Мъфини - правите ли, похапвате ли ги :)

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Re: Мъфини - правите ли, похапвате ли ги :)

Мнениеот maia the bee » 02 Ное 2018, 10:42

И у нас са на почит. Стават бързо, пък и може да се направят няколко вида в една тава.

Аз обожавам лимоновия аромат, така че ето една рецепта (от сайта edna.bg):

Лимонови мъфини с бял шоколад
Необходими продукти:
1 лимон
3 яйца
300гр захар
100мл зехтин или разтопено масло
280гр брашно
1 1/2 чаена лъжичка бакпулвер
200гр заквасена сметана
80гр бял шоколад

Начин на приготвяне:
Форма за мъфини (за 12бр.) се намаслява и се набрашнява или се застила с хартиени кошнички. Фурната се загрява на 200 градуса.
Лимонът се измива, след което се настъргва кората и се изстисква сокът -50 мл (вместо лимон можете да ползвате друг вид цитрус). Яйцата се разбиват със захарта до пухкава смес. Прибавят се олиото, лимоновият сок и настърганата кора. Всичко се разбърква.
Отделно брашното се пресява с бакпулвера, така в него влиза допълнителен въздух и тестото става по-пухкаво. Сухата смес се изсипва при яйцата. Тестото се разбърква на ръка и се добавя сметаната. Всичко внимателно се разбърква. Шоколада се нарязва на малки кубчета. Тестото се разпределя във формите, като се слага една лъжица тесто, след това кубчета шоколад и отново тесто.
Мъфините се пекат за 20-25 минути до златисто.
maia the bee
 
Мнения: 122
Регистриран на: 02 Ное 2018, 09:47

Re: Мъфини - правите ли, похапвате ли ги :)

Мнениеот Милинка » 02 Ное 2018, 16:50

Не мога да ги правя, но пък много ги обивам :grin: всякакви модели. И с тези цветни хартийки стават още по-привлекателни.
Аватар
Милинка
 
Мнения: 157
Регистриран на: 13 Мар 2018, 18:16

Re: Мъфини - правите ли, похапвате ли ги :)

Мнениеот Ива Тодорова » 05 Ное 2018, 17:09

Аз много много не готвя, защото няма за кого, обаче помня едни мъфини "Червено кадифе"...Жестоки бяха на вкус! :heartbeating:
Аватар
Ива Тодорова
 
Мнения: 148
Регистриран на: 26 Окт 2018, 10:37

Re: Мъфини - правите ли, похапвате ли ги :)

Мнениеот rabotnata pchela » 06 Ное 2018, 09:27

Вчера направих уникални мъфини с кокосови стърготини, без захар и малко течен шоколад :heartsfade:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Мъфини - правите ли, похапвате ли ги :)

Мнениеот Петя Георгиева » 06 Ное 2018, 11:01

Правя си едни супер бързи за закуска. Всичко слагам на око, до средно гъста консистенция, като за мъфини.
Лимецово брашно, яйце, сирене, кисело мляко, малко бакпулвер. Добавките могат да са всякакви - маслини, колбас. Отгоре поръсвам с шарена сол и пека. Много са вкусни.
Аватар
Петя Георгиева
 
Мнения: 168
Регистриран на: 31 Окт 2018, 09:45

Re: Мъфини - правите ли, похапвате ли ги :)

Мнениеот Dalia » 03 Дек 2018, 12:06

Prolet8 написа:Супер! Благодаря много за рецептата!!! :) Ще се опита!

:+1:
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

Re: Мъфини - правите ли, похапвате ли ги :)

Мнениеот Dalia » 03 Дек 2018, 12:17

И у нас много се ядат тез мъфинчета, и кекс обичат моите ма друго си е всеки да си вземе по 1 мъфинче. Аз ползвам едни алуминиеви формички продават се в магазините за 1 лв. в тях слагам хартиените и пека. Ползвам ги също и за крем карамел. Тавата за мъфини е много ограничаваща има само 6 гнезда, а с тия формички си изпичам цялата доза наведнъж, нареждам ги директно върху решетката.А и у нас никохга не се прави само по 1 доза, задължително е 1 доза сладки и 1 доза солени :wink: Ако решите можете да си ги измиете и пак да ги зиползвате. За цената сега не се сещам, но май 10 бройки струват 1.50 лв.
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

Re: Мъфини - правите ли, похапвате ли ги :)

Мнениеот Бистра » 25 Мар 2019, 11:04

Правя почти всеки уикенд. Лесно ми е, редовно импровизирам с продуктите. Вчера правих едни "шоколадови", всъщност с брашно от рожков. Сложих също банан, яйце, кокосово масло, бакпулвер и малко орехи. Станаха страхотни!
Бистра
 
Мнения: 87
Регистриран на: 20 Дек 2018, 10:29

Re: Мъфини - правите ли, похапвате ли ги :)

Мнениеот Дороти » 17 Апр 2019, 10:51

Аз последно правих яйчени мъфини. Всъщност те са си омлетчета, просто във формата на мъфини. Яйце, зеленчуци, сирене и това е. :thumbup:
Дороти
 
Мнения: 150
Регистриран на: 25 Окт 2018, 10:10

Re: Мъфини - правите ли, похапвате ли ги :)

Мнениеот Rossi Ross » 13 Май 2019, 15:36

Правих по едно време, но ми залепваха супер изнервящо по хартийките и спрях. Не съм си взела силиконови форми, зная, че тогава не залепват.
Rossi Ross
 
Мнения: 93
Регистриран на: 05 Дек 2018, 15:19

Предишна

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта