които обират размазани по асфалта, или бълхите и кърлежите, които се разнасят по градинките? Този проблем как ще се реши?
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Регистрирахте ли домашния си любимец?

Мнениеот bisertaskov » 17 Апр 2011, 21:15

Да определено са опасни тия бълхи и кърлежи, но никой не си дава сметка че като храни животините не им прави
услуга и опасността от болести при хората се увеличава, да не говорим за изпражненията от там идват най опсните зарази.
:!: :!: :!: За болестите предавани от животните на човека имам и тема.
Дръж главата си ниско наведена (скромност), очите да гледат високо (амбиция), устата затворена (спокойствие); изгради себе си върху синовно уважение и помагай на другите.
bisertaskov
 
Мнения: 588
Регистриран на: 23 Мар 2011, 10:22

Re: Регистрирахте ли домашния си любимец?

Мнениеот Bennito » 19 Апр 2011, 16:15

Господа, а питате ли се от къде ще дойдат средствата за да се справят с проблема с бездомните кучета (тук признавам, че не е сигурно, до колко ще е ефикасен този метод). Нали разбирате, че за всичко това са нужни средства. Питам, колко от вас си регистрираха кучетата и си платиха данъците за тях ? Защото, гарантирам Ви... уважаеми стопани, които така ви затруднява да регистрирате кучето си и да платите 24 лв. годишен данък, много от вас давате кучето си за разплод. Давате го защото утре ще ги продадете новородените. А тези, които не успеете ще ги пуснете на произвола. И ако този, който чете това нещо сега и казва "Аз не съм от тези", то повярвайте ми има и такива. И нека да си признаем, повечето реват от тази мярка, защото ги мързи да станат и да регистрират кучето си защото всички знаем бюрократичните ни проблеми на общината и личните проблеми на лелката на гишето.
Bennito
 
Мнения: 10
Регистриран на: 19 Апр 2011, 15:22

Re: Регистрирахте ли домашния си любимец?

Мнениеот southern_sun » 20 Апр 2011, 14:35

Bennito написа:Господа, а питате ли се от къде ще дойдат средствата за да се справят с проблема с бездомните кучета (тук признавам, че не е сигурно, до колко ще е ефикасен този метод). Нали разбирате, че за всичко това са нужни средства. Питам, колко от вас си регистрираха кучетата и си платиха данъците за тях ? Защото, гарантирам Ви... уважаеми стопани, които така ви затруднява да регистрирате кучето си и да платите 24 лв. годишен данък, много от вас давате кучето си за разплод. Давате го защото утре ще ги продадете новородените. А тези, които не успеете ще ги пуснете на произвола. И ако този, който чете това нещо сега и казва "Аз не съм от тези", то повярвайте ми има и такива. И нека да си признаем, повечето реват от тази мярка, защото ги мързи да станат и да регистрират кучето си защото всички знаем бюрократичните ни проблеми на общината и личните проблеми на лелката на гишето.

От една страна сте прав Bennito, но от друга аз нямам намерение да пълня хазната на тая тъпа държава, която само знае да взема без да дава. Прав сте в случая, че хората, които се занимават неофициално с търговия с кучета изкарват доста прилични пари от това. Но не смятам, че това е начина. Просто трябва да ги задължат да се регистрират като търговци и да си плащат данъка като такива.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Регистрирахте ли домашния си любимец?

Мнениеот metropolis » 11 Яну 2012, 16:55

Крайният срок за плащане на такса "куче" пак наближава и мен пак ме е яд на общината :x Моето куче има чип, регистрирано е, плащам си редовно таксата, събирам му отпадъците, обезпаратявам го, ваксинирам го... И всеки път, когато излезем на разходка, треперя дали няма да ми съставят акт, защото съм си забравила копието от паспорта и квитанцията :( Вярно, не ги забравям всеки път - имам копия в "кучешките" дрехи и в чантата си, но достатъчно често съм без документи. Защо трябва да поставяме чипове на кучетата, след като инспекторите дори не могат да проверят, че кучето наистина има чип?
Arte et humanitate, labore et scientia.
Аватар
metropolis
 
Мнения: 18
Регистриран на: 11 Яну 2012, 09:32

Следваща

Назад към Ветеринарна медицина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron