Мъфини - правите ли, похапвате ли ги :)

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Re: Мъфини - правите ли, похапвате ли ги :)

Мнениеот Aneta67 » 06 Мар 2013, 17:28

Правя мъфени макар и рядко Моето семейство харесва солените мъфени
Aneta67
 
Мнения: 72
Регистриран на: 24 Ное 2012, 14:47

Re: Мъфини - правите ли, похапвате ли ги :)

Мнениеот blue_eye » 06 Мар 2013, 18:42

Правя мъфини, но винаги с како и някакви ядки. Досега не съм правила солени, но мисля да опитам да ги приготвя през този уикенд. Можете ли да споделите някоя рецепта за тях. Дали ще е добре ако се добавят в тестото някакви семена като мак, сусам или нещо подобно?
blue_eye
 
Мнения: 25
Регистриран на: 12 Фев 2013, 16:26

Re: Мъфини - правите ли, похапвате ли ги :)

Мнениеот Cuddy » 06 Мар 2013, 21:48

В най-скоро време ще се обзаведа с формички и ще започна да правя тези изкушения. :)
Определено бих изпробвала рецептите от тази тема.
Cuddy
 
Мнения: 234
Регистриран на: 26 Дек 2011, 16:12

Re: Мъфини - правите ли, похапвате ли ги :)

Мнениеот Лидия Р. » 10 Мар 2013, 23:35

Много, много обичам да правя мъфини. Страхотни са - нещо сладичко за вкъщи или за работата, нещо, което децата лесно могат да си вземат в училище. Идеални са за заети домакини - правят се бързо, рецептите са безброй и всеки път можеш да изненадаш любимите хора с нещо различно. И още нещо - много добре се харчат на училищни благотворителни базари :)
Сред любимите ми рецепти са боровинковите, банановите, както и шоколадовите с глазура от шоколадов ганаш. Много обичам и солените - там вариациите са неизброими. Ето една рецепта от мен:
Диетични мъфини с боровинки - 1 чч фини овесени ядки се разбъркват с 1 чч кисело мляко и половин чаша захар (може кафява). След 15-20 минути (когато ядките са набъбнали добре) се прибавят две яйца, предварително разбити с тел, 80 мл олио, 1-2 пакетчета ванилова захар, 1 чл настъргана лимонова кора,1,5 чч брашно (може типово), пресято с 1 бакпулвер. Най-накрая идва редът на 150 г боровинки (пресни или замразени). Разбърква се внимателно. Когато се сипят във формичките (винаги ползвам и хартиени кошнички), се поръсват с едра кафява захар. Става страхотна коричка! Пекат се на 180 градуса около 20 мин. Получават се 12 мъфина.
Лидия Р.
 
Мнения: 4
Регистриран на: 05 Мар 2013, 23:30

Re: Мъфини - правите ли, похапвате ли ги :)

Мнениеот vessy » 31 Юли 2013, 13:41

Не мога да им устоя! Опитвали ли сте бананови мъфини с шоколад? Любимите ми...
vessy
 
Мнения: 76
Регистриран на: 25 Юли 2013, 10:36

Re: Мъфини - правите ли, похапвате ли ги :)

Мнениеот Kaya » 08 Яну 2015, 22:27

Лидия Р. написа:Много, много обичам да правя мъфини. Страхотни са - нещо сладичко за вкъщи или за работата, нещо, което децата лесно могат да си вземат в училище. Идеални са за заети домакини - правят се бързо, рецептите са безброй и всеки път можеш да изненадаш любимите хора с нещо различно. И още нещо - много добре се харчат на училищни благотворителни базари :)
Сред любимите ми рецепти са боровинковите, банановите, както и шоколадовите с глазура от шоколадов ганаш. Много обичам и солените - там вариациите са неизброими. Ето една рецепта от мен:
Диетични мъфини с боровинки - 1 чч фини овесени ядки се разбъркват с 1 чч кисело мляко и половин чаша захар (може кафява). След 15-20 минути (когато ядките са набъбнали добре) се прибавят две яйца, предварително разбити с тел, 80 мл олио, 1-2 пакетчета ванилова захар, 1 чл настъргана лимонова кора,1,5 чч брашно (може типово), пресято с 1 бакпулвер. Най-накрая идва редът на 150 г боровинки (пресни или замразени). Разбърква се внимателно. Когато се сипят във формичките (винаги ползвам и хартиени кошнички), се поръсват с едра кафява захар. Става страхотна коричка! Пекат се на 180 градуса около 20 мин. Получават се 12 мъфина.

Тази рецепта много апетитно изглежда. А я кажи, какво правите формичките хартиените, за да не залепват мъфините за тях, при мен винаги се получава така, че когато станат за ядене обикновено половината мъфин остава по хартията и никак не е приятно, особено ако черпиш "чужди хора" :(
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Мъфини - правите ли, похапвате ли ги :)

Мнениеот mix_twix » 15 Яну 2015, 17:43

Аз си правя пълнозърнести мъфини, слагам вътре ядки, освени ядки, стафиди и стават жестоки :Р
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Мъфини - правите ли, похапвате ли ги :)

Мнениеот Lili_pili » 29 Яну 2015, 12:51

Много често правя мъфини, любими са ми, почти не се минава ден, в който да не хапна някой мъфин! :)
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Мъфини - правите ли, похапвате ли ги :)

Мнениеот Burborino » 29 Яну 2015, 13:26

Много правя мъфини. Но не си падам по тях. :lol: Просто обичам да експериментирам и да правя за близките си. Аз хапвам само един за да видя как е станал. :lol:
What's it got in its nasty little pocketses, eh, my precious?
Аватар
Burborino
 
Мнения: 301
Регистриран на: 26 Ное 2014, 18:52
Местоположение: middle-earth

Re: Мъфини - правите ли, похапвате ли ги :)

Мнениеот maminka » 29 Яну 2015, 13:33

Прочетох няколко рецепти, но не зная дали има в крайния резултат нещо по-специфично, аз правя тестото като за стандартен кекс с 4 яйца, кафена чашка олио, чаша и половина захар, сода, кис. мляко, брашно и от там нататък добавям различно - плодове, шоколад, ако е със сиренце не слагам захар, а подправки и отгоре малко кашкавал ии така :roll: :)
maminka
 
Мнения: 383
Регистриран на: 17 Фев 2014, 15:14

ПредишнаСледваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта