Кафето удължава живота

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Re: Кафето удължава живота

Мнениеот klara » 27 Апр 2016, 14:29

Pipilota написа:
Kremiliya написа:
black написа:Не мисля, че човек, който пие по 3-4 кафета на ден си удължава живота, напротив :grin: .

Е то не е по 3-4 кафета, а да пиеш по 2 кафета, но когато става въпрос за кафе, се има предви качествено еспресо, а не инстантно кафе, което тотално ти срива здравето.

Оо, мля ви се! Пие по 4 кафета на ден и съм склонна да вярвам, че точно те са ми помогнали да доживея моите 32 години :lol1:


Изчакай да станеш поне на 60, тогава ще прецениш какво ти е помогнало да изкараш толкова и дали кафето има пръст в цялата работа :lol: .
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: Кафето удължава живота

Мнениеот Yunona » 30 Апр 2016, 00:17

klara написа:Изчакай да станеш поне на 60, тогава ще прецениш какво ти е помогнало да изкараш толкова и дали кафето има пръст в цялата работа :lol: .


Аз още съм далече от 60-те :), но от името на 76-годишната ми майка потвърждавам, че има нещо мноооого здравословно в кафето :) Тя пие по две-три кафета откакто я помня. Работеше на три смени в продължение на 35 години и кафето и беше неизменен спътник. И още е :)
Преди години четох, че редовната умерена консумация на кафе предпазва от поява на диабет тип ІІ. Веднага споделих това на мама. Ето защо - баба и дядо бяха тежки диабетици. Мама е най-голямото от четирите им деца и единственото, което не разви диабет. Тя също така е единственото от тези "деца", което е обича и редовно пие кафе :)
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Кафето удължава живота

Мнениеот iwoni » 03 Май 2016, 12:45

Yunona написа:
klara написа:Изчакай да станеш поне на 60, тогава ще прецениш какво ти е помогнало да изкараш толкова и дали кафето има пръст в цялата работа :lol: .


Аз още съм далече от 60-те :), но от името на 76-годишната ми майка потвърждавам, че има нещо мноооого здравословно в кафето :) Тя пие по две-три кафета откакто я помня. Работеше на три смени в продължение на 35 години и кафето и беше неизменен спътник. И още е :)
Преди години четох, че редовната умерена консумация на кафе предпазва от поява на диабет тип ІІ. Веднага споделих това на мама. Ето защо - баба и дядо бяха тежки диабетици. Мама е най-голямото от четирите им деца и единственото, което не разви диабет. Тя също така е единственото от тези "деца", което е обича и редовно пие кафе :)


Разби ми всякакви представи, които имах за неполезността на кафето :lol: . Интересно е дали това влияние се наблюдава при повече хора. Семейството ти е добър пример, но в по-широк кръг - приятели и познати, дали е подобна картинката? Аз нямам чак такива наблюдения, единствено майка ми е заклета кафеджийка, но нямаме сериозни наследствени болести, че да направя сравнение :grin: . Общо взето останалите не сме много по кафето, ще видим какво ще излезе :lol: .
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: Кафето удължава живота

Мнениеот Yunona » 03 Май 2016, 16:03

iwoni написа:Разби ми всякакви представи, които имах за неполезността на кафето :lol: . Интересно е дали това влияние се наблюдава при повече хора. Семейството ти е добър пример, но в по-широк кръг - приятели и познати, дали е подобна картинката?


Всъщност има доста научни изследвания, които потвърждават този факт. Не знам дали правилата на форума допускат линкове към външни страници, но и на този сайт има достатъчно инфо:
Ето какво са установили китайски учени:
http://media.framar.bg/%D0%BB%D1%8E%D0% ... 0%B5%D1%82
Статистика на различни здравни институции в САЩ:
http://media.framar.bg/%D0%BB%D1%8E%D0% ... 0%B5%D1%82
Университета в Харвард:
http://media.framar.bg/%D0%BB%D1%8E%D0% ... 0%B5%D1%82

Изобщо кафето е чудесна напитка, обичам вкуса и и дълбоко вярвам в нейната полезност. Като стана дума, отивам до кафемашината за следобедната си доза :)
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Кафето удължава живота

Мнениеот mimeto90 » 03 Май 2016, 16:16

Аз не пия кафе, много рядко да ми се припие, говоря за по-рядко от 1 път месечно :lol: . Харесвам го, аромата му също, но просто не изпитвам нужда. Мисля, че всичко е в теорията на вероятностите. Предполагам, че умерената му употреба е полезна в някаква степен, все пак природен продукт е.
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15

Re: Кафето удължава живота

Мнениеот roksana » 09 Май 2016, 16:50

Не мога да се съглася, че някой, който пие по 3-4, че и повече чаши на ден, си удължава живота. Вярно, че от кафе до кафе също има разлика - ако пие слабо и воднисто, добре, но в другия вариант вредите за здравето ще са повече.
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Кафето удължава живота

Мнениеот Pipilota » 10 Май 2016, 09:33

Юнона и аз съм чувала, че кафето е голяма работа. Разбира се, всяка доза има своето значение, както и кафето, което се пие. Ако е кафе - разтворимо, то е убиец, Но ако е еспресо си е страхотна работа !:)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Кафето удължава живота

Мнениеот balsam » 11 Май 2016, 10:48

Едно кафе на ден, максимум две, не е навредило на никого предполагам. Като знам по колко пият в италианските заведения - едно напръсниче, явно и мярката е работата :lol: .
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Предишна

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта