Опитвали ли сте киноа?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Re: Опитвали ли сте киноа?

Мнениеот Malina » 14 Яну 2015, 16:45

Ехее, колко много варианти! Ще пробвам някой от вариантите, та мога и сама да експериментирам. А дали ще стане, аз много обичам зелена салата, но винаги ми идва недостатъчно наяждаща, да сложа вътре и киноа, връзва ли се с маруля и краставици и маслини? :mrgreen:
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Опитвали ли сте киноа?

Мнениеот Yunona » 14 Яну 2015, 21:39

Malina написа:Ехее, колко много варианти! Ще пробвам някой от вариантите, та мога и сама да експериментирам. А дали ще стане, аз много обичам зелена салата, но винаги ми идва недостатъчно наяждаща, да сложа вътре и киноа, връзва ли се с маруля и краставици и маслини? :mrgreen:


Малина, съвсем спокойно сложете сварена киноа в зелената салата. Става много вкусно и засища добре. В един ресторант от верига **** (не споменавам име, защото не съм наясно дали правилата на форума позволяват) редовно си поръчвам зелена салата с киноа. В нея има маруля, гъбки, чушки, тиквички и патладжан на грил, малко зелен лук, сирене тип "Филаделфия" (сложено на три-четири места с шприц, а в домашни условия може с лъжичка :) ), а отгоре е поръсена със запечени тиквени семки.

За работа си правя опростен вариант на тази салата - киноа, маруля (или айсберг), зелен лук, краставица, домат (без семенната част, за да не стане водна, може и чери доматки), маслинки, някакво прясно безсолно сирене, запечени семки (на сух тиган - слънчогледови, тиквени или в по-луксозен вариант - кедрови).
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Опитвали ли сте киноа?

Мнениеот Pipilota » 15 Яну 2015, 10:55

Мерси Yunona, довечера ще ходя да пазарувам и ще си взема киноа и през уикенда ще си приготвя нещо с нея. :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Опитвали ли сте киноа?

Мнениеот Kremiliya » 15 Яну 2015, 15:09

Яко зарибени станахме във форума по киноата, аз не съм я виждала даже, къде да я намеря?
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Опитвали ли сте киноа?

Мнениеот Burborino » 15 Яну 2015, 15:57

във всички био магазини както и по големите вериги
What's it got in its nasty little pocketses, eh, my precious?
Аватар
Burborino
 
Мнения: 301
Регистриран на: 26 Ное 2014, 18:52
Местоположение: middle-earth

Re: Опитвали ли сте киноа?

Мнениеот Elica » 15 Яну 2015, 16:38

Да, по био магазините има, аз вчера си взех една малка опаковка :)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Опитвали ли сте киноа?

Мнениеот Krum » 16 Яну 2015, 14:42

Това модерно ядене ми е много странно, едно време дали са яли киноа? :)
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Опитвали ли сте киноа?

Мнениеот Yunona » 16 Яну 2015, 21:30

Krum написа:Това модерно ядене ми е много странно, едно време дали са яли киноа? :)


Еее, ти пък сега :) В Южна Америка от едно време си ядат киноа :)
Преди някое и друго столетие и картофите са били модерна храна в Европа, а Фридрих ІІ насила накарал немците да ги садят. Доматите пък в началото са били само декоративно растение, смятало се, че плодовете им са отровни ;)
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Опитвали ли сте киноа?

Мнениеот Pipilota » 19 Яну 2015, 10:24

Мда,. а сега ни плющят ушите, докато ядем картофи с домати и поръсени с киноа! :) Трябва да се експериментира, не се знае кога ще открием нов любим вкус. :D
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Опитвали ли сте киноа?

Мнениеот Lollipop » 25 Яну 2015, 10:47

ехх, забравихме вече за баниците и тутманиците, който много ял на времето, сега се чуди киноа как да сготви :(
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

ПредишнаСледваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта