Циститът-проблемно заболяване при жените

Re: Циститът-проблемно заболяване при жените

Мнениеот qproin » 18 Окт 2011, 14:08

Тая рецепта наистина помага, но е редно да се споменат и страничните ефекти. Освен това за цистита е по-добре да знаем какво го причинява и да се предпазим, отколкото да го лекуваме. Аз години наред се борих с хроничен цистит, пила съм какво ли не и всичко помага само временно. Изключих от менюто си киселите и пикантни храни, намалих кофеина и започнах да пия много вода. Но като родих незнайно как всичко се оправи и вече нямам проблем.
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Re: Циститът-проблемно заболяване при жените

Мнениеот radowen » 15 Ное 2011, 10:56

Аз о съм имала проблеми и оплаквания с цистит. Взимала съм осно ципрофлоксацин, но наистина при по-продължително вземане сепоявяват гъбички. Скоро съм нямал сериозни оплаквания /да чукна на дърво/, само по-леки - винаги преди цикъл - не знам на какво се дължи?
radowen
 
Мнения: 186
Регистриран на: 08 Ное 2011, 18:24

Re: Циститът-проблемно заболяване при жените

Мнениеот сиско » 24 Ное 2011, 22:35

За цистит препоръчвам Уринал Акут, много съм доволна
сиско
 
Мнения: 341
Регистриран на: 18 Окт 2011, 16:03

Re: Циститът-проблемно заболяване при жените

Мнениеот dzori » 28 Мар 2012, 20:05

southernsun написа:Зимата прекарах едно стабилно възпаление, беше кошмар. Но ми бяха изписали Ципрофлоксацин, Флажил и Дриптан. Оказа, че е не долекувано гинекологично възпаление, което е преминало в урологично. От Дриптана много ми съхнеше устата, но не смеех да пия вода, че ходих на всеки 15 минути до тоалетната.Не искам да си спомня за това.

Имам същия проблем от година и половина може ли да ми кажете малко повече за лечението.Пия дриптан но без особен ефект!
dzori
 
Мнения: 1
Регистриран на: 28 Мар 2012, 19:54

Re: Циститът-проблемно заболяване при жените

Мнениеот southern_sun » 02 Апр 2012, 09:33

dzori написа:
southernsun написа:Зимата прекарах едно стабилно възпаление, беше кошмар. Но ми бяха изписали Ципрофлоксацин, Флажил и Дриптан. Оказа, че е не долекувано гинекологично възпаление, което е преминало в урологично. От Дриптана много ми съхнеше устата, но не смеех да пия вода, че ходих на всеки 15 минути до тоалетната.Не искам да си спомня за това.

Имам същия проблем от година и половина може ли да ми кажете малко повече за лечението.Пия дриптан но без особен ефект!

ИИИи тоя Дриптан е ужасен, но за сметка на това има страшен ефект. Дриптана изсушава лигавицата на устата и направо не можех да говоря, но много добре действа срещу всякакви инфекции, дори на половите органи.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Циститът-проблемно заболяване при жените

Мнениеот sanya » 27 Апр 2012, 09:25

На мен най-много ми помага Ципрофлоксацина, но ми е изписан от лекар :idea: Пробвала съм какви ли не билкови отвари и хомеопатия, но успокоението е временно. Циститът може да бъде много болезнен и само който не е изпитвал такава болка, не знае за какво става въпрос :? Има няколко начина болката да се овладее.
1. Гореща вана или душ, а ако нямате вана може и по-голям леген - важното е кръста да е на топло. Ако имате електрическо одеало, също върши чудесна работа - лягате на него и се завивате. Краката също трябва да се пазят топли, защото от тях най-често се изстива.
2. Пият се много течности - чай от мечо грозде или други противовъзпалителни билки, за да се "изгонят" гадните бактерии.
3. Добрата интимна хигиена е задължителна по принцип, а в този случай е просто немислимо да не се спазва.
4. Навременно адекватно лечение.
Много упорито заболяване, от което трудно можеш да се излекуваш...
sanya
 
Мнения: 62
Регистриран на: 05 Апр 2012, 12:32

Re: Циститът-проблемно заболяване при жените

Мнениеот petrapetra » 04 Юни 2012, 14:07

Искам да споделя, че от години страдам от цистит, лекарката ми го обяснява с материята на банските /трябвала да е от бързосъхнещите/. Естествено от миналото лято веднага сменям банския, не чакам да изсъхне на мен. Но новото беше че ми препоръча да се приготвя за лятото, така или иначе в събота направих първия плаж с къпане в морето. Изписа ми лекарство, не билкова добавка, запомнила съм го като мечо грозде на таблети, цистинол акут. Схемата за профилактика е да се пие пет дни на един- два месеца. Изпила съм една опаковка и се чувствам много добре, ще пиша пак след месец, като натрупам и повече бани в морето.
petrapetra
 
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:45

Re: Циститът-проблемно заболяване при жените

Мнениеот Снежана » 04 Юни 2012, 16:29

petrapetra написа:Искам да споделя, че от години страдам от цистит, лекарката ми го обяснява с материята на банските /трябвала да е от бързосъхнещите/. Естествено от миналото лято веднага сменям банския, не чакам да изсъхне на мен. Но новото беше че ми препоръча да се приготвя за лятото, така или иначе в събота направих първия плаж с къпане в морето. Изписа ми лекарство, не билкова добавка, запомнила съм го като мечо грозде на таблети, цистинол акут. Схемата за профилактика е да се пие пет дни на един- два месеца. Изпила съм една опаковка и се чувствам много добре, ще пиша пак след месец, като натрупам и повече бани в морето.

Аз по-често зимата страдам от цистит, така, че при мен не е от мокрия бански, но съм забелязъла, че оставя ли краката ми да изстинат и започват мъките.
Снежана
 
Мнения: 153
Регистриран на: 09 Май 2012, 08:58

Re: Циститът-проблемно заболяване при жените

Мнениеот zlatina_at » 27 Юли 2012, 16:21

Здравейте! Имам едно запитване към специалист уролог. От април месец имам цистит. Имах ешерехия коли в урината си и започна лечение. Първо пих 7 дни ципрофлоксацин и изчезна. После след 1 месец пак се появи и ми изписаха Нолицин- отново 7 дни. Не се махна, даже се влоши. Личната ми лекарка ме прати на уролог, който ми пусна антибиограма и ми назначи лечение с бисептол- само към него и 2 вида инжекции бяха чувствителни бактериите ми. Пих ги 14 дена после пуснах стерилна урина и всичко беше чисто. След около още един месец пак започна същото- този път сама си взех бисептол и го пих 5 дена, заедно с чай Кидни- една аптекарка ми го препоръча. Просто нямам време да ходя постоянно по лекари и да пускам изследвания. Като изпих последния бисептол си взех Уростим- личната ми лекарка го препоръча за да подсиля имунитета си. Продължавам да пия Кидни чая. Въпросът ми е: Пия уростим от около 15 дена, обаче продължавам да имам често уриниране. Не ме боли като пишкам, обаче е често. Преди ходих изключително рядко по малка нужда- по 1-2 пъти на ден и сега това постоянно уриниране ме побърква. Нормално ли е уростима да предизвиква по-честото уриниране или е нещо друго. Възможно ли е да се разболея от цистит докато го пия? Приемам всякакви съвети, защото вече ми иде да се гръмна. Междувременно докато пих всички антибиотици на два пъти се лекуват от Кандида, причинена от тях. Не искам и да помириша повече антибиотик, но не искам и да ми се пикае постоянно. Моля Ви дайте ми съвет да продължавам ли да пия уростима или да започна нещо друго билково.
zlatina_at
 
Мнения: 6
Регистриран на: 27 Юли 2012, 16:07

Re: Циститът-проблемно заболяване при жените

Мнениеот Niko » 28 Юли 2012, 15:02

zlatina_at написа:Здравейте! Имам едно запитване към специалист уролог. От април месец имам цистит. Имах ешерехия коли в урината си и започна лечение. Първо пих 7 дни ципрофлоксацин и изчезна. После след 1 месец пак се появи и ми изписаха Нолицин- отново 7 дни. Не се махна, даже се влоши. Личната ми лекарка ме прати на уролог, който ми пусна антибиограма и ми назначи лечение с бисептол- само към него и 2 вида инжекции бяха чувствителни бактериите ми. Пих ги 14 дена после пуснах стерилна урина и всичко беше чисто. След около още един месец пак започна същото- този път сама си взех бисептол и го пих 5 дена, заедно с чай Кидни- една аптекарка ми го препоръча. Просто нямам време да ходя постоянно по лекари и да пускам изследвания. Като изпих последния бисептол си взех Уростим- личната ми лекарка го препоръча за да подсиля имунитета си. Продължавам да пия Кидни чая. Въпросът ми е: Пия уростим от около 15 дена, обаче продължавам да имам често уриниране. Не ме боли като пишкам, обаче е често. Преди ходих изключително рядко по малка нужда- по 1-2 пъти на ден и сега това постоянно уриниране ме побърква. Нормално ли е уростима да предизвиква по-честото уриниране или е нещо друго. Възможно ли е да се разболея от цистит докато го пия? Приемам всякакви съвети, защото вече ми иде да се гръмна. Междувременно докато пих всички антибиотици на два пъти се лекуват от Кандида, причинена от тях. Не искам и да помириша повече антибиотик, но не искам и да ми се пикае постоянно. Моля Ви дайте ми съвет да продължавам ли да пия уростима или да започна нещо друго билково.

Почти винаги пиенето на антибиотици предизвиква гъбична инфекция, но защо не потърсихте второ мнение от специалист?
Niko
 
Мнения: 65
Регистриран на: 02 Юли 2012, 11:29

ПредишнаСледваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с урология и бъбречни заболявания

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron