Изпотяване - как да се справим с дискомфорта?

Изпотяване - как да се справим с дискомфорта?

Мнениеот georgia » 12 Апр 2011, 16:00

Лятото наближава, а с него и адските жеги, които застигнаха нашите географски ширини през последните години. Наред с приятните емоции и преживявания, които ни носи този сезон, топлото време е причина и за по обилно потене - под мишниците, краката, ръцете, деколтето, гърба. Знаем, че потенето под мишниците се предизвиква от хормони още в юношеска възраст. Въпросът, който си задавам обаче е, кое е най- ефикасното средтво срещу неприятната влага и миризма? :)
Аватар
georgia
 
Мнения: 41
Регистриран на: 09 Апр 2011, 21:44

Re: Изпотяване - как да се справим с дискомфорта?

Мнениеот Dr Violina Todeva » 12 Апр 2011, 17:03

georgia написа:Лятото наближава, а с него и адските жеги, които застигнаха нашите географски ширини през последните години. Наред с приятните емоции и преживявания, които ни носи този сезон, топлото време е причина и за по обилно потене - под мишниците, краката, ръцете, деколтето, гърба. Знаем, че потенето под мишниците се предизвиква от хормони още в юношеска възраст. Въпросът, който си задавам обаче е, кое е най- ефикасното средтво срещу неприятната влага и миризма? :)

Здравейте, Georgia!

Наистина проблема с изпотяването е много неприятен. При някои хора той е по-изразен и това състояние се нарича хиперхидроза. За съжаление най-добър е ефекта от приложение на ботулинов токсин, но не е по джоба на всички. Мога да Ви препоръчам да разгледате сериите на SVR Spirial или Biotrade Odorex или Iwostin Aspiria. Може да си подберете продукти според Вашия конкретен проблем. Тези продукти също гарантират постигане на приемлив ефект.
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Изпотяване - как да се справим с дискомфорта?

Мнениеот Iveto » 12 Апр 2011, 23:45

При мен изпотяването е само на краката в такъв случай какво правим, освен че ще ми препоръчате разни спрейчета и мазила искам да науча и повече за проблема :!:
Аватар
Iveto
 
Мнения: 46
Регистриран на: 31 Мар 2011, 19:40

Re: Изпотяване - как да се справим с дискомфорта?

Мнениеот georgia » 13 Апр 2011, 11:16

Благодаря ви Dr Violina Todeva за препоръките. Вие ме подсетихте за Одорекс, който използвах преди 2-3 години. Тогава всички колежки бяха луднали по този спрей. Наистина имаше ефект, но начинът му на прилагане бързо ме отказа. Сега мисля да пробвам с Ивостин аспириа рол-он.:)
Аватар
georgia
 
Мнения: 41
Регистриран на: 09 Апр 2011, 21:44

Re: Изпотяване - как да се справим с дискомфорта?

Мнениеот southern_sun » 13 Апр 2011, 13:59

Iveto написа:При мен изпотяването е само на краката в такъв случай какво правим, освен че ще ми препоръчате разни спрейчета и мазила искам да науча и повече за проблема :!:

Защо не пробваш с някакви соли за крака, чувала съм че помагат. А така освен с влагата ще можете да се справите и с неприятната миризма.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Изпотяване - как да се справим с дискомфорта?

Мнениеот The_The_Ramone » 13 Апр 2011, 20:33

southernsun написа:Защо не пробваш с някакви соли за крака, чувала съм че помагат. А така освен с влагата ще можете да се справите и с неприятната миризма.


Тук трябва да се наблегне на хигиена, хубави обувки и чисти чорапи. :lol:
И никакви соли не помагат, ако няма тези трите неща отгоре... :mrgreen:
The Game Will Never Be The Same
Аватар
The_The_Ramone
 
Мнения: 236
Регистриран на: 09 Апр 2011, 10:00
Местоположение: Вътрешна Монголия

Re: Изпотяване - как да се справим с дискомфорта?

Мнениеот Alexsandra bg » 18 Апр 2011, 12:40

Iveto написа:При мен изпотяването е само на краката в такъв случай какво правим, освен че ще ми препоръчате разни спрейчета и мазила искам да науча и повече за проблема :!:

Проблема ти може да е от всякакво естество най добре се косултирай с лекар, понякога от напрежение ми се потят и краката и ръцете така че специалист ще ти даде по добра препоръка, ползвам през лятото продукти на Шол и са доста добри :!:
Аватар
Alexsandra bg
 
Мнения: 45
Регистриран на: 31 Мар 2011, 19:32

Re: Изпотяване - как да се справим с дискомфорта?

Мнениеот southern_sun » 03 Юни 2011, 14:14

Alexsandra bg написа:
Iveto написа:При мен изпотяването е само на краката в такъв случай какво правим, освен че ще ми препоръчате разни спрейчета и мазила искам да науча и повече за проблема :!:

Проблема ти може да е от всякакво естество най добре се косултирай с лекар, понякога от напрежение ми се потят и краката и ръцете така че специалист ще ти даде по добра препоръка, ползвам през лятото продукти на Шол и са доста добри :!:

Е Шол е за крака мисля, а за изпотяване под мишниците може да използва спрейове, стикове или ролки.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Изпотяване - как да се справим с дискомфорта?

Мнениеот Margo » 15 Юни 2011, 11:15

Доволна съм от спрея на Гарние!
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: Изпотяване - как да се справим с дискомфорта?

Мнениеот tazmaniq » 22 Юни 2011, 22:26

Потенето е неизбежно иначе тялото би прегряло, ползвам Рексона стик и съм много доволенИзображение
Аватар
tazmaniq
 
Мнения: 61
Регистриран на: 12 Юни 2011, 11:58

Следваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с кожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта