ХОМЕОПАТИЯ -АЛТЕРНАТИВА ЛИ Е НА ТРАДИЦИОННИТЕ ХАПЧЕТА

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

ХОМЕОПАТИЯ -АЛТЕРНАТИВА ЛИ Е НА ТРАДИЦИОННИТЕ ХАПЧЕТА

Мнениеот sise » 17 Апр 2011, 18:15

ХОМЕОПАТИЯТА КАК НИ ЛЕКУВА ТЯ : КАТО ПЛАЦЕБО ИЛИ В ДЕЙСТВИТЕЛНОСТ
sise
 
Мнения: 12
Регистриран на: 30 Мар 2011, 16:27

Re: ХОМЕОПАТИЯ -АЛТЕРНАТИВА ЛИ Е НА ТРАДИЦИОННИТЕ ХАПЧЕТА

Мнениеот sise » 17 Апр 2011, 21:29

Мисля, че хомеопатиятията действа повече чрез внушение, върху сетивните ни органи, и затова не считам че тя може да бъде равностойна в повечето отношения на традиционната медицина . Научно е доказано, че в 40-45% от случаите е тя дества като плацебо " Лъжливо хапче", което влияе в положителна насока на силата на мисълта, че можеш да се оправиш, че ще се идлекуваш и т.н. Според мен хомеопатията не повлиява значителен обем заболявания, а само мисълта че ще си помогнем чрез нея ни кара да се чувстваме по-добре... Дано да има хора които да споделят положителните си отзиви по отношение на хомеопатичните продукти, но аз не мисля че ще са много.
sise
 
Мнения: 12
Регистриран на: 30 Мар 2011, 16:27

Re: ХОМЕОПАТИЯ -АЛТЕРНАТИВА ЛИ Е НА ТРАДИЦИОННИТЕ ХАПЧЕТА

Мнениеот Ivaylo » 17 Апр 2011, 23:02

Имам познати, които лекуват децата си само така...Растат като едни прекрасни и здрави деца. Явно са силни в пропагандата или...и аз не знам... :roll:
Аватар
Ivaylo
 
Мнения: 349
Регистриран на: 14 Мар 2011, 22:21
Местоположение: в нищото

Re: ХОМЕОПАТИЯ -АЛТЕРНАТИВА ЛИ Е НА ТРАДИЦИОННИТЕ ХАПЧЕТА

Мнениеот bisertaskov » 18 Апр 2011, 13:06

Лекуваме бебето само с хомеопатия и до сега успешно. Какъвто и да е ефекта важното е че не ни блъскат малкия с антибиотици :!:
Дръж главата си ниско наведена (скромност), очите да гледат високо (амбиция), устата затворена