Циститът-проблемно заболяване при жените

Re: Циститът-проблемно заболяване при жените

Мнениеот winterrose » 28 Фев 2013, 21:46

Много неприятно нещо е. На мен ми помогна Cystostop в комбинация с много течности. Предлага се в два варианта- Cystostop Rapid и Chrono. Първият е ефикасен, ако се вземе още при първите симптоми и е подходящ за остри състояния, а вторият - за хронични случаи.
winterrose
 
Мнения: 185
Регистриран на: 30 Мар 2011, 20:18

Re: Циститът-проблемно заболяване при жените

Мнениеот blue_eye » 05 Мар 2013, 18:15

winterrose написа:Много неприятно нещо е. На мен ми помогна Cystostop в комбинация с много течности. Предлага се в два варианта- Cystostop Rapid и Chrono. Първият е ефикасен, ако се вземе още при първите симптоми и е подходящ за остри състояния, а вторият - за хронични случаи.


Тъй като съм чувала и други добри отзиви за тези медикаменти, искам да попитам колко време продължава лечението с тях и има ли опасност от повторна поява на инфекцията след спиране на лечението?
blue_eye
 
Мнения: 25
Регистриран на: 12 Фев 2013, 16:26

Re: Циститът-проблемно заболяване при жените

Мнениеот BRI » 13 Мар 2013, 14:47

Вярно ли е, че консумацията на сок от касис и арония предпазва от появата на цистит? Разбира се не очаквам да лекува, но било добра превенция. Така ли е наистина?
BRI
 
Мнения: 239
Регистриран на: 13 Фев 2013, 10:04

Re: Циститът-проблемно заболяване при жените

Мнениеот fitka_08 » 25 Мар 2013, 18:11

Здравейте,
Искам и аз да споделя моя проблем, дано да се намери някой да ми помогне. От близо 8 години страдам от хроничен цистит, никога не е бил дефиниран като хроничен, но след като минимум 3 пъти в годината изкарвам по един остър цистит смятам че си е хроничен. Та послдните ми проблеми са свързани с това че по време на полов контакт испитвам пареща болка в гениталите, а на следващия ден се появява силното парене при уриниране като при цистит като паренето е само в пикочния канал и съответно болката ниско долу в корема и всички други симптоми. Правила съм лечението с уронат 3 месеца, сега при проблеми си пия Ципрофлоксацин 500мг, но не смятам че това е решение.
Скоро ще ходя и на специалист искам просто мнение.
Благодаря предварително!
fitka_08
 
Мнения: 1
Регистриран на: 25 Мар 2013, 18:03

Re: Циститът-проблемно заболяване при жените

Мнениеот elba » 20 Апр 2013, 07:28

След два курса лечение с антибиотици, все още имах неприятните симптоми на цистит и започнах да търся алтернатива медикаментозното лечение. Първото, което срещаш при едно подобно търсене е всякакви видове билкови комбинации и екстракти от боровинки, но по щастлива случайност се натъкнах на Д-маноза. Купих си го и започнах лечение, още с първия прием сиптомите изчезнаха. Едва след това зачпочнах да се ровя в нета и открих какво всъщност е Д-маноза. Важно е да се знае, че помага само в случаите на Е-коли инфекция, които са 90% от всики случаи. Дано да успея да помогна на някой, затова, ето малко информация :
D-Mannose - Д-Маноза е естествен захарид, който се съдържа в редица растения, едно от които са боровинките. Този захарид няма нищо общо с антибиотиците и другите лекарствени срества, но въпреки това помага за елиминирането на бактерията е-коли в уриналния тракт. Е-коли е бактерия, отговорна за 90% от инфекциите на пикучния мехур и циститите. Въпреки, че една част от D-Mannose - Д-Маноза , която попада в тялото , се усвоява от организма, по-голямото част от захарида се изхвърля чрез уриналния тракт. По този начин, захаридът действа благотворно върху тялото, понеже няма разрушителен ефект спрямо клетките и микро флората в тялото.
В пикучния мехур, D-Mannose - Д-Маноза се прилепва към нежеланите и вредни външни частици, което предотвратява тяхното натрупване по стените на пикучния мехур. Поради факта, че изключително малки количества от D-Mannose - Д-Маноза се усвояват в организма, приема на продукта не влияе върху здравословните нива на кръвната захар.
elba
 
Мнения: 1
Регистриран на: 20 Апр 2013, 07:13

Re: Циститът-проблемно заболяване при жените

Мнениеот dgeorgieva » 05 Дек 2013, 18:21

И аз като много от вас изживях голям зор с този цистит. Просто е нещо ужасно, но само който не го е изпитал не знае. Моя лек намерих в някакви билкови хапчета, които ми изписа моята гинеколожка. Казват се Уралгин СР и според листовката и гинеколожката ми са направени от екстракт от американска боровинка, листата на бяла бреза и горски енчец, които в комбинация били изключително ефикасни. Аз като човек, които винаги е бил тъпкан винаги с антибиотици сега някак погледнах малко скептично. НО все пак ги взех и съм адски доволна, защото с тях наистина усетих бързо облекчение. За първи път имах злата участ да се сблъскам с цистита и тези хапчета ми се видяха като манна небесна. Силно се надявам това гадно нещо наречено цистит никога да не се връща, но не дай си боже пак се върне вече знам, че тези хапчета ми помагат.
dgeorgieva
 
Мнения: 1
Регистриран на: 05 Дек 2013, 17:59

Re: Циститът-проблемно заболяване при жените

Мнениеот ce4ka » 04 Сеп 2014, 15:37

zdraveite -az sam pila antibiotik no prodaljavam s cistiren -kakvo vi e mnenieto za cistirena i toi li se pie 3 meseca
ce4ka
 
Мнения: 2
Регистриран на: 04 Сеп 2014, 15:34

Re: Циститът-проблемно заболяване при жените

Мнениеот ce4ka » 04 Сеп 2014, 15:47

southern_sun написа:
OrHiDeA написа:Когато ми се случи за първи път не си обърнах достатъчно внимание (естествено посетих лекар) и точно след 4 месеца кошмара се повтори и то с пиелонефрит. Сега мисля, че всичко е ОК. Освен лекарствата пих 3 месеца първо Уринал акут, а след това Неоренал SR.

Оф защо все ние жените да сме наказани да страдаме. А какво трябва да се пие за да не повтаря?



И аз съм с pielonefrit, но пия сега Цистирен и мисля 3 месеца да го пия, какво ви е мнението за него, NEORENALA не ми помогна
ce4ka
 
Мнения: 2
Регистриран на: 04 Сеп 2014, 15:34

Re: Циститът-проблемно заболяване при жените

Мнениеот LEILA » 08 Сеп 2014, 23:34

Да ви кажа от личен опит, че аз се оправям за дни с Цистон, първо че е на билкова основа, предписва се и на бременни, безопасен и второ, че наистина преминава за дни с него, а е и евтин. Разбира се, че това зависи много от състоянието де, ако се налага антибиотични лечение, Цистона може и да не го усетиш :roll:
LEILA
 
Мнения: 160
Регистриран на: 10 Май 2014, 10:54

Re: Циститът-проблемно заболяване при жените

Мнениеот yonko » 21 Сеп 2014, 00:10

В повечето случаи лечението на цистита започва сякаш пикочният мехур е единственият орган в тялото и е. коли е единственият микроорганизъм. Резултатът - порочен кръг цистит-кандидоза-цистит.

Не се ли обърне внимание на имунитета като цяло, емоционални фактори, отразяващи се на здравето на пикочния мехур, диетата в посока регулиране на киселинно-алкалния баланс и елиминиране на провъзпалителните храни и т.н., темите за цистит и кандидоза ще бъдат най-дълги в здравните форуми.

Внимание! Делът на такива случаи може да е малък, но все пак не е за пренебрегване. При разнообразните форми на секс, които се практикуват в наше време, е напълно възможно да си пренесете някоя гадина от отвори, които по принцип си принадлежат към храносмилателния тракт.
Написаното по-горе е мое лично мнение и не е основание за предприемане или прекратяване на каквото и да е лечение.
Отговорността за здравето Ви и здравето на близките Ви е Ваша и на лекуващия Ви лекар.
yonko
 
Мнения: 56
Регистриран на: 29 Авг 2014, 15:22

ПредишнаСледваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с урология и бъбречни заболявания

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта