Изпотяване - как да се справим с дискомфорта?

Re: Изпотяване - как да се справим с дискомфорта?

Мнениеот southern_sun » 17 Апр 2012, 16:52

Мен ако питате, това си зависи от организма на човек - някои хора въобще не се изпотяват, а други каквото и да използват не спират да се потят. Аз съм от вторите и наистина чувството е много неприятно, особено през летните жеги. Разбира се това, не е оправдание да не се поддържа добра хигиена. Мъжките ролкови дезодоранти най-много ми помагат в това отношение, но тези които са маркови /D&G например/. Вярно, не са евтини, но давам мило и драго да не се притеснявам, че ще имам петна от пот на дрехата Замисляла съм си дали да не пробвам с бебешка пудра и ако някой е използвал, ще съм му много благодарна да пише как точно се използва и дали има някакъв ефект.

Не съм съгласна, че има хора, които не се потят. По принцип човешкия организъм е така устроен, да се охлажда потеейки се.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Изпотяване - как да се справим с дискомфорта?

Мнениеот Камелия » 24 Апр 2012, 15:25

Колкото и да си говорим за козметика против изпотяване дойде ли лятото няма спасение. Днес докато се рових из сайтовете се натъкнах на нещо много интересно - има билка, с която можем да преборим лошата миризма на пот. Сигурно се чудите, че това е невъзможно. Знам ли може и да бъде ефикасно!
Бъзакът е билката, с помощта на която ще можете да сложите край на един проблем, който оказва негативен ефект не само върху самочувствието, но и върху общуването и контактите ви. Става дума за изпотяването. Характерно за бъзака е силната му натрапчива миризма. Можете да приготвите отвара от цветовете на бъзака, като в около 300 мл. вряла вода кипнете 5-10 грама от билката. След като изчакате да изстине пийте по една кафена чашка три пъти на ден.
Камелия
 
Мнения: 183
Регистриран на: 27 Мар 2012, 14:56

Re: Изпотяване - как да се справим с дискомфорта?

Мнениеот bobito » 14 Май 2012, 16:30

Изцяло разчитам на ролките против изпотяване на VICHY :) Купувам и за себе си, и за мъжа си, и имам варианти да избирам между 24-, 48- и 72-часа на защита. За пръв път си купих зелената ролка на VICHY от една аптека, докато бях в командировка в Бургас. Препоръчаха ми я и оттогава насам не съм я сменяла.

VICHY.jpeg
VICHY.jpeg (4.59 KiB) Прегледано 2569 пъти
bobito
 
Мнения: 84
Регистриран на: 17 Апр 2012, 14:22

Re: Изпотяване - как да се справим с дискомфорта?

Мнениеот Finger » 15 Юни 2012, 12:19

На какво може да се дължи обилно изпотяване на дланите? Дайте идеи как да се справя с проблема!
Finger
 
Мнения: 138
Регистриран на: 07 Дек 2011, 11:48

Re: Изпотяване - как да се справим с дискомфорта?

Мнениеот mecana » 19 Юни 2012, 14:52

Finger написа:На какво може да се дължи обилно изпотяване на дланите? Дайте идеи как да се справя с проблема!

А откога си забелязала, че ръцете ти се потят? Питам те, защото сестра ми е така от малка - потят й се ръцете и краката, при това доста. Водиха я на лекар, правиха й изследвания, но нищо не излезе. При нея си е просто на нервна почва и когато се притесни или прави нещо много важно започва да се изпотява. Тя си купува одорекс - има отделен дезодорант за ръце и крака, и на нея й помага да се справи с неприятното изпотяване.
Друг е въпроса, ако изпотяването се дължи на хормонален проблем. Тогава вече посещението при ендокринолог е задължително.
mecana
 
Мнения: 115
Регистриран на: 20 Апр 2012, 16:46

Re: Изпотяване - как да се справим с дискомфорта?

Мнениеот peter pan » 27 Юни 2012, 16:09

Използвам ролката на Polaar, която е с природни кристали от стипца. Не е евтина, но за сметка на това не се притеснявам, че ще имам петна под мишниците. Понякога използвам и бебешка пудра, която също подсушава много добре.

