Изневярата. Дали да простим?

Отношенията между мъжа и жената, въпроси и проблеми по пикантни теми

Бихте ли простили изневяра?

Да!
11
19%
Може би, но само ако мъжът си заслужава.
18
32%
Не, не бих простила никога!
19
33%
Не знам...
9
16%
 
Общо гласове : 57

Re: Изневярата. Дали да простим?

Мнениеот tweety » 30 Мар 2012, 14:20

Ами те хората са си го казали - Няма бебе, което не плаче и мъж, който не изневерява!
Аз, обаче, не съм съгласна! Защо трябва да приема факта, че ще давам всичко от себе си за мъжа до мен, а той ще си ляга с друга? Е, не съм съгласна и не го приемам.


Въпреки твърдението, че мъжете изневеряват повече се оказва, че това са жените. До тези изводи стигнах след като прочетох данните от изследване на учени от университета в Мичиган, които твърдят, че близо 20-25% от мъжете мамят половинките си.При жените тази цифра спада до 15-20%, но при жените причината за изневярата е сериозни намерения към срещуположния пол. Докато мъжете изневеряват заради нагона, при жените това вече се дължи на емоционални подбуди. Дамите се оглеждат за нов мъж в момента, в който усетят, че вече не са достатъчно обожавани, не им се обръща внимание или са третирани по лош начин. Що се отнася до изневерите на нежните половинки, те определено са усъвършенствали тактиката си в това отношение.
tweety
 
Мнения: 348
Регистриран на: 15 Ное 2011, 10:04

Re: Изневярата. Дали да простим?

Мнениеот rony_80 » 02 Апр 2012, 09:46

Сигурно много жени си задават този въпрос... А, ако простим и любимия ни мъж го приеме като разрешение едва ли не, какво правим тогава? Според мен картите трябва да се сложат на масата и да се поставят ясни граници. Аз съм изключително моногамен човек и държа да ми се отговаря със същото. Ако има някакъв проблем е по-добре той да се сподели и да се търсят начини за неговото отстраняване, а не да се търси разрешение в нечие друго легло. Аз лично не бих простила изневяра, пък било то и от чист мъжки нагон.
rony_80
 
Мнения: 56
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:25

Re: Изневярата. Дали да простим?

Мнениеот Neo » 02 Апр 2012, 23:09

Никога, защото това е човек който не уважава себе си че какво да прави при мен.Който мисли че може да прости да чука на дърво да не му се случва.Прошка няма нищо такова не се забравя колкото и да искаш.Дори да е най обичания и най заслужаващия си човек на света, това ще стои винаги между вас.Изневерява ли са ми и знам как се чувства човек,предаден и съсипан и най вече празен, всичко в което си вярвал се срива са секунди.Бях съкрушен но си тръгнах и не се обърнах назад повече,болката минава но когато не си с този човек,след време взех даже да я съжалявам.Оказа се че дори ми е направила услуга.Изневярата не се прощава повярвай те ми.
Neo
 
Мнения: 19
Регистриран на: 29 Мар 2012, 21:20

Re: Изневярата. Дали да простим?

Мнениеот the princess » 03 Апр 2012, 09:32

Не мога да си представя да съм с някой и да му изневерявам и после пак със същите очи да го поглеждам и да му казвам колко много го обичам.Не не мога да си го представя, същото важи и за другия. Как ще знаеш, че ти е изневерил и ще живеете щастливо и доволно - е не си го представям. Според мен единия от двамата в една връзка взел ли е решение да кривне от пътя, значи е взел и решение за края на връзката си. Няма смисъл да се само наказват и двамата с опити за прошка.
the princess
 
Мнения: 117
Регистриран на: 13 Мар 2012, 10:30

Re: Изневярата. Дали да простим?

Мнениеот San_tra » 03 Апр 2012, 13:43

Мисля, че можем да простим изневяра, когато се касае просто до секс и нищо повече. В крайна сметка любовта и стабилната връзка не е само секс...
Аватар
San_tra
 
Мнения: 11
Регистриран на: 03 Апр 2012, 13:21

Re: Изневярата. Дали да простим?

Мнениеот teddy » 08 Апр 2012, 17:16

Надявам се никога да не заставам пред тази дилема... Дори и за мъжете да е "просто секс" пак не го разбирам :? По този начин показваш неуважение към партньора си и го унижаваш, така поне мисля аз. Хората обикновено поглеждат встрани, когато нещо им липсва, но не е ли по-добре да поговорим за това с човека до нас, отколкото да предприемаме такива драстични мерки? Не бих изневерила на себе си, а именно да съм вярна и обичаща майка и съпруга и се надявам, че ще ми се отговори със същото :)
teddy
 
Мнения: 177
Регистриран на: 06 Мар 2012, 13:14

Re: Изневярата. Дали да простим?

Мнениеот S&M » 09 Апр 2012, 13:19

Аз не възприемам изневярата под никаква форма. Мисля, че когато се стигне до там няма нужда от никакви дилеми. Изходът е ясен няма какво да се прощава. Случи ли се веднъж просто най-нормалното нещо е двама души да се разделят и това е...Изневярата е вид предателство, чрез нея предаваш доверието, което ти е гласувал човекът до теб...
Аватар
S&M
 
Мнения: 14
Регистриран на: 19 Фев 2012, 14:29

Re: Изневярата. Дали да простим?

Мнениеот roshlata » 19 Апр 2012, 14:52

Момичета, дано наистина никога не заставате пред този въпрос! Чета мненията ви и всички сте много категорични, че не бихте простили подобна постъпка... Ами ако е било само веднъж, нещо мимолетно и незначително? Мъжете не влагат чувства, в повечето случаи, когато си позволят да кривнат встрани. Аз не мога да дам категооричен отговор - да или не, защото много зависи от ситуацията в дадения момент. Естествено, че няма да ми стане никак приятно, но нямам представа дали ще имам сила да простя и да продължа напред или всичко ще свърши в момента, в който разбера за това :roll:
roshlata
 
Мнения: 51
Регистриран на: 29 Мар 2012, 15:46

Re: Изневярата. Дали да простим?

Мнениеот tweety » 10 Авг 2012, 14:47

roshlata написа:Момичета, дано наистина никога не заставате пред този въпрос! Чета мненията ви и всички сте много категорични, че не бихте простили подобна постъпка... Ами ако е било само веднъж, нещо мимолетно и незначително? Мъжете не влагат чувства, в повечето случаи, когато си позволят да кривнат встрани. Аз не мога да дам категооричен отговор - да или не, защото много зависи от ситуацията в дадения момент. Естествено, че няма да ми стане никак приятно, но нямам представа дали ще имам сила да простя и да продължа напред или всичко ще свърши в момента, в който разбера за това :roll:

Определено не бих взела това решение лекомислено, но ще бъда страшно наранена в такъв случай. Не мога да си представя да съм в подобна ситуация и да трябва да взема решение. Не зная дали ще мога да преглътна това предателство.
tweety
 
Мнения: 348
Регистриран на: 15 Ное 2011, 10:04

Re: Изневярата. Дали да простим?

Мнениеот Georgica » 13 Сеп 2012, 15:52

"Думичката " изневяра" провокира представата за нещо грешно и порочно, но дали наистина е така? С една изневяра не идва края на света..." така започва статия, която днес прочетох и не мога да не споделя възмущението си от гледната точка на журналиста. Оказва се, че изневярата дори била полезна, тъй като всички сме имали нужди. Ами не съм съвсем съгласна с това, понякога просто изневеряващите го правят заради спорта или само защото в къщи всичко им е омръзнало.
Когато имаме нужда от прегръдка, ласка, целувка или близост нека първо ние дадем всичко това за да ни се върне, ако ние не искаме да даряваме половинката си в подобни нежности значи всичко е загубено и раздялата е най-доброто решение, не изневярата. Ние не принадлежим на никой и никой не принадлежи на нас, ние сме с даден човек за да се даряваме взаимно с любов, нежност и грижи.
Категорично съм против изневярата!
Georgica
 
Мнения: 49
Регистриран на: 11 Юли 2012, 09:44

ПредишнаСледваща

Назад към Интимно

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта