Доверяваш се - значи си с висок интелект

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Доверяваш се - значи си с висок интелект

Мнениеот ninars » 05 Мар 2013, 15:55

communicate.jpg
communicate.jpg (6.04 KiB) Прегледано 502 пъти
Хората, които по – бързо и лесно се доверяват на казаното от непознати, отсяват лъжата от истината по-добре от недоверчивите. От своя страна пък мнителните по-често се подвеждат от чуждите думи, независимо от първоначалната си резервираност. Това е мнението на социолози от канадския университет на Торонто. Според специалистите хората, които са склонни да се доверяват при първо запознанство, съвсем не бива да се възприемат като безнадеждни наивници и оптимисти. Всъщност те се оказват много по - предпазливи и точността в отношенията с околните им носи ползи както в работата, така и в личния живот. С други думи социолозите твърдят, че способността да се доверяваме на практика е признак на висок интелект. ;)
Да си призная, аз също винаги съм си мислила, че мнителните „хитреци” по често се оказват прецакани от собствената си недоверчивост. Може би, защото самите те не са искрени и се оплитат в отношенията си. Точно затова никога не съм възприемала хората, които се доверяват като наивни, а като хора с ясна преценка и желание за точни отношения с околните. Може би много от вас ще се опитат да ме убедят в обратното, но им трябват сериозни доводи и примери. Хайде да видим…Съгласни ли сте, че хората, които се доверяват са с по - висок интелект или смятате, че мнителните хора са по – умни?
ninars
 
Мнения: 345
Регистриран на: 10 Дек 2012, 19:51

Re: Доверяваш се - значи си с висок интелект

Мнениеот rossitta » 05 Мар 2013, 17:04

Спорна тема. Не може да не се отбележи, че съществуват и безнадеждни наивници :lol:
rossitta
 
Мнения: 190
Регистриран на: 06 Дек 2012, 14:00

Re: Доверяваш се - значи си с висок интелект

Мнениеот geriva » 05 Мар 2013, 20:49

Интересно. Никога не съм се замисляла по темата.
По принцип, човекът е социално същество - няма как да си живурка самостоятелно, така че иска- не иска, е принуден да се доверява на себеподобните си.
Но в това - да се доверяваш или не, има по-скоро психологически момент. Тоест зависи от опита, който притежаваш....
Уф, как да го кажа, че да ме разбере някой :oops:
Например:
Младостта е доверчива. Тоест , не е въпрос само на интелект, а на възраст, среда, опит (благополучен/злополучен)
geriva
 
Мнения: 336
Регистриран на: 18 Фев 2013, 11:45

Re: Доверяваш се - значи си с висок интелект

Мнениеот Evgenia » 06 Мар 2013, 10:47

Младостта е доверчива. Тоест , не е въпрос само на интелект, а на възраст, среда, опит (благополучен/злополучен)

Така е. Но със сигурност, когато се доверяваш си по happy, а не обременен от шизофринични съмнения
Evgenia
 
Мнения: 145
Регистриран на: 05 Мар 2013, 14:02

Re: Доверяваш се - значи си с висок интелект

Мнениеот Siss » 21 Мар 2013, 15:12

Убеден съм, че е така. Аз лично се доверявам при първоначален контакт и не мога се оплача от липса на интуиция
Siss
 
Мнения: 279
Регистриран на: 11 Дек 2012, 13:11

Re: Доверяваш се - значи си с висок интелект

Мнениеот lini_leni » 27 Сеп 2013, 14:37

Не мисля, че тези две неща могат да се съпоставят и да имат някаква връзка, макар аз да съм доверчив човек, ми изнася и да съм по-интелигентна в случая :D Но е много по-приятно, когато общуваш с открити и честни хора и за двете страни, защото всички са били и от двете страни :)
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: Доверяваш се - значи си с висок интелект

Мнениеот Буба Мара » 27 Мар 2018, 15:24

ninars написа:
communicate.jpg
Хората, които по – бързо и лесно се доверяват на казаното от непознати, отсяват лъжата от истината по-добре от недоверчивите. От своя страна пък мнителните по-често се подвеждат от чуждите думи, независимо от първоначалната си резервираност. Това е мнението на социолози от канадския университет на Торонто. Според специалистите хората, които са склонни да се доверяват при първо запознанство, съвсем не бива да се възприемат като безнадеждни наивници и оптимисти. Всъщност те се оказват много по - предпазливи и точността в отношенията с околните им носи ползи както в работата, така и в личния живот. С други думи социолозите твърдят, че способността да се доверяваме на практика е признак на висок интелект. ;)
Да си призная, аз също винаги съм си мислила, че мнителните „хитреци” по често се оказват прецакани от собствената си недоверчивост. Може би, защото самите те не са искрени и се оплитат в отношенията си. Точно затова никога не съм възприемала хората, които се доверяват като наивни, а като хора с ясна преценка и желание за точни отношения с околните. Може би много от вас ще се опитат да ме убедят в обратното, но им трябват сериозни доводи и примери. Хайде да видим…Съгласни ли сте, че хората, които се доверяват са с по - висок интелект или смятате, че мнителните хора са по – умни?

Не мисля, че мнителните хора са по-умни или по-глупави. Със сигурност не трабва да се прекалява както с наивността, така и с мнителността. Според мен страхът от това да не ни излъжат не бива да взема връх над отношенията ни с хората. И в този ред на мисли много хора подхождат с мнителност и това със сигурност не ги прави особено Ентелигентни.
Аватар
Буба Мара
 
Мнения: 305
Регистриран на: 22 Фев 2018, 15:47

Re: Доверяваш се - значи си с висок интелект

Мнениеот rabotnata pchela » 27 Мар 2018, 15:45

В наши дни трябва да ео братното и да в нимаваш на кого се доверяваш, защото винаги има огромен риск някой да т еизмами..
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53


Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron