Да му призная ли за изневярата?

Отношенията между мъжа и жената, въпроси и проблеми по пикантни теми

Re: Да му призная ли за изневярата?

Мнениеот Chalmers » 26 Мар 2018, 17:20

Определено нож с две остриета. Аз лично не мога да си замълча за такива неща. Една съвест ме яде.. :oops: Тук предполагам зависи кой какво защо разбира под "изневяра". За мен изневяра е дори целувката. За някой и оралната любов не се брои за изневяра. Колкото до това дали е редно или не, много мои приятели смятат, че е егоистично да се признава изневяра, защото злото вече е сторено, а така облекчаваш само собствената си съвест и допълнително нараняваш партньора. Аз преди бях твърдо на мнението, че всичко (почти) трябва да се казва в една връзка, но последно време започвам да се замислям.. Ако така помагаш единствено на себе си и знаеш, че е еднократна грешка, нужно ли е да го причиняваш на човека до теб? Повечето от нас знаят колко е тежко и веднъж признае ли се такова нещо, връзката не може да остане същата (за добро или лошо). От друга страна - то вече е станало - връзката е променена и заблуждаваме партньора. "Ами ако разбере от някъде? Не е ли по-добре да го чуе от мен, пък каквото ще да става?" Ей такива въпросчета започват да се прокрадват в крехката изневерила душа. :lol: Моят съвет е - изчакайте. Нека минат няколко дни, седмица. Тогава ще можете да мислите трезво и да решите дали за вас е по-добре да споделите с партньора си (bite the bullet :roll: ) или да премълчите.
Аватар
Chalmers
 
Мнения: 29
Регистриран на: 23 Фев 2018, 15:09

Re: Да му призная ли за изневярата?

Мнениеот Dipsy » 27 Мар 2018, 14:49

Monika_Spasova написа:Все пак, колко хора могат да живеят, прикривайки тази лъжа? Аз не мога да гледам човека, който уж обичам и да го лъжа по такъв начин. Макар че аз не бих и изневерила де... :)

Както се казва в една книга - съвестта е страхливка и ако ни позволи да направим дадена грешка, после няма право да ни обвинява за нея. И като си направил грешка ще си сърбаш попарата. Най-малкото което можеш да направиш е това.
Аватар
Dipsy
 
Мнения: 200
Регистриран на: 16 Мар 2018, 16:35

Re: Да му призная ли за изневярата?

Мнениеот Malina » 27 Мар 2018, 14:59

Абсолютно, човек трябва да стои зад действията си! След като си направил нещо, поемаш си вината и това е, а не обвиняваш и не се чудиш как да се измъкнеш, да мажеш и т.н.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Да му призная ли за изневярата?

Мнениеот rali06 » 28 Мар 2018, 15:13

Тъпо е да си признаеш за изневярата, ама още по-тъпо е, когато сам разбереш за нея.
rali06
 
Мнения: 211
Регистриран на: 28 Сеп 2017, 17:20

Предишна

Назад към Интимно

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron