Монголският джербил-непознатия домашен любимец

Ако можеха да говорят, но не могат, затова нека поговорим вместо тях. Споделетe всичко за вашите домашни любимци - типични или екзотични.
Онлайн консултация с д-р Искрен Станилов и д-р Деница Русева

Монголският джербил-непознатия домашен любимец

Мнениеот reni98 » 13 Апр 2011, 19:09

Монголските джербили са малки гризачи.Външно приличат на хамстер на кокили или по-скоро минимизиран стотици пъти модел на кенгуру.Това е така, защото имат малки предни лапички и силно развити задни крачета около три сантиметра , с които тропат като кенгуру, скачат и се изправят.Опашката им е с дължината на тялото.Достигат около 11-13см, тежат едва около 120гр.Грешно е схващането, че не хапят като останалите гризачи.Притежават 4 доста силно развити резеца и имат нужда от неща за гризане , за да не пробват вкуса на пръстите ви-картон, пръчки , стериопор и други.Най-новият цвят на питомните е син.Те имат уникални поведенчески реакции-тропане, копаене,ровене и пясъчни бани.В клетката му освен постеля, която в повечето случаи е талаш, трябва да поставите гнездо-кутия, саксия и др. или материал, от който да си направи гнездо.Ние поставихме малка плюшена играчка, която той разкъса бързо и направи от нея гнездо в талаша.Това е мястото, в което спи и се чувства спокойно.Колелото за въртене не е особенно занимателно за него.Чисто животно е и ходи по нужда само в единия край на клетката.Ако от малко, където се е родило в котилото не е научено да пие вода, няма да потърси.
Ако се грижете добре за него ще Ви радва от3 до 5 години.
Успех!!!!!!!
reni98
 
Мнения: 10
Регистриран на: 10 Апр 2011, 22:36

Re: Монголският джербил-непознатия домашен любимец

Мнениеот southern_sun » 09 Май 2011, 15:50

Много мили същества са, но не мога да имам всяко животно, което ми харесва. Имам достатъчно у дома.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Монголският джербил-непознатия домашен любимец

Мнениеот MollyDolly » 25 Окт 2013, 14:58

Най-сладкото мини мишикенгуру, което съм виждала!
MollyDolly
 
Мнения: 309
Регистриран на: 18 Окт 2013, 12:18

Re: Монголският джербил-непознатия домашен любимец

Мнениеот california_ » 06 Фев 2014, 15:37

MollyDolly написа:Най-сладкото мини мишикенгуру, което съм виждала!


Нали :) А като мънички са още по - хубави.
Прикачени файлове
gerbil1s.jpg
gerbil1s.jpg (51.04 KiB) Прегледано 235 пъти
california_
 
Мнения: 23
Регистриран на: 06 Фев 2014, 13:05


Назад към Ветеринарна медицина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта