Любим спа курорт

Културно - исторически, градски, селски, планински, спа и балнеотуризъм.
Мнения, препоръки и коментари

Любим спа курорт

Мнениеот winterrose » 06 Мар 2013, 21:28

Коя е любимата ви спа дестинация? Имате ли си предпочитано място, или избирате посоката в последния момент? Аз харесвам Хисар и Велинград, защото са ми най-близо.
winterrose
 
Мнения: 185
Регистриран на: 30 Мар 2011, 20:18

Re: Любим спа курорт

Мнениеот slavova_75 » 03 Фев 2014, 15:44

Почти винаги избирам посоката в последен момент. В днешно време са малко хотелите, които нямат спа центрове. Но и за мен един от предпочитаните е Велинград.
slavova_75
 
Мнения: 37
Регистриран на: 03 Фев 2014, 14:42

Re: Любим спа курорт

Мнениеот nocount » 03 Фев 2014, 18:03

Твърдо Хисар, страхотна атмосфера. Но има нещо странно - много е скъпа там храната в ресторантите, дори и през зимата. Нямам идея защо.
nocount
 
Мнения: 26
Регистриран на: 21 Авг 2013, 10:54

Re: Любим спа курорт

Мнениеот CinemaFreak » 27 Май 2019, 10:14

Велинград и Хисаря, това са! Но и двете са несъразмерно скъпи дестинации.
CinemaFreak
 
Мнения: 86
Регистриран на: 26 Фев 2018, 10:34

Re: Любим спа курорт

Мнениеот Lana » 29 Май 2019, 11:52

И в Девин не е никак лошо! :wink:
Аватар
Lana
 
Мнения: 87
Регистриран на: 04 Дек 2018, 15:04

Re: Любим спа курорт

Мнениеот petq1425 » 26 Авг 2019, 10:24

Ако искате наистена хубава природа с хубави СПА-центрове, мястото е Банско.
Уникална природа с уникални хотели ! :bouncymulticolor:
petq1425
 
Мнения: 38
Регистриран на: 26 Авг 2019, 09:12

Re: Любим спа курорт

Мнениеот Kiriloff » 14 Яну 2022, 21:14

Малко непопулярен отговор, но бих казал Вършец. Малко позабравен напоследък балнеологичен, климатичен, СПА курорт в северозападна България. Гледам всяка година да ходя поне веднъж там и обикновено ходя началото на август, защото тогава е празника на града, минералната вода и Балкана.
Тази година също ходих, но не успях да намеря свободни стаи в хотелите, което беше странно за мен, с оглед пандемичната обстановка.
Наложи се да търся алтернативи и се настаниш в една къща за гости близо до Вършец.
Ако репите да посетите Перлата на северозапада (така го наричат хората там), препоръчвам да разгледате Старата и Новата минерална баня, Иванчова поляна, Райски кът и Слънчевата градина.
Ако сте с кола, може да се разходите и до Клисурския манастир и къщата на Иван Вазов в Берковица.
В близост има много други забележителности, които да се видят, но аз обичам да се насладя на всяка от тях подобаващо и им отделям по много време. Затова и продължавам да се връщам - винаги намирам какво още да видя.
Разбира се, след като говорим за СПА курорти, несъмнено, ако имате възможност, отседнете в някой от СПА хотелите - от минералните бани работи само Новата минерална баня и то само през лятото.
Ако не намерите място, има много къщи за гости наоколо, които са прилични.
Kiriloff
 
Мнения: 2
Регистриран на: 14 Яну 2022, 21:05

Re: Любим спа курорт

Мнениеот varlam » 15 Яну 2022, 19:52

Kiriloff написа:Малко непопулярен отговор, но бих казал Вършец. Малко позабравен напоследък балнеологичен, климатичен, СПА курорт в северозападна България. Гледам всяка година да ходя поне веднъж там и обикновено ходя началото на август, защото тогава е празника на града, минералната вода и Балкана.
Тази година също ходих, но не успях да намеря свободни стаи в хотелите, което беше странно за мен, с оглед пандемичната обстановка.
Наложи се да търся алтернативи и се настаниш в една къща за гости близо до Вършец.
Ако репите да посетите Перлата на северозапада (така го наричат хората там), препоръчвам да разгледате Старата и Новата минерална баня, Иванчова поляна, Райски кът и Слънчевата градина.
Ако сте с кола, може да се разходите и до Клисурския манастир и къщата на Иван Вазов в Берковица.
В близост има много други забележителности, които да се видят, но аз обичам да се насладя на всяка от тях подобаващо и им отделям по много време. Затова и продължавам да се връщам - винаги намирам какво още да видя.
Разбира се, след като говорим за СПА курорти, несъмнено, ако имате възможност, отседнете в някой от СПА хотелите - от минералните бани работи само Новата минерална баня и то само през лятото.
Ако не намерите място, има много къщи за гости наоколо, които са прилични.


Стига ли се лесно до там от Пловдив? Добър ли е пътят?
varlam
 
Мнения: 205
Регистриран на: 08 Апр 2011, 15:55

Re: Любим спа курорт

Мнениеот Kiriloff » 19 Яну 2022, 22:46

varlam написа:
Kiriloff написа:Малко непопулярен отговор, но бих казал Вършец. Малко позабравен напоследък балнеологичен, климатичен, СПА курорт в северозападна България. Гледам всяка година да ходя поне веднъж там и обикновено ходя началото на август, защото тогава е празника на града, минералната вода и Балкана.
Тази година също ходих, но не успях да намеря свободни стаи в хотелите, което беше странно за мен, с оглед пандемичната обстановка.
Наложи се да търся алтернативи и се настаниш в една къща за гости близо до Вършец.
Ако репите да посетите Перлата на северозапада (така го наричат хората там), препоръчвам да разгледате Старата и Новата минерална баня, Иванчова поляна, Райски кът и Слънчевата градина.
Ако сте с кола, може да се разходите и до Клисурския манастир и къщата на Иван Вазов в Берковица.
В близост има много други забележителности, които да се видят, но аз обичам да се насладя на всяка от тях подобаващо и им отделям по много време. Затова и продължавам да се връщам - винаги намирам какво още да видя.
Разбира се, след като говорим за СПА курорти, несъмнено, ако имате възможност, отседнете в някой от СПА хотелите - от минералните бани работи само Новата минерална баня и то само през лятото.
Ако не намерите място, има много къщи за гости наоколо, които са прилични.


Стига ли се лесно до там от Пловдив? Добър ли е пътят?

До София по магистралата и от там може през прохода Петрохан. Пътят е ОК, но има повечко завои.
Другият вариант е през Ботевград, но от там е повече обикаляне и не мисля, че си заслужава с тези ремонти на тунелите и виадуктите.
Общо взето - ОК е пътя.
Kiriloff
 
Мнения: 2
Регистриран на: 14 Яну 2022, 21:05


Назад към Почивки и екскурзии в България и чужбина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron