ХОМЕОПАТИЯ -АЛТЕРНАТИВА ЛИ Е НА ТРАДИЦИОННИТЕ ХАПЧЕТА

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Re: ХОМЕОПАТИЯ -АЛТЕРНАТИВА ЛИ Е НА ТРАДИЦИОННИТЕ ХАПЧЕТА

Мнениеот qproin » 18 Окт 2011, 14:17

Аз съм за, само ако става въпрос за някой не толкова сериозен проблем, който може да изчака необходимито време за лечение с хомеопатични средства. Никога не бих лекувала главоболие или грип например с хомеопатични средства. Но в интерес на истината съм чувала за хора, които доста сериозно се повлияват от подобно лечение- например при някои кожни болести. На детето съм давала хомеопатични при никнене на зъбите веднъж, и няколко пъти за профилактика. Но като цяло и при детето разчитам на по-сериозните лекарства с цел да избегнем усложнения.
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Re: ХОМЕОПАТИЯ -АЛТЕРНАТИВА ЛИ Е НА ТРАДИЦИОННИТЕ ХАПЧЕТА

Мнениеот valiart » 18 Окт 2011, 20:11

През последните години сме свидетели как пазара на лекарствените средства се залива от множество лечебни препарати от природен произход. Това е израз на търсенето на хората на други начини да повлияват заболяванията си, защото явно старата слава на антибиотиците и другите химически лекарства вече не е достатъчна да поддържа вярването, че лекуват! Друга форма на този стремеж към натуропатията (лечение с природни средства) е все по-честото търсене на такива лечебни методи, които се основават на стимулиране на организма и неподтискане на неговата жизненост. Днес, тези методи вече са широко известни – акупунктура, апитерапия (лечение с пчелни продукти), биоенерголечение (Рейки, Прана и други), лечебен масаж, билкотерапия и още много. Един от тях е Хомеопатията, наричана още “нежната медицина”!
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: ХОМЕОПАТИЯ -АЛТЕРНАТИВА ЛИ Е НА ТРАДИЦИОННИТЕ ХАПЧЕТА

Мнениеот сиско » 24 Ное 2011, 18:04

и аз съм за хомеопатията, напоследък все повече я използвам и съм очарована от резултатите
сиско
 
Мнения: 341
Регистриран на: 18 Окт 2011, 16:03

Re: ХОМЕОПАТИЯ -АЛТЕРНАТИВА ЛИ Е НА ТРАДИЦИОННИТЕ ХАПЧЕТА

Мнениеот radowen » 25 Ное 2011, 10:20

Убедено съм за хомеопатията и използвам хомеопатичните продукти, особено при детето ми и не се притеснявам от сериозни странични ефекти. За кашлица, зачервено гърло, настника, когато никнеха зъбките - винаги използваме хомеопатични продукти!
radowen
 
Мнения: 186
Регистриран на: 08 Ное 2011, 18:24

Re: ХОМЕОПАТИЯ -АЛТЕРНАТИВА ЛИ Е НА ТРАДИЦИОННИТЕ ХАПЧЕТА

Мнениеот valiart » 25 Ное 2011, 21:29

Хомеопатията е истинско чудо, но човек наистина трябва да вярва на положителните резултати, да е отворен към нея. Но да не разчита само и единствено на нея.
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: ХОМЕОПАТИЯ -АЛТЕРНАТИВА ЛИ Е НА ТРАДИЦИОННИТЕ ХАПЧЕТА

Мнениеот tralala.1974 » 28 Ное 2011, 15:13

Имам син на три години,който е алергичен към повечето антибиотици,затова го лекувам изключително с хомеопатия-мн.съм доволна.Няколко пъти досега е боледувал от гнойна ангина-Висока темп.,отпадналост и гнойни налепи-САМО С ХОМЕОПАТИЯ се оправя за 3-4 дни,като температурата спада до 24ч. :D
tralala.1974
 
Мнения: 8
Регистриран на: 02 Апр 2011, 13:07

Re: ХОМЕОПАТИЯ -АЛТЕРНАТИВА ЛИ Е НА ТРАДИЦИОННИТЕ ХАПЧЕТА

Мнениеот сиско » 28 Ное 2011, 21:19

tralala.1974 написа:Имам син на три години,който е алергичен към повечето антибиотици,затова го лекувам изключително с хомеопатия-мн.съм доволна.Няколко пъти досега е боледувал от гнойна ангина-Висока темп.,отпадналост и гнойни налепи-САМО С ХОМЕОПАТИЯ се оправя за 3-4 дни,като температурата спада до 24ч. :D

И аз предпочитам хомеопатията за детето, а и за другите членове на семеЙството. Тровим децата още от малки с тези антибиотици.
сиско
 
Мнения: 341
Регистриран на: 18 Окт 2011, 16:03

Re: ХОМЕОПАТИЯ -АЛТЕРНАТИВА ЛИ Е НА ТРАДИЦИОННИТЕ ХАПЧЕТА

Мнениеот Maya » 17 Апр 2012, 18:49

Има едни хомеопатични инжекции discus compositum n mit kalmia които са алтернатива на стандартните нестероидни и стероидни противовъзпалителни, ......при дегенеративни проблеми с гръбначен стълб и са помогнали на много хора. Обаче не се продават в България!
Ако някой работещ в областта на фармацията и вноса на нови "лекарства" чете това,....... защо не вземе да направи нещо по въпроса?!
Лекарства съм го сложила в кавички, защото това не е точно лекарство, а хомеопатия.
Инжекциите discus compositum n mit kalmia се продават свободно без рецепта по аптеките в Германия и други страни.
Би било хубаво да се продават и в нашите аптеки!
Maya
 
Мнения: 14
Регистриран на: 31 Мар 2012, 00:41

Re: ХОМЕОПАТИЯ -АЛТЕРНАТИВА ЛИ Е НА ТРАДИЦИОННИТЕ ХАПЧЕТА

Мнениеот southern_sun » 28 Май 2012, 11:47

Maya написа:Има едни хомеопатични инжекции discus compositum n mit kalmia които са алтернатива на стандартните нестероидни и стероидни противовъзпалителни, ......при дегенеративни проблеми с гръбначен стълб и са помогнали на много хора. Обаче не се продават в България!
Ако някой работещ в областта на фармацията и вноса на нови "лекарства" чете това,....... защо не вземе да направи нещо по въпроса?!
Лекарства съм го сложила в кавички, защото това не е точно лекарство, а хомеопатия.
Инжекциите discus compositum n mit kalmia се продават свободно без рецепта по аптеките в Германия и други страни.
Би било хубаво да се продават и в нашите аптеки!

Не мисля, че ще е толкова лесно да се внесе продукт, който се разпространява само в Германия. Все пак трябва разрешително, независимо дали това е хомеопатичен или лекарствен продукт.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: ХОМЕОПАТИЯ -АЛТЕРНАТИВА ЛИ Е НА ТРАДИЦИОННИТЕ ХАПЧЕТА

Мнениеот Stanislava77 » 04 Юни 2012, 16:02

Здравейте,
Разбира се, че хомепатията е алтернатива на традиционните хапчета, друг е въпросът дали е по-добър начин за лечение. Всеки човек решава как ще се лекува дали с антибиотици, дали с билколечение или с хомеопатия е въпрос на избор.
В следния линк има повече информация за това "що е хомеопатия" и за хомеопатичното лечение като са изложени както добрите страни, так и не толкова добрите страни
Stanislava77
 
Мнения: 4
Регистриран на: 04 Юни 2012, 15:41

ПредишнаСледваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта

cron