Polaar_purefitness.jpg
Polaar_purefitness.jpg (17.78 KiB) Прегледано 2535 пъти
peter pan
 
Мнения: 25
Регистриран на: 06 Юни 2012, 12:43

Re: Изпотяване - как да се справим с дискомфорта?

Мнениеот the princess » 30 Юни 2012, 14:48

Искам да попитам тъй като съпруга ми се обезкосмява на всякъде и когато се изпоти му излизат малки ситни пъпчици по слабините,корема и под мишниците. Има ли нещо, с което да се маже или пудри за да няма този проблем. Само да уточня,че с ролка против изпотяване не става, пробвали сме вече.Ако използва бебешка пурда след обезкосмяването дали ще се махнат пъпките.
the princess
 
Мнения: 117
Регистриран на: 13 Мар 2012, 10:30

Re: Изпотяване - как да се справим с дискомфорта?

Мнениеот Ваня_13 » 06 Сеп 2012, 11:51

mecana написа:
Finger написа:На какво може да се дължи обилно изпотяване на дланите? Дайте идеи как да се справя с проблема!

А откога си забелязала, че ръцете ти се потят? Питам те, защото сестра ми е така от малка - потят й се ръцете и краката, при това доста. Водиха я на лекар, правиха й изследвания, но нищо не излезе. При нея си е просто на нервна почва и когато се притесни или прави нещо много важно започва да се изпотява. Тя си купува одорекс - има отделен дезодорант за ръце и крака, и на нея й помага да се справи с неприятното изпотяване.
Друг е въпроса, ако изпотяването се дължи на хормонален проблем. Тогава вече посещението при ендокринолог е задължително.

Вероятно наистина се дължи на нервна почва тъй като последно време съм забелязала,че се потя повече от обичайното( но по дланите на ръцете или краката)Когато започна нещо да правя и усещам капчици пот под мишниците ми. Много е неприятно, ползвам ролка против изпотяване, но понякога и тя не спасява положението.
Ваня_13
 
Мнения: 140
Регистриран на: 18 Юни 2012, 13:59

Re: Изпотяване - как да се справим с дискомфорта?

Мнениеот mude » 19 Ное 2012, 22:27

Аз вече толкова съм се отчаял с това потене, гадното че дори сега през студеното време пак се потя, пък да не говорим за през лятото. На мен проблема ми е по цялото тяло,т.е навсякъде се потя като най-много се потя по краката, между краката, мишниците и гърба/кръста. Вярно, че малко съм с повечко килограмите, но едва ли някакви си 10кг по-малко, ще има някакъв резки разлики от сегашното потене. Уш, съм ходил да ми правят изследвания, колко са ме изследвали това е друг въпрос. Направо завиждам на хората, които не се потят много, а и на жените разбира се, понеже като цяло мъжете се потят повече от мъжете. Истината е, че е противно нещо това потене и направо да му се чудиш на Господ, защо ние създал с такъв ерор(грешка).
mude
 
Мнения: 1
Регистриран на: 19 Ное 2012, 22:22

Re: Изпотяване - как да се справим с дискомфорта?

Мнениеот the princess » 20 Ное 2012, 17:01

mude написа:Аз вече толкова съм се отчаял с това потене, гадното че дори сега през студеното време пак се потя, пък да не говорим за през лятото. На мен проблема ми е по цялото тяло,т.е навсякъде се потя като най-много се потя по краката, между краката, мишниците и гърба/кръста. Вярно, че малко съм с повечко килограмите, но едва ли някакви си 10кг по-малко, ще има някакъв резки разлики от сегашното потене. Уш, съм ходил да ми правят изследвания, колко са ме изследвали това е друг въпрос. Направо завиждам на хората, които не се потят много, а и на жените разбира се, понеже като цяло мъжете се потят повече от мъжете. Истината е, че е противно нещо това потене и направо да му се чудиш на Господ, защо ние създал с такъв ерор(грешка).

Смятам , че проблема с потенето не е само при мъжете, аз също се оплаквам тъй като има периоди през, които не мога да спра потенето с нищо. Ползвам ролки и какво ли не, но си се потя, а съм слаба .
the princess
 
Мнения: 117
Регистриран на: 13 Мар 2012, 10:30

ПредишнаСледваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с кожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта