ХОМЕОПАТИЯ -АЛТЕРНАТИВА ЛИ Е НА ТРАДИЦИОННИТЕ ХАПЧЕТА

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Re: ХОМЕОПАТИЯ -АЛТЕРНАТИВА ЛИ Е НА ТРАДИЦИОННИТЕ ХАПЧЕТА

Мнениеот Finger » 15 Юни 2012, 12:27

Stanislava77 написа:Здравейте,
Разбира се, че хомепатията е алтернатива на традиционните хапчета, друг е въпросът дали е по-добър начин за лечение. Всеки човек решава как ще се лекува дали с антибиотици, дали с билколечение или с хомеопатия е въпрос на избор.
В следния линк има повече информация за това "що е хомеопатия" и за хомеопатичното лечение като са изложени както добрите страни, так и не толкова добрите страни

Хомеопатията има ли и друга страна освен добрата? Аз мисля, че хомеопатията е един наистина добър начин да заместиш традиционната медицина.
Finger
 
Мнения: 138
Регистриран на: 07 Дек 2011, 11:48

Re: ХОМЕОПАТИЯ -АЛТЕРНАТИВА ЛИ Е НА ТРАДИЦИОННИТЕ ХАПЧЕТА

Мнениеот lion16 » 16 Юни 2012, 20:26

За първи път се сблъсках с хомеопатията, когато получих тежка бъбречна криза и нямах пари да си купя стандартните лекарства, тъй като не ми плащаха заплатата, и за да получа облекчение ми трябваха минимум 4 вида лекарства. В този момент не можех да си позволя друго освен хомеопатия и се изплаших, че ако не подейства няма какво да направя. Обаче за моя голяма изненада получих облекчение още същия ден, на третия ден бях на работа без проблем. По стандартния метод ми трябваха от 1 до 4 седмици да се възстановя и смяна на няколко антибиотика. От този момент се лекувам само с хомеопатия и забравих какво е болка, както и изкарах всички камъчета от бъбреците ми. Със сигурност мога да кажа, че това не е вяра, убеждение или плацебо, както се опитват да го изкарат, защото мога да гарантирам, че наистина не тръгнах с вяра да се лекувам, а по-скоро с обратното - страх че няма да помогне!!! Но помогна и то повече отколкото предполагах!!! Освен това и котката си лекувах така. При нея също ефекта е поразителен.
lion16
 
Мнения: 1
Регистриран на: 16 Юни 2012, 19:37

Re: ХОМЕОПАТИЯ -АЛТЕРНАТИВА ЛИ Е НА ТРАДИЦИОННИТЕ ХАПЧЕТА

Мнениеот rony_80 » 19 Юни 2012, 13:45

Наши приятели лекуват сина си изцяло с хомеопатия и дори вече им дават консултации по телефона, тъй като хомеопатката ги познава много добре. След като тръгна на ясла започна много да боледува и постоянно пиеше антибиотици. Направиха схема на лечение, започна да пие изписаната хомеопатия и вече расте здраво и усмихнато дете. Вярно, че постъпвайки в масово детско заведение, децата неминуемо преболедуват поне няколко пъти докато се адаптират, но пък постоянно да се пият антибиотици не си е работа.
rony_80
 
Мнения: 56
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:25

Re: ХОМЕОПАТИЯ -АЛТЕРНАТИВА ЛИ Е НА ТРАДИЦИОННИТЕ ХАПЧЕТА

Мнениеот delchev » 07 Авг 2019, 09:43

До момента хомеопатията няма категорично доказан лечебен ефект! Сигурно е алтернатива на традиционните медикаменти, но както се казва - на всеки действа различно! Абе, важното е да вярваш, че от това ти минава!
delchev
 
Мнения: 102
Регистриран на: 03 Авг 2019, 20:00

Предишна

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта