Разпознайте се:Какъв вид темперамент сте?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Разпознайте се:Какъв вид темперамент сте?

Мнениеот geriva » 04 Мар 2013, 22:55

Много често, другите дават определение за характера и темперамента ни.
Тук може сами да прецените към кой тип принадлежите.
Опитайте-интересно е!

Какво е темперамент?
Темперамент - това са индивидуалните свойства на психиката, определящи динамиката на психическата дейност на човека, особеностите му на поведение и уравновесеността на реакциите, предизвикани от въздействията на околната среда.
Холерици
На първо място те са амбициозни. С високи изисквания и високи стремежи. Отличават се с изключителен интелект и силна воля. Умеят да ръководят, но понякога са надменни. Смятат, че дори грешките им, са достойни за похвала. Когато говорят са кратки, точни и ясни. Вярват, че винаги са прави. Издигат се бързо в професията си и са заредени с много ентусиазъм. Основният ни съвет към тях е да имат предвид, че не винаги целта оправдава средствата!
Сангвици
Лесно се влияят от външни въздействия. Реагират бързо, но в повечето случаи – повърхностно и с краткотраен резултат. Често променят настроенията си. Имат нужда от одобрението на другите. Може би и затова често флиртуват. Като цяло са оптимисти. Имат желание за забавления и любов, която да раздават. Не обичат да са сами! Състрадателни са и притежават невероятната дарба да посочват грешките на околните, без да ги обиждат. Вярват, че успехът им се полага и често го смятат за даденост.
Меланхолици
Не обичат много разговорите, нито шумните компании. Най-добре се чувстват, когато са сами! Имат „самотни” хобита и са истински щастливи, когато се занимават с тях. Мисълта им е дълбока, но за сметка на това бавна. Речта също. Иначе разглеждат живота във всичките му перспективи. Откриват и в най-елементарните неща възможност за развитие. Само дето им липсва кураж. Склонни са към депресии и самосъжаление. Най-много уважават морала и принципите си. Нищо не стои над тях! Отлични съветници са и са готови са на всичко за хората, които обичат.
Флегматици
Имат нищожен интерес към това, което се случва около тях. Реакция почти липсва. Мързеливи са и пренебрегват задълженията си.Най-обичат да са на маса. С много храна и напитки, разбира се! Нямат амбиции и са склонни да пропускат шансове за развитие. Което, всъщност, изобщо не ги интересува. Решенията им са възможно най-рационалните и не изискват усилия. Очакванията от живота са минимални. Вълненията също. Лесно се обвързват и не се впечатляват толкова от грешките на партньора. Дори са склонни да приемат изневяра.
geriva
 
Мнения: 336
Регистриран на: 18 Фев 2013, 11:45

Re: Разпознайте се:Какъв вид темперамент сте?

Мнениеот yani4ka » 05 Мар 2013, 00:29

Много интересна тема!Открих се :D
yani4ka
 
Мнения: 34
Регистриран на: 16 Фев 2013, 23:53

Re: Разпознайте се:Какъв вид темперамент сте?

Мнениеот geriva » 05 Мар 2013, 10:26

И аз веднага се разпознах :D
Но имам черти и от друг тип- така е и със зодията ми...

Да допълня информацията:
Посочената класификация е според Хипократ.Той описва четирите типа, според "преобладаващата в организма им течност"-
сангвиник (кръв), холерик (жълта жлъчка), флегматик (лимфа) и меланхолик (черна жлъчка).
Посочените тук типове за взаимствани от Хипократ, но са разделени, според следните 6 критерия:
-сензитивност
-реактивност
-активност
-съотношение реактивност-активност
-темп на реакциите
-пластичност и ригидност
geriva
 
Мнения: 336
Регистриран на: 18 Фев 2013, 11:45

Re: Разпознайте се:Какъв вид темперамент сте?

Мнениеот Пума » 06 Мар 2013, 22:29

Определено Холерик!!!!!! Дали е вярно?! :)
Пума
 
Мнения: 159
Регистриран на: 22 Юли 2011, 20:41

Re: Разпознайте се:Какъв вид темперамент сте?

Мнениеот ramimni » 30 Авг 2016, 13:19

На мен ми е много трудно да посоча определен тип. Аз май съм сборен :lol: .
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: Разпознайте се:Какъв вид темперамент сте?

Мнениеот Rali_hr » 30 Авг 2016, 14:30

Хаха, тук сега всички в офиса се опитваме да се определим, само да не намине някой шеф да ни пита, че шефа със сигурност е холерик. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
За себе си мога да кажа, че съм Сангвиц, а имаме тук един холерик и меланхолик - 2 броя. :) Останалите твърдят, че са смесица.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Разпознайте се:Какъв вид темперамент сте?

Мнениеот Грохот » 30 Авг 2016, 15:41

То едва ли някой ще си признае, че е флегматик или меланхолик :mrgreen: .
Грохот
 
Мнения: 260
Регистриран на: 13 Май 2014, 13:13

Re: Разпознайте се:Какъв вид темперамент сте?

Мнениеот Ваня Стойчева » 30 Авг 2016, 15:57

Грохот написа:То едва ли някой ще си признае, че е флегматик или меланхолик :mrgreen: .

Защо? Аз мога да се определя като меланхолик, не мисля, че има нещо срамно, дори и да си флегматик. Зависи от гледната точка, ако приемаш само лошото.. :)
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Разпознайте се:Какъв вид темперамент сте?

Мнениеот gomez123 » 31 Авг 2016, 11:56

Тези типове темперамент не са ми много присърце. Не са точни според мен, човек може да събере у себе си много черти и качества, понякога противоположни. Не може да се разграничава така.
gomez123
 
Мнения: 246
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 11:42


Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron