Кое чувство е по-силно-омразата или ненавистта?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Кое чувство е по-силно-омразата или ненавистта?

Мнениеот mix_twix » 24 Фев 2015, 16:39

Pipilota написа:Такива положителни емоции трудно могат да бъдат констатирани като по-силни, хаха :) Мисля, че ненавистта е по-силна, когато мразиш някой, можеш да си позволиш да го видиш, докато ти ври и кипи, ама ако го ненавиждаш е по-гадно!

хахахааахаха добре си го обяснила и двете са гадни опции, по-добре да не се случват такива неща и да не се стига до подобна ненавист ;)
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Кое чувство е по-силно-омразата или ненавистта?

Мнениеот Malina » 24 Фев 2015, 17:28

като цяло е добре да не опитаме до тези чувства и все пак е по-добре ние да ги изпитваме към някой, отколкото някой да ги изпитва към нас. :mrgreen:
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Кое чувство е по-силно-омразата или ненавистта?

Мнениеот Anka » 25 Фев 2015, 17:17

Ама то все едни хубави чувства, че да се чудиш от кое да си избереш и двете са еднакво отвратителни просто. :mrgreen:
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Кое чувство е по-силно-омразата или ненавистта?

Мнениеот Elica » 27 Фев 2015, 13:28

Anka написа:Ама то все едни хубави чувства, че да се чудиш от кое да си избереш и двете са еднакво отвратителни просто. :mrgreen:

Така е, трябва да се надяваме да не изпитва никой към нас подобни чувства. :)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Кое чувство е по-силно-омразата или ненавистта?

Мнениеот miron » 24 Юни 2015, 14:17

Не знам защо изобщо ги има тези чувства, никой не може да ме убеди, че изпитва някаква удовлетвореност, когато мрази или ненавижда някой, те са едно и също - взе зло, което тормози.
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Кое чувство е по-силно-омразата или ненавистта?

Мнениеот Mr.Eko » 25 Юни 2015, 15:42

miron написа:Не знам защо изобщо ги има тези чувства, никой не може да ме убеди, че изпитва някаква удовлетвореност, когато мрази или ненавижда някой, те са едно и също - взе зло, което тормози.

Недей така, злото храни много хора, така че не са за подценяване тези хора, аз лично не ги разбирам, но те са факт и продължават да се множат, чак тръпки ме побиват като се серя :idea:
Mr.Eko
 
Мнения: 79
Регистриран на: 06 Ное 2013, 12:14

Re: Кое чувство е по-силно-омразата или ненавистта?

Мнениеот Lili_pili » 26 Юни 2015, 16:31

Нормални чувства, това е положението, както хората обичат така имразят, нали знаете, ако го нямаше злото как щяхме да оценяме хубавото? :)
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Кое чувство е по-силно-омразата или ненавистта?

Мнениеот Slavena » 30 Юни 2015, 11:12

И двете чувства са достатъчно силни за да ги изпитваме постоянно!
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Кое чувство е по-силно-омразата или ненавистта?

Мнениеот miron » 03 Сеп 2015, 13:06

Slavena написа:И двете чувства са достатъчно силни за да ги изпитваме постоянно!

ако е постоянно става страшно, такива чувства изобщо не трябва да се изпитват, по-добре безразличие, по-здравословно е ;)
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Кое чувство е по-силно-омразата или ненавистта?

Мнениеот Lili_pili » 04 Сеп 2015, 14:05

Наистина е по-добре да не ги усещаме, поне не и често, понякога се налага обаче и не можем да направим нищо против тези усещания.
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

ПредишнаСледваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron