Как да се справим с ината на малчуганите?

Пълна свобода за силния пол - всички теми, които вълнуват истинския мъж, без табута и критични женски коментари.

Re: Как да се справим с ината на малчуганите?

Мнениеот Andrey » 05 Дек 2014, 15:35

На мъжете ми се струва, че им е по-лесно! :mrgreen: Само казва един баща и детето си изтръпва :lol:
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Как да се справим с ината на малчуганите?

Мнениеот Mon_ton » 07 Апр 2015, 13:27

Не знам направо какво ме чака, съвременните деца имат много големи претенции и голямо мрънкане ни чака. :)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Как да се справим с ината на малчуганите?

Мнениеот black » 20 Яну 2016, 14:20

Забелязал съм, че когато един баща накара детето си да свърши нещо или му направи забележка, то веднага изпълнява. С майките не е така :smile: . Нищо не намеквам, обяснявам си го именно с това, че те са по-често с децата и хлапетата не обръщат внимание на постоянните им натяквания в един момент.
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Re: Как да се справим с ината на малчуганите?

Мнениеот rabotnata pchela » 20 Яну 2016, 14:56

black написа:Забелязал съм, че когато един баща накара детето си да свърши нещо или му направи забележка, то веднага изпълнява. С майките не е така :smile: . Нищо не намеквам, обяснявам си го именно с това, че те са по-често с децата и хлапетата не обръщат внимание на постоянните им натяквания в един момент.

Точно, бащите винаги са били авторитет, а и майките го правим нарочно "Ще се обадя на баща ти да му кажа какви ги вършиш!" и айде, то се наплашило. Но има деца (като моето), които не цепят басма на никой. :mrgreen:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как да се справим с ината на малчуганите?

Мнениеот pavleta » 21 Яну 2016, 11:07

rabotnata pchela написа:
black написа:Забелязал съм, че когато един баща накара детето си да свърши нещо или му направи забележка, то веднага изпълнява. С майките не е така :smile: . Нищо не намеквам, обяснявам си го именно с това, че те са по-често с децата и хлапетата не обръщат внимание на постоянните им натяквания в един момент.

Точно, бащите винаги са били авторитет, а и майките го правим нарочно "Ще се обадя на баща ти да му кажа какви ги вършиш!" и айде, то се наплашило. Но има деца (като моето), които не цепят басма на никой. :mrgreen:


Заплахите май не вършат работа вече на днешните деца :smile:
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

Re: Как да се справим с ината на малчуганите?

Мнениеот sofi_black » 25 Яну 2016, 15:39

Kaya написа:Аз съм много търпелива, говоря и обяснявам по сто часа и изобщо не го правя на проблем!

А има ли резултат това търпение, не е ли необходимо да се стряскат понякога децата?
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: Как да се справим с ината на малчуганите?

Мнениеот silver933 » 26 Яну 2016, 11:25

sofi_black написа:
Kaya написа:Аз съм много търпелива, говоря и обяснявам по сто часа и изобщо не го правя на проблем!

А има ли резултат това търпение, не е ли необходимо да се стряскат понякога децата?

Викането води до викащи и изнервени деца. :) Стреснати точно, у нас сякаш сме пили през.урин, всеки стои и тъпичко гледа в една точка и повтаря, не си бъркай в очите.. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Как да се справим с ината на малчуганите?

Мнениеот pavleta » 26 Яну 2016, 12:57

Ама защо да пречупваме ината на хлапетата? Ще им трябва :grin:
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

Re: Как да се справим с ината на малчуганите?

Мнениеот Elica » 26 Яну 2016, 14:29

pavleta написа:Ама защо да пречупваме ината на хлапетата? Ще им трябва :grin:

То и това го има. От малки искаме да ги нарпавим кротки и послушни, а после искаме от тян да отстояват позицията си, да проявяват твърдост и инат, няма как да стане, след като са научени вечно да са с наведена глава.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Как да се справим с ината на малчуганите?

Мнениеот Mon_ton » 26 Яну 2016, 16:05

Като я гледам моята, въпреки че е на близо 5 месеца вече си проявява ината и то много, много често, кошмарно е! не знам как ще се справяме занапред, не иска да яде, не иска да спи, все нещо не иска.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

ПредишнаСледваща

Назад към Зона за мъже

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта