Маслото от мандарина - подобрява релакса и концентрацията

За малките тайни на голямото самочувствие - дайте своето мнение за козметичните продукти.

Маслото от мандарина - подобрява релакса и концентрацията

Мнениеот ninars » 27 Фев 2013, 15:42

1-lavena-mandarina.jpg
1-lavena-mandarina.jpg (16.27 KiB) Прегледано 1361 пъти
Всички знаем, че ароматерапията предразполага към релаксация и възстановява организма. Наскоро си взех етерично масло от мандарина на Лавена и масажът с него ми създава такова неповторимо чувство за комфорт и спокойствие, че ако опитате…със сигурност ще повторите. Толкова е ароматно и свежо, но освен това прочетох, че има множество други качества, които го превръщат в съюзник за поддържането на добро здраве.

Маслото от мандарина се извлича от кората на плодовете. Химичният му състав включва цитронелол, лимонен, пара-цитол, цитрал, и много други съставки, които не са ми познати, но имат благоприятни свойства…Свежият аромат на маслото от мандарина намалява стреса и подобрява настроението, успокоява, дезинфекцира и повишава концентрацията. Освен това, маслото има има противоцелулитно, антисептично, противогъбично и противогрипно действие. Масажът с ароматното масло е особено полезен за жените, защото помага за премахването на стрии и възпрепятства натрупването на излишни килограми. Няколко капки от маслото преди вечеря улеснява храносмилането, като предизвиква отделянето на храносмилателни сокове в стомаха.

Опитвали ли сте да релаксирате с ароматни масла? Споделете вашите предпочитания?
ninars
 
Мнения: 345
Регистриран на: 10 Дек 2012, 19:51

Re: Маслото от мандарина - подобрява релакса и концентрацият

Мнениеот slavova_75 » 05 Фев 2014, 15:06

Страхотно, ще опитам и аз! :)
slavova_75
 
Мнения: 37
Регистриран на: 03 Фев 2014, 14:42

Re: Маслото от мандарина - подобрява релакса и концентрацият

Мнениеот Мади Ранчева » 05 Фев 2014, 15:22

По-скоро бих го използвала за масаж, 8-) от колкото за подобряване на храносмилането ми. Предполагам аромата ще бъде прекалено силен, а това ще ме отврати от мандариновото масло! :(
Мади Ранчева
 
Мнения: 240
Регистриран на: 21 Яну 2014, 12:37

Re: Маслото от мандарина - подобрява релакса и концентрацият

Мнениеот beautymaniac » 11 Фев 2014, 16:22

Опитвала съм доста етерични масла, но точно от мандарина не съм. Определено ще пробвам - може би и аз за масаж :)
beautymaniac
 
Мнения: 173
Регистриран на: 22 Окт 2012, 14:35

Re: Маслото от мандарина - подобрява релакса и концентрацията

Мнениеот borkova » 02 Мар 2017, 15:36

Ако се използва за подобряване на храносмилането, как се приема маслото? Може ли направо да се капне от него в устата или се разтваря в нещо?
borkova
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 10:29

Re: Маслото от мандарина - подобрява релакса и концентрацията

Мнениеот Monika_Spasova » 03 Мар 2017, 10:20

borkova написа:Ако се използва за подобряване на храносмилането, как се приема маслото? Може ли направо да се капне от него в устата или се разтваря в нещо?

Не мисля, че има масло, което д асе хапва директно по-добре да се разтвори в нео
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Маслото от мандарина - подобрява релакса и концентрацията

Мнениеот preslavaslavova » 11 Мар 2017, 22:11

Откъде мога да закупя такова масло?
preslavaslavova
 
Мнения: 125
Регистриран на: 02 Яну 2016, 22:32

Re: Маслото от мандарина - подобрява релакса и концентрацията

Мнениеот Snejna » 12 Мар 2017, 11:16

preslavaslavova написа:Откъде мога да закупя такова масло?

Аптеките например продават, те са етеричните масла, които са в малки бурканчета. :) Маслото от мандарина успокоява и подобравя концентрацията, като се замислиш, колко добре се чувстваш, когато някой обели мандарина до теб, същото е и с етеричното масло. Капваш го в чашка, отдолу палиш свещ и се радваш на приятния аромат.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Маслото от мандарина - подобрява релакса и концентрацията

Мнениеот preslavaslavova » 12 Мар 2017, 17:42

Благодаря за информацията :)
preslavaslavova
 
Мнения: 125
Регистриран на: 02 Яну 2016, 22:32

Re: Маслото от мандарина - подобрява релакса и концентрацията

Мнениеот Mon_ton » 20 Дек 2017, 12:00

много обичам аромата на мандарина, взела съм си масло и си капя в арома лампа :)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Следваща

Назад към Козметика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта