Интересни факти за пастата за зъби

Интересни факти за пастата за зъби

Мнениеот Gatekeeper » 14 Апр 2011, 18:05

Пастата за зъби е един от най-значимите продукти свързани със здравето... особено за хора, които се страхуват от ходене на зъболекар ;)

Наскоро преглеждах редица статии по темата, от които научих няколко доста интересни неща:

Флуоридът е най-важната съставка. Днес имаме всякакви разновидности на пасти с билкови екстракти, луга, микрогранули и какво ли още не, но точно флуоридът неутрализира действието на киселините и предпазва зъба от постепенно износване и зарушаване (което обикновено завършва с кариес). Една подробност: флуоридът може да остави петна по зъбите, затова изплаквайте обилно.

Четкането е по-важно от марката. И най-скъпата паста няма да постигне желания ефект ако четкането е кратко и неефективно. Много специалисти препоръчват четката да се държи под ъгъл от 45 градуса, защото така по-лесно се достигало до всички повърхности (особено пространствата между зъбите).

Одобрението е от значение. Повечето пасти са одобрени или препоръчани от стоматолози, макар че в повечето случаи не обръщаме внимание на това. Всъщност то е важно, защото означава, че продъктът е изпробван и постигнатите резултати са били добри. Освен това означава и че продуктът е безопасен за употреба.

Освен четката, сменяйте и пастата от време на време. С различни видове пасти ще можете да елиминарате по-широк спектър от проблеми в устната кухина.

Специализираните пасти - има разновидности предвидени за пушачи, при проблеми с венците и т.н. Използвайте ги, когато има нужда и проблемите ще се разрешат по-бързо.
Gatekeeper
 
Мнения: 14
Регистриран на: 11 Апр 2011, 15:32
Местоположение: Стара Загора

Re: Интересни факти за пастата за зъби

Мнениеот southern_sun » 15 Апр 2011, 13:36

Как си мерим ъгъла под, който трябва да държим четката за зъби? :lol:
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Интересни факти за пастата за зъби

Мнениеот fionnaa » 18 Апр 2011, 16:58

Бива ли такива глупави въпроси да се задават... Повече от ясно е, че го мерим с транспортир :lol:
Аватар
fionnaa
 
Мнения: 20
Регистриран на: 26 Мар 2011, 11:11

Re: Интересни факти за пастата за зъби

Мнениеот southern_sun » 18 Апр 2011, 17:00

Искам да те видя сутрин с полуотворени очи, как точно слагаш транспортира до четката си за зъби и мериш ъгъла :lol:
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Интересни факти за пастата за зъби

Мнениеот fionnaa » 18 Апр 2011, 17:06

Ами, може да се уреди... Пиши на лични :D
Аватар
fionnaa
 
Мнения: 20
Регистриран на: 26 Мар 2011, 11:11

Re: Интересни факти за пастата за зъби

Мнениеот HealthyBoy » 07 Май 2011, 20:19

Значи непрофисионалното ми мнение - възможно и под ъгъл 44 или 46 градуса, но не е препоръчително.
Иначе браво за темата, полезна информация, дано наистина да е така щото повечето условия ги спазвам, но въпреки това имам проблеми със зъбите.
HealthyBoy
 
Мнения: 69
Регистриран на: 15 Апр 2011, 14:45

Re: Интересни факти за пастата за зъби

Мнениеот qproin » 30 Окт 2011, 14:11

Наистина е интересна темата, но като цяло не видях нещо което повечето потребители не знаят. За ъгъла разбрахме, но по колко време се четкат зъбите или да заложим на правилото 3х3 ....
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Re: Интересни факти за пастата за зъби

Мнениеот MoNsItKa » 09 Ное 2011, 18:26

Аз пък съм чувала точно обратното, че не трябва да сменяме пастата си за зъби, а да се придържаме към една марка.
MoNsItKa
 
Мнения: 18
Регистриран на: 09 Ное 2011, 16:52

Re: Интересни факти за пастата за зъби

Мнениеот valiart » 09 Ное 2011, 21:59

Е защо?! Според мен е добре да се сменят.
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Интересни факти за пастата за зъби

Мнениеот Fire storm » 12 Мар 2019, 11:03

Какъв е смисълът в това да се сменя пастата за зъби, ако си доволен и е подходяща за твоите зъби и венци? Аз лично не намирам логика. Четките сменям на 2-3 месеца, ама пастата - не.
Fire storm
 
Мнения: 57
Регистриран на: 28 Яну 2019, 10:56


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани със стоматологични заболявания

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта