Мъфини - правите ли, похапвате ли ги :)

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Re: Мъфини - правите ли, похапвате ли ги :)

Мнениеот annydance » 24 Яну 2017, 17:18

Еха, и на мен много добре ми звучи :smile: . Само в хартията дали ще стане, да не се разлее сместа?
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13

Re: Мъфини - правите ли, похапвате ли ги :)

Мнениеот kauda » 25 Яну 2017, 09:46

annydance написа:Еха, и на мен много добре ми звучи :smile: . Само в хартията дали ще стане, да не се разлее сместа?

хах, аз съм правила в хартия, разлива се да , по-скоро се деформират и се подпират една на друга, но се изпичат пак де.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Мъфини - правите ли, похапвате ли ги :)

Мнениеот pepimili » 09 Май 2017, 17:07

Обожавам да правя мъфини и постоянно експериментирам и много обичам да радвам близките си по празниците с интересни предложения, които съм намерила в интернет. Последно пробвах ето тази рецепта и се получиха страхотни кесчета https://www.nestlechoco.bg/recepti/zimni-mfini
Вие се смеете, защото съм различен, а аз се смея, защото всички сте еднакви.
https://www.keranova.org/
Аватар
pepimili
 
Мнения: 44
Регистриран на: 01 Сеп 2016, 11:06

Re: Мъфини - правите ли, похапвате ли ги :)

Мнениеот Lili_pili » 10 Май 2017, 12:35

Аз обичам мъфини с малко съставки, които да не са много скъпи съответно. Мъфина си е баш кексче. :mrgreen:
А иначе мног ми харесват солените мъфини, които са с по-различни брашна. Хапвах скоро едни с тапиока и чушки и яйце бяха невероятни.
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Мъфини - правите ли, похапвате ли ги :)

Мнениеот Mon_ton » 03 Юни 2017, 19:26

Хубавото на мъфините е , че могат да се правят с всякакви съставки, като се използва някаква основа, която е от брашно и яйца и мляко. От там нататък могат да се добавят плодове, зеленчуци (ако са солени), могат да се добавят и ядки.. У нас почти постоянно има мъфини, удобни за следобедна закуска за всеки.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Мъфини - правите ли, похапвате ли ги :)

Мнениеот Snejna » 20 Юни 2017, 09:56

една рецепта правя сега много често за мъфини с банан и шоколад
трябват 2 яйца, 1 часа кисело мляко, 1 пакетче бакпулвер, 2 чаши брашно, 2 банана, 1ч. захар, половин чаша олио, малко сода за хляб и 1 шоколад.
разделят се сухите от течните подправки като всяка смес се разбива отдено. При сухите съставки се слагат бананите и шоколада на парчета. Течните се сипват при сухите, прави се желаната консистенция и се пекат във формички на 180 градуса за около 30 минути.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Мъфини - правите ли, похапвате ли ги :)

Мнениеот Дороти » 30 Окт 2018, 11:35

Много често правя мъфини. И ги обичам, де!
Солени, сладки. Мини омлети в мъфин формички. Разбивам яйце, добавям сирене и каквито искам зеленчуци и готово. Може подправки на вкус.
Дороти
 
Мнения: 150
Регистриран на: 25 Окт 2018, 10:10

Re: Мъфини - правите ли, похапвате ли ги :)

Мнениеот Mon_ton » 30 Окт 2018, 11:47

Дороти написа:Много често правя мъфини. И ги обичам, де!
Солени, сладки. Мини омлети в мъфин формички. Разбивам яйце, добавям сирене и каквито искам зеленчуци и готово. Може подправки на вкус.

Каква форма използваш? Азискам да си купя силиконова, но не мога да се реша каква да бъде, за да е качествена, по хартийките ми залепват, и май клоня към силикон.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Мъфини - правите ли, похапвате ли ги :)

Мнениеот Дороти » 30 Окт 2018, 12:13

Силиконови. И аз преди се занимавах с хартиени, ама с тези е по-удобно. Само изчаквам да изстинат и това е.
Дороти
 
Мнения: 150
Регистриран на: 25 Окт 2018, 10:10

Re: Мъфини - правите ли, похапвате ли ги :)

Мнениеот Mon_ton » 30 Окт 2018, 12:18

Има ли някоя конкретна марка силиконови изделия, които използваш? Не искам да купувам нещо евтино, което да вреди на храната.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

ПредишнаСледваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта