Циститът-проблемно заболяване при жените

Re: Циститът-проблемно заболяване при жените

Мнениеот zlatina_at » 06 Авг 2012, 15:13

ами защото видях черно на бяло резултатите от антибиограмата- нищо не съм взимала без консултация, като изключим последния бисептол. Пия уростим от около 20-25 дена и засега нещата започнаха да се оправят- няма болка, нормално уриниране. Смятам да го пия 3 месеца и ще видим какво ще стане. За съжаление бях на морето за няколко дена и здравата се разболях, че се наложи да пия нов антибиотик за високата температура и зачервеното гърло- Оспексин. Никога до сега от него не ми са се появявали гъбички, а аз съм го пила доста като малка. Според Вас има ли възможност пак да ми се появи Кандида.
zlatina_at
 
Мнения: 6
Регистриран на: 27 Юли 2012, 16:07

Re: Циститът-проблемно заболяване при жените

Мнениеот Dani Lalova » 07 Авг 2012, 16:20

Искам да споделя и моето мнение. С доста неща го лекувах и след известен период от време пак се появяваха симптомите. Пих и Ципрофлоксацин и Нелидикс и временно отшумяваше болката. 3 месеца пих Цистинол акут 30 табл.- екстракт от листата на мечо грозде. Чувствам се много добре и повече от година нямам оплаквания. Лекарството е немско. Препоръчвам го на всички с болезнен Цистит.
Dani Lalova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 07 Авг 2012, 15:56

Re: Циститът-проблемно заболяване при жените

Мнениеот Даниела Стоянова » 09 Авг 2012, 15:47

Dani Lalova написа:Искам да споделя и моето мнение. С доста неща го лекувах и след известен период от време пак се появяваха симптомите. Пих и Ципрофлоксацин и Нелидикс и временно отшумяваше болката. 3 месеца пих Цистинол акут 30 табл.- екстракт от листата на мечо грозде. Чувствам се много добре и повече от година нямам оплаквания. Лекарството е немско. Препоръчвам го на всички с болезнен Цистит.

Аз също съм лекувала цистит с Ципрофлоксацин и Нелидикс, а мечото грозде можете да пиете и профилактично.
Даниела Стоянова
 
Мнения: 123
Регистриран на: 05 Авг 2011, 13:42

Re: Циститът-проблемно заболяване при жените

Мнениеот jerry » 10 Окт 2012, 15:00

Аз имам един много тъп въпрос. Четох из мрежата какво представлява циститът, но не можах да си отговоря на въпроса. Преди 2 месеца получих болка при уриниране, без другите съпътстващи симптоми. Направих си изследвания - химичен анализ и урокултура. Урокултурата беше без бактериален разтеж, а другото изследване показа повишени левкоцити. Лекар ми назначи нелидикс, пих го. Месец по-късно пак ми се появи болката, пак пих хапчетата, пак ми мина и сега вече ми се появява за 3 път. Въпроса ми е може ли да имам цистит без да имам бактерии в урината. Циститът задължително ли се предизвиква от бактерия?
jerry
 
Мнения: 2
Регистриран на: 10 Окт 2012, 14:51

Re: Циститът-проблемно заболяване при жените

Мнениеот Ваня_13 » 10 Окт 2012, 15:28

jerry написа:Аз имам един много тъп въпрос. Четох из мрежата какво представлява циститът, но не можах да си отговоря на въпроса. Преди 2 месеца получих болка при уриниране, без другите съпътстващи симптоми. Направих си изследвания - химичен анализ и урокултура. Урокултурата беше без бактериален разтеж, а другото изследване показа повишени левкоцити. Лекар ми назначи нелидикс, пих го. Месец по-късно пак ми се появи болката, пак пих хапчетата, пак ми мина и сега вече ми се появява за 3 път. Въпроса ми е може ли да имам цистит без да имам бактерии в урината. Циститът задължително ли се предизвиква от бактерия?

Повишените левкоцити говорят за развитие на бактерии или най-общо казано някакво възпаление. Това може да не бъде само на уретрата, а като цяло на отделителната система. След разчитане на химичния анализ на урината казаха ли ти дали няма наличие на песъчинки, които след отделяне нараняват лигавицата на пикочните канали и от там се получава инфекцията. Смятам, че е добре да си пиеш Нелидикса ( макар да е доста неприятен ) и да пробваш и с мечо грозде.
Ваня_13
 
Мнения: 140
Регистриран на: 18 Юни 2012, 13:59

Re: Циститът-проблемно заболяване при жените

Мнениеот jerry » 10 Окт 2012, 15:47

Лекар е разчитал изследванията и не каза нищо такова. Аз още си пазя изследванията как да разбера дали има такива песачинки?
jerry
 
Мнения: 2
Регистриран на: 10 Окт 2012, 14:51

Re: Циститът-проблемно заболяване при жените

Мнениеот Светла Христова » 11 Окт 2012, 10:55

jerry написа:Лекар е разчитал изследванията и не каза нищо такова. Аз още си пазя изследванията как да разбера дали има такива песачинки?

Е щом не ти е казал, значи няма за какво да се притесняваш. Но добре е да вземаш профилактично билкови таблетки с червена боровинка за да не последва отново цистит след известно време.
Светла Христова
 
Мнения: 23
Регистриран на: 07 Сеп 2012, 15:05

Re: Циститът-проблемно заболяване при жените

Мнениеот rora » 05 Фев 2013, 16:24

И мен ме е измъчвал този ужасен цистит. Най - много ми помага чай от мечо грозде...има ужасен вкус, но пък за сметка на това моментално успокоява симптомите
rora
 
Мнения: 133
Регистриран на: 28 Яну 2013, 09:49

Re: Циститът-проблемно заболяване при жените

Мнениеот blue_eye » 15 Фев 2013, 16:52

Аз също съм страдала от този здравословен проблем. При мен бърз ефект имаше от прием на Уринал акут, по две таблетки дневно сутрин и вечер. Освен лекарството пиех много течности като вода и чай. Чувала съм, че за да се избегне повторната поява на цистит е добре да се приема и Уростим но не съм наясно за какъв период от време се взема този медикамент и по колко таблетки на ден.
blue_eye
 
Мнения: 25
Регистриран на: 12 Фев 2013, 16:26

Re: Циститът-проблемно заболяване при жените

Мнениеот ivaq » 27 Фев 2013, 22:51

Поради вродено заболяване синът ми е постоянно с бактерии. Може ли да приема Уринал непрекъснато или е необходимо да се прави почивка, а също може ли да му помогне за бактерията псевдомонас аеругиноза?
ivaq
 
Мнения: 2
Регистриран на: 27 Фев 2013, 22:48

ПредишнаСледваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с урология и бъбречни заболявания

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта