Най-страшното заболяване на света...

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Най-страшното заболяване на света...

Мнениеот The_The_Ramone » 15 Апр 2011, 20:06

Хипохондрия е маниакален страх за собственото здраве у някои хора – най-вече притеснения за наличието на сериозно заболяване. Често се наблюдава дори когато лекар е прегледал страдащия от хипохондрия и го е уверил, че опасенията му са неоснователни или неадекватно пресилени.
Хипохондрията се проявява по различни начини. Някои хора имат натрапчиви мисли и физически усещания, които ги карат често да се съветват със семейството си, с приятели и с медицински лица. Други толкова се страхуват от всякакъв намек за наличие на болест, че избягват да търсят лекарска помощ дори за малки проблеми, а понякога се стига дотам да оставят сериозно заболяване да се развие, без да бъде диагностицирано. Също така има хора, които живеят в отчаяние и депресия, убедени че имат застрашаващо живота заболяване и никой лекар не би могъл да им помогне, приемайки болестта като наказание за простъпки в миналото.
Често хипохондрията е съпътствана от други психически разстройства.


Болни ли сте? А ваши роднини и близки? Какво е усещането...
The Game Will Never Be The Same
Аватар
The_The_Ramone
 
Мнения: 236
Регистриран на: 09 Апр 2011, 10:00
Местоположение: Вътрешна Монголия

Re: Най-страшното заболяване на света...

Мнениеот Рамела » 15 Апр 2011, 20:39

Страхотна тема !! Поздравления !!! Като заболяване не знам дали е страшно, но определено е смешно...
Рамела
 
Мнения: 61
Регистриран на: 29 Мар 2011, 20:37

Re: Най-страшното заболяване на света...

Мнениеот The_The_Ramone » 15 Апр 2011, 20:58

Рамела написа:Страхотна тема !! Поздравления !!! Като заболяване не знам дали е страшно, но определено е смешно...


Да не ти е в къщата обаче....параноята от параноята е страшно нещо.... :(
The Game Will Never Be The Same
Аватар
The_The_Ramone
 
Мнения: 236
Регистриран на: 09 Апр 2011, 10:00
Местоположение: Вътрешна Монголия

Re: Най-страшното заболяване на света...

Мнениеот Рамела » 15 Апр 2011, 21:12

Тук идва на помощ плацебо ефекта. Купи от аптеката някакви световно-безизвестни витамини или добавка от типа на тия....за мерак, за далак...и го дай на параноика и му внуши, че това е неговата панацея и гледай резултат ;)
Рамела
 
Мнения: 61
Регистриран на: 29 Мар 2011, 20:37

Re: Най-страшното заболяване на света...

Мнениеот The_The_Ramone » 15 Апр 2011, 21:13

Рамела написа:Тук идва на помощ плацебо ефекта. Купи от аптеката някакви световно-безизвестни витамини или добавка от типа на тия....за мерак, за далак...и го дай на параноика и му внуши, че това е неговата панацея и гледай резултат ;)


А когато параноикът е в пенсионна възраст, ходи активно по лекари и трепери и от сянката си... :x
The Game Will Never Be The Same
Аватар
The_The_Ramone
 
Мнения: 236
Регистриран на: 09 Апр 2011, 10:00
Местоположение: Вътрешна Монголия

Re: Най-страшното заболяване на света...

Мнениеот southern_sun » 15 Апр 2011, 21:49

Ако това е най-страшното заболяване какво ли е СПИН и Рака?
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Най-страшното заболяване на света...

Мнениеот The_The_Ramone » 15 Апр 2011, 22:11

southernsun написа:Ако това е най-страшното заболяване какво ли е СПИН и Рака?

То е по-страшно и от тях...
The Game Will Never Be The Same
Аватар
The_The_Ramone
 
Мнения: 236
Регистриран на: 09 Апр 2011, 10:00
Местоположение: Вътрешна Монголия

Re: Най-страшното заболяване на света...

Мнениеот Radost » 16 Апр 2011, 09:43

Рамела написа:Тук идва на помощ плацебо ефекта. Купи от аптеката някакви световно-безизвестни витамини или добавка от типа на тия....за мерак, за далак...и го дай на параноика и му внуши, че това е неговата панацея и гледай резултат ;)


Там е работата, че не помага особено. Хипохондриците искат лично отношение, някой да е ангажиран с тях непрекъснато, да им съчувства, да ги окайва, а не само да си изпият хапчето.
Затова се роят и благоденстват всякакви мошеници - врачки, баячки, ходжи и прочие...
Имам такива познати - наистина да не са ти в къщата. Цялото семейство мизерства, за да пълни гушата на подобни измамници, които уж лекуват "болния" от смъртоносни болести... :x
Аватар
Radost
 
Мнения: 124
Регистриран на: 30 Мар 2011, 09:31

Re: Най-страшното заболяване на света...

Мнениеот southern_sun » 20 Апр 2011, 14:47

Radost написа:
Рамела написа:Тук идва на помощ плацебо ефекта. Купи от аптеката някакви световно-безизвестни витамини или добавка от типа на тия....за мерак, за далак...и го дай на параноика и му внуши, че това е неговата панацея и гледай резултат ;)


Там е работата, че не помага особено. Хипохондриците искат лично отношение, някой да е ангажиран с тях непрекъснато, да им съчувства, да ги окайва, а не само да си изпият хапчето.
Затова се роят и благоденстват всякакви мошеници - врачки, баячки, ходжи и прочие...
Имам такива познати - наистина да не са ти в къщата. Цялото семейство мизерства, за да пълни гушата на подобни измамници, които уж лекуват "болния" от смъртоносни болести... :x

О да мисля, че всеки има поне по един от своите познати, които е хипохондрик. Аз съм другата крайност, толкова неглиже се отнасям към здравето си, че чак ме е яд.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Най-страшното заболяване на света...

Мнениеот Violetta » 18 Окт 2011, 23:48

Хипохондриците не са внимателни към здравето си, те просто се страхуват от всичко и от параноята си...не лекуват нищо.
Violetta
 
Мнения: 466
Регистриран на: 28 Апр 2011, 22:58

Следваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта