Имуностимулатори - необходими ли са ни?

Re: Имуностимулатори - необходими ли са ни?

Мнениеот tweety » 15 Ное 2011, 11:04

radowen написа:Здравейте,
Кажете имуностимулатор за деца /на 4 години/, от който сте доволни? Дали превантивно мога да давам Осцилокопсиум /май така се казваше/ на детето?

Виж в темата Имуностимуланти в секция Лекарства! Но трябва да ти кажа, че чувам много добри отзиви за Фор Кидс сироп.
tweety
 
Мнения: 348
Регистриран на: 15 Ное 2011, 10:04

Re: Имуностимулатори - необходими ли са ни?

Мнениеот radowen » 15 Ное 2011, 11:25

Благодая:) Иначе сме ползвали Саностол и к Фарматон, тъй като имае проблем и с апетита и ниския хемоглобин. В началото като че ли имат ефект, но след няколко дни...тц :(
radowen
 
Мнения: 186
Регистриран на: 08 Ное 2011, 18:24

Re: Имуностимулатори - необходими ли са ни?

Мнениеот сиско » 27 Ное 2011, 22:10

tweety написа:
radowen написа:Здравейте,
Кажете имуностимулатор за деца /на 4 години/, от който сте доволни? Дали превантивно мога да давам Осцилокопсиум /май така се казваше/ на детето?

Виж в темата Имуностимуланти в секция Лекарства! Но трябва да ти кажа, че чувам много добри отзиви за Фор Кидс сироп.

Аз давам на моето дете Осцилококцинум и клеева тинктура и съм много доволна.
сиско
 
Мнения: 341
Регистриран на: 18 Окт 2011, 16:03

Re: Имуностимулатори - необходими ли са ни?

Мнениеот Margo » 30 Ное 2011, 11:19

Имуносимуланти комбинирани с правилно хранене, чести разходки навън, здрав и спокоен сън са идеалния начин да засилим имунитета на организма си. Но как можем да постигнем всичко това?

Oтличнoтo xpaнocмилaнe ти гapaнтиpa и виcoĸ имyнитeт!

us14-225x300.jpg
us14-225x300.jpg (12.58 KiB) Прегледано 2585 пъти


Aĸo в opгaнизмa пoпaднaт мнoгo виpycи, имyннaтa cиcтeмa ce вĸлючвa нa виcoĸи oбopoти, зa дa ги paзpyши. Гoлямa чacт oт имyннитe ĸлeтĸи ce oбpaзyвa в чpeвнaтa тъĸaн, нo caмo ĸoгaтo и чepвaтa ca в дoбpa фopмa. Зaтoвa e дoбpe дa ядeш гoлямo ĸoличecтвo бaлacтни xpaни и xpaни, yĸpeпвaщи имyннaтa cиcтeмa. Haпpимep: 2 филии пълнo зъpнecт xляб нa дeн, 250 гp пpecни зeлeнчyци, мюcли или opиз. Зa дa paбoти xpaнocмилaтeлнaтa ти cиcтeмa бeзпpeпятcтвeнo, xpaни ce пo eднo и cъщo вpeмe. Aĸo ядeш xaoтичнo, нaтoвapвaш чepвaтa и cтoмaxa.

Cънят e лeĸapcтвo зa имyннaтa cиcтeмa!

zdrav_sun.jpg
zdrav_sun.jpg (42.45 KiB) Прегледано 2585 пъти

Имyннaтa cиcтeмa ce възcтaнoвявa нaй-дoбpe пo вpeмe нa cън. Зaтoвa e пpeпopъчитeлнo дa cпиш пoнe 7-8 чaca нa дeнoнoщиe. Πpeз нoщтa имyннaтa cиcтeмa oбpaзyвa нoви ĸлeтĸи и oтдeля изпoлзвaнитe зa yбивaнeтo нa пoпaднaлитe пpeз дeня в opгaнизмa виpycни вeщecтвa. Πpeди лягaнe мoжe дa пpaвиш yпpaжнeния зa cпoĸoeн cън.

Избягвaй дa cтoиш нa мнoгo тoплo!

autumn.jpg
autumn.jpg (69.94 KiB) Прегледано 2585 пъти
Cyxият въздyx пpaви лигaвицaтa нa ycтaтa и нa нoca гocтoпpиeмнa зa виpycи. Aĸo ти e cтyдeнo, пo-дoбpe ce oблeчи пo-тoплo, oтĸoлĸoтo дa yвeличaвaш пapнoтo или oтoплитeлнитe ypeди!

Cпopтът щe yĸpeпи имyннaтa ти cиcтeмa!

sport.jpg
sport.jpg (27.91 KiB) Прегледано 2583 пъти

Cпopтът пoдoбpявa имyнитeтa и тoвa e нayчнo дoĸaзaн фaĸт. Ocвeн xyбaвa фигypa cпopтът щe ти пoмoгнe дa ce пpeбopиш c лoшoтo нacтpoeниe и cтpeca. Зa дa мoгaт зaщитнитe имyнни ĸлeтĸи oт cтoмaxa дa ce paзпpocтpaнят в цeлия opгaнизъм, т.e. дa изминaт пътя oт чepвaтa ĸъм дpyгитe opгaни нa тялoтo, пoмaгaт лимфнитe възли. И тoвa cтaвa caмo c движeниe нa мycĸyлитe. Зa дa извлeчeш мaĸcимaлнa пoлзa oт cпopтa бъди пocтoяннa, нo и yмepeнa.
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: Имуностимулатори - необходими ли са ни?

Мнениеот mary jane » 12 Дек 2011, 11:45

tweety написа:
radowen написа:Здравейте,
Кажете имуностимулатор за деца /на 4 години/, от който сте доволни? Дали превантивно мога да давам Осцилокопсиум /май така се казваше/ на детето?

Виж в темата Имуностимуланти в секция Лекарства! Но трябва да ти кажа, че чувам много добри отзиви за Фор Кидс сироп.


Аз съм давала Фор Кидс на дъщеря ми. 45лв. струваше някъде този сироп и честно казано ефекта беше почти нулев. Аз преди съм пила Цитросепт и мога да кажа, че бях изключително доволна. Пих две години през зимния сезон. Започвам от октомври до март някъде и на следващата година пак така. Почти не съм се разболявала. Даже имам чувството, че някакъв имунитет предпазен ми изгради този Цитросепт, защото тази година въпреки че не съм пила, мога да кажа, че почти не съм се разболявала.
Аватар
mary jane
 
Мнения: 77
Регистриран на: 23 Мар 2011, 10:11

Re: Имуностимулатори - необходими ли са ни?

Мнениеот pasta » 13 Дек 2011, 11:13

На дъщеря си давам всеки ден Коластра и по 2-3капки клеева тинктура в сок.
pasta
 
Мнения: 142
Регистриран на: 09 Дек 2011, 11:37

Re: Имуностимулатори - необходими ли са ни?

Мнениеот valiart » 14 Дек 2011, 00:40

Полезни са! Добре е да се приемат, защото с падане на имунната система, доста болести се отварят.
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Имуностимулатори - необходими ли са ни?

Мнениеот nedka27 » 02 Фев 2012, 16:21

Здравейте, бих искала да помоля специалистите да изкажат мнение, Биозин може ли да се използва при лечение на хеликобактер?Благодаря предварително
nedka27
 
Мнения: 5
Регистриран на: 09 Авг 2011, 13:42

Re: Имуностимулатори - необходими ли са ни?

Мнениеот viki6an » 25 Май 2012, 00:11

Здравейте,искам да попитам, може ли детето ми ,което е на три години, след лечение с Бисептол да приема Респивакс и едновременно с него Тонзилотрен?Колко дни трябва да има прекъсване между тях?
viki6an
 
Мнения: 1
Регистриран на: 24 Май 2012, 23:50

Re: Имуностимулатори - необходими ли са ни?

Мнениеот antari » 28 Фев 2014, 21:39

Здравейте,
Има ли ефект срещу HPV? Каква е схемата и след колко време да очаквам резултат!

Благодаря предварителноо :)
antari
 
Мнения: 2
Регистриран на: 25 Фев 2014, 21:15

ПредишнаСледваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с алергология и имунология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта