Изпотяване - как да се справим с дискомфорта?

Re: Изпотяване - как да се справим с дискомфорта?

Мнениеот сиско » 28 Ное 2011, 21:14

valiart написа:Каквото и да си говорим, редовното вземане на душ си е най-доброто. А е супер гадно да ти замирише на пот, смесена с някакъв дезодориращ спрей. Колкото и да се пръска, оправяне на проблема няма.


Да, но е по-добре от колкото да мирише само на пот :D
сиско
 
Мнения: 341
Регистриран на: 18 Окт 2011, 16:03

Re: Изпотяване - как да се справим с дискомфорта?

Мнениеот valiart » 29 Ное 2011, 00:10

сиско написа:
valiart написа:Каквото и да си говорим, редовното вземане на душ си е най-доброто. А е супер гадно да ти замирише на пот, смесена с някакъв дезодориращ спрей. Колкото и да се пръска, оправяне на проблема няма.


Да, но е по-добре от колкото да мирише само на пот :D


Ооооо, нееее! Ужасно еее! :shock:
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Изпотяване - как да се справим с дискомфорта?

Мнениеот сиско » 30 Ное 2011, 12:43

Кристал - сух антиперспирант
Естествен материал – кристал, който след нанасянето му върху кожата не затваря порите и така позволява нормално потене. Действа 24 часа, няма мирис, а чрез нежния пилинг допълнително подобрява дишането на кожата и предотвратява гъбичните заболявания. Препоръчва се употребата му под мишниците, върху кожата на краката и слабините.
Нкой пробвал ли е това, чувам доста добри отзиви за него.
сиско
 
Мнения: 341
Регистриран на: 18 Окт 2011, 16:03

Re: Изпотяване - как да се справим с дискомфорта?

Мнениеот Димка Кънева » 05 Яну 2012, 22:07

Най-доброто средство, за което се сещам против изпотяване е поддържането на изрядна лична хигиена! Парфюмът не може да замести банята и чистите дрехи!
По-обилното потене се наблюдава по-често при хора с наднормено тегло, а и миризмата му е по-силна. Ако Вие сте от тях опитайте да регулирате теглото си!
Потенето е естествена реакция на охлаждане на организмът ни и предпазване от прегряване така че, няма как да го предотвратим, а и не трябва! То е най-бързият начин на изхвърляне на токсините от нашето тяло. Приемайте повече течности и се къпете често, сменяйте и облеклото си по-често, защото и то е източник на неприятна потна миризма...
Димка Кънева
 
Мнения: 36
Регистриран на: 30 Дек 2011, 22:55
Местоположение: Стара Загора

Re: Изпотяване - как да се справим с дискомфорта?

Мнениеот Silvi » 08 Яну 2012, 14:24

Димка Кънева написа:Най-доброто средство, за което се сещам против изпотяване е поддържането на изрядна лична хигиена! Парфюмът не може да замести банята и чистите дрехи!
По-обилното потене се наблюдава по-често при хора с наднормено тегло, а и миризмата му е по-силна. Ако Вие сте от тях опитайте да регулирате теглото си!
Потенето е естествена реакция на охлаждане на организмът ни и предпазване от прегряване така че, няма как да го предотвратим, а и не трябва! То е най-бързият начин на изхвърляне на токсините от нашето тяло. Приемайте повече течности и се къпете често, сменяйте и облеклото си по-често, защото и то е източник на неприятна потна миризма...


Най-ужасното нещо е някой да ти мирише на пот или мръсни дрехи. Миризмата на пот идва от млечната киселина в потта. Освен неприятна миризма на пот, ако не се спазва нужната хигиена могат да се развият гъбични възпаления.
Silvi
 
Мнения: 234
Регистриран на: 04 Яну 2012, 16:02

Re: Изпотяване - как да се справим с дискомфорта?

Мнениеот elena » 19 Мар 2012, 12:28

сиско написа:Кристал - сух антиперспирант
Естествен материал – кристал, който след нанасянето му върху кожата не затваря порите и така позволява нормално потене. Действа 24 часа, няма мирис, а чрез нежния пилинг допълнително подобрява дишането на кожата и предотвратява гъбичните заболявания. Препоръчва се употребата му под мишниците, върху кожата на краката и слабините.
Някой пробвал ли е това, чувам доста добри отзиви за него.

Майка ми беше купила преди време и каза, че е доволна. Аз някакси не се доверих на този кристал, въпреки че с него се правят и бани на краката, ако се потят и имат неприятна миризма.
Използвам ролките на VICHY и съм страшно доволна. А що се отнася до миризмата на пот и парфюм... ужасно е!
elena
 
Мнения: 76
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:28

Re: Изпотяване - как да се справим с дискомфорта?

Мнениеот Silvi » 21 Мар 2012, 13:28

От години се доверявам на Гарние, стик, ролка, дезодорант - каквото и да е, но наистина има ефект.
Silvi
 
Мнения: 234
Регистриран на: 04 Яну 2012, 16:02

Re: Изпотяване - как да се справим с дискомфорта?

Мнениеот the princess » 03 Апр 2012, 14:22

Silvi написа:От години се доверявам на Гарние, стик, ролка, дезодорант - каквото и да е, но наистина има ефект.

Искам да те попитам така ли е какво казват в рекламата на Гарние, че предпазва от изпотяване 48 часа? Не е ли прекалено много това?
the princess
 
Мнения: 117
Регистриран на: 13 Мар 2012, 10:30

Re: Изпотяване - как да се справим с дискомфорта?

Мнениеот yoanna » 03 Апр 2012, 15:26

the princess написа:
Silvi написа:От години се доверявам на Гарние, стик, ролка, дезодорант - каквото и да е, но наистина има ефект.

Искам да те попитам така ли е какво казват в рекламата на Гарние, че предпазва от изпотяване 48 часа? Не е ли прекалено много това?

Мен ако питате, това си зависи от организма на човек - някои хора въобще не се изпотяват, а други каквото и да използват не спират да се потят. Аз съм от вторите и наистина чувството е много неприятно, особено през летните жеги. Разбира се това, не е оправдание да не се поддържа добра хигиена. Мъжките ролкови дезодоранти най-много ми помагат в това отношение, но тези които са маркови /D&G например/. Вярно, не са евтини, но давам мило и драго да не се притеснявам, че ще имам петна от пот на дрехата :? Замисляла съм си дали да не пробвам с бебешка пудра и ако някой е използвал, ще съм му много благодарна да пише как точно се използва и дали има някакъв ефект.
yoanna
 
Мнения: 61
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:17

Re: Изпотяване - как да се справим с дискомфорта?

Мнениеот ivka-86 » 04 Апр 2012, 09:22

yoanna написа:Мен ако питате, това си зависи от организма на човек - някои хора въобще не се изпотяват, а други каквото и да използват не спират да се потят. Аз съм от вторите и наистина чувството е много неприятно, особено през летните жеги. Разбира се това, не е оправдание да не се поддържа добра хигиена. Мъжките ролкови дезодоранти най-много ми помагат в това отношение, но тези които са маркови /D&G например/. Вярно, не са евтини, но давам мило и драго да не се притеснявам, че ще имам петна от пот на дрехата :? Замисляла съм си дали да не пробвам с бебешка пудра и ако някой е използвал, ще съм му много благодарна да пише как точно се използва и дали има някакъв ефект.

За пудрата нямам представа дали има ефект и как се използва, но си мисля, че просто поема влагата за определено време. Аз съм страшно доволна от продуктите на SVR Спириал :) Цялата серия е против изпотяване и е нещо... страхотно. Отидох до аптеката за друга ролка, но ми препоръчаха тази на SVR Спириал рол он. Първо се замислих, защото цената е по-висока, но резултата е сухи мишници и безгрижни летни дни ;) След това си купих и измиващия гел против изпотяване на същата серия. Пробвай ги и няма да съжаляваш.
ivka-86
 
Мнения: 40
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:12

ПредишнаСледваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с кожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта