Как да се справим с ината на малчуганите?

Пълна свобода за силния пол - всички теми, които вълнуват истинския мъж, без табута и критични женски коментари.

Как да се справим с ината на малчуганите?

Мнениеот yani4ka » 23 Фев 2013, 22:51

Трябва ли да се преборим с него или по този начин му сломяваме характера. Вече ми е трудно да реша как да постъпвам с 1-годишното си дете.Когато му угаждам е добре, но като му забраня нещо започва едно тръшкане , реване. Не знам това от глезотия ли е или си е до характер имам чувството, че просто някои деца са си по своенравни.
yani4ka
 
Мнения: 34
Регистриран на: 16 Фев 2013, 23:53

Re: Как да се справим с ината на малчуганите?

Мнениеот Prolet8 » 25 Фев 2013, 17:50

Стратегия им е! Ще се справите с големите шамари, не винаги трябва да получават това, което искат!!! Не бива да ви разиграва едно 3 годишно дете! Какво ще стане, като порасне и стане на 13, а на 23?! Още ли така ще искат, ще се тръшкат и ще настояват да получат на всяка цена нещото! НЕ,НЕ И НЕ! Покажете им от малки кой е шефът!
Prolet8
 
Мнения: 112
Регистриран на: 22 Фев 2013, 21:31

Re: Как да се справим с ината на малчуганите?

Мнениеот Sophia.G » 09 Юли 2014, 09:47

Никога с бой, а с много думи и убеждение. Боят не е аргумент.
Sophia.G
 
Мнения: 155
Регистриран на: 14 Апр 2014, 22:04

Re: Как да се справим с ината на малчуганите?

Мнениеот bojo_kolev » 09 Юли 2014, 10:58

Чак ми стана странно като видях темата в Зона за мъже. Не казвам, че мъжете не трябва да възпитават децата си и цялата тежест да остане на плещите на жените, но жените прекарват много повече време с децата и по-скоро на тях би им било проблем справянето с ината на детето. А ако си свикнал детето да му даваш всичко, понеже се виждате за по-малко време (само сутрин и вечер), то ината е придобит :D не е по рождение :D
bojo_kolev
 
Мнения: 283
Регистриран на: 01 Окт 2013, 12:35

Re: Как да се справим с ината на малчуганите?

Мнениеот yani4ka » 14 Юли 2014, 00:07

Пуснах темата тук, защото си мисля, че мъжете имат по-добро виждане, тъй-като наблюдават ситуациите отстрани и имат по-добра преценка за нещата, докато една майка постоянно е с дето си и някак губи реалното в дадена ситуация. Според мен всяка една ситуация погледната отстрани може да се прецени по-добре отколкото, когото си участник в нея. Майките са по цял ден с децата си понякога си твърд, понякога му мине номера и ката че ли затова повечето деца се глезят повече при майките и на нас ни става по-трудно да се борим с непрестанния инат на малчуганите.
yani4ka
 
Мнения: 34
Регистриран на: 16 Фев 2013, 23:53

Re: Как да се справим с ината на малчуганите?

Мнениеот LaCoquine » 14 Юли 2014, 14:23

yani4ka написа:Пуснах темата тук, защото си мисля, че мъжете имат по-добро виждане, тъй-като наблюдават ситуациите отстрани и имат по-добра преценка за нещата, докато една майка постоянно е с дето си и някак губи реалното в дадена ситуация. Според мен всяка една ситуация погледната отстрани може да се прецени по-добре отколкото, когото си участник в нея. Майките са по цял ден с децата си понякога си твърд, понякога му мине номера и ката че ли затова повечето деца се глезят повече при майките и на нас ни става по-трудно да се борим с непрестанния инат на малчуганите.

Да, права си и на мен това и прави впечатление с моето дете и ме боли, че е така, защото не я възпитавах като лигла, а се държи така, когато сме двете пред други хора, а когато сме вкъщи всичко мирно-спокойно :( опитах да й обясня по най-прост начин, че не е нужно, че е разбираемо колко се обичаме, защото сме майка и дъщеря и няма нужда от лигавщина, за да го доказваме, но нещата почти не се промениха, въпреки че напомням всеки път, когато излизаме :(
LaCoquine
 
Мнения: 291
Регистриран на: 10 Юли 2014, 14:58

Re: Как да се справим с ината на малчуганите?

Мнениеот Lollipop » 15 Ное 2014, 19:24

Prolet8 написа:Стратегия им е! Ще се справите с големите шамари, не винаги трябва да получават това, което искат!!! Не бива да ви разиграва едно 3 годишно дете! Какво ще стане, като порасне и стане на 13, а на 23?! Още ли така ще искат, ще се тръшкат и ще настояват да получат на всяка цена нещото! НЕ,НЕ И НЕ! Покажете им от малки кой е шефът!


Е, как да го шамариш? Не ви ли е жал? Трябва да се подходи с търпение и обяснения, не си мислете,че пребитите деца са по-послушни,виждам го това ежедневно, истинска грешка!
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Как да се справим с ината на малчуганите?

Мнениеот Snejna » 24 Ное 2014, 17:46

Оф, никак не е лесно, като започнат да се тръшкат и да искат своето, но какво да се прави, трябва да сме отзивчиви и най-вече да обясняваме на дълго и на широко!
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Как да се справим с ината на малчуганите?

Мнениеот S_Milenska » 05 Дек 2014, 12:48

Prolet8 написа:Стратегия им е! Ще се справите с големите шамари, не винаги трябва да получават това, което искат!!! Не бива да ви разиграва едно 3 годишно дете! Какво ще стане, като порасне и стане на 13, а на 23?! Още ли така ще искат, ще се тръшкат и ще настояват да получат на всяка цена нещото! НЕ,НЕ И НЕ! Покажете им от малки кой е шефът!

Вие кога започнахте да шамарите детето си? :mrgreen:
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Как да се справим с ината на малчуганите?

Мнениеот Kaya » 05 Дек 2014, 15:22

Аз съм много търпелива, говоря и обяснявам по сто часа и изобщо не го правя на проблем!
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Следваща

Назад към Зона за мъже

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron