КОТКА И БЕБЕ -ПРОБЛЕМ ИЛИ НЕ

Ако можеха да говорят, но не могат, затова нека поговорим вместо тях. Споделетe всичко за вашите домашни любимци - типични или екзотични.
Онлайн консултация с д-р Искрен Станилов и д-р Деница Русева

КОТКА И БЕБЕ -ПРОБЛЕМ ИЛИ НЕ

Мнениеот Alvinq » 27 Фев 2013, 14:51

Имаме малко дете и котка,има ли проблем .Питала съм и лекари и познати и всеки е на различно мнение.Котка не излиза на вън има пълен набор ваксини и не седи в стая с детето...
Alvinq
 
Мнения: 7
Регистриран на: 27 Фев 2013, 14:28

Re: КОТКА И БЕБЕ -ПРОБЛЕМ ИЛИ НЕ

Мнениеот ninars » 27 Фев 2013, 15:13

Моето лично мнение е, че малко бебе и животно са несъвместими за отглеждане...Има редица болести, които животното може да донесе... като токсоплазмоза например. Затова не бива да рискуваме ...
ninars
 
Мнения: 345
Регистриран на: 10 Дек 2012, 19:51

Re: КОТКА И БЕБЕ -ПРОБЛЕМ ИЛИ НЕ

Мнениеот geriva » 27 Фев 2013, 16:13

ninars написа:Моето лично мнение е, че малко бебе и животно са несъвместими за отглеждане..

Същото мисля и аз.
Но имам позната , която дори докато кърми, си гали котката :shock: Бебето- в скута, котката- до тях.
Да е живо и здраво детенцето, никакви проблеми не са имали,но все пак не одобрявам.
geriva
 
Мнения: 336
Регистриран на: 18 Фев 2013, 11:45

Re: КОТКА И БЕБЕ -ПРОБЛЕМ ИЛИ НЕ

Мнениеот california_ » 07 Фев 2014, 11:47

Alvinq написа:Имаме малко дете и котка,има ли проблем .Питала съм и лекари и познати и всеки е на различно мнение.Котка не излиза на вън има пълен набор ваксини и не седи в стая с детето...


Фактът, че котката не излиза навън не означава, че сте в безопасност. Вие също сте преносители (посредством обувки и т.н.). Токсоплазмозата е най - опасна! За съжаление обаче, голяма част от стопаните не са запознати с опасностите, които крие!

http://medpedia.framar.bg/%D0%B7%D0%B0% ... 0%B7%D0%B0 - тук намерих доста полезна информация за заболяването.

http://medpedia.framar.bg/%D0%BC%D0%B5% ... 0%B7%D0%B0 - а тук открих информация за въпросните тестове, които са задължителни за бременните!
california_
 
Мнения: 23
Регистриран на: 06 Фев 2014, 13:05


Назад към Ветеринарна медицина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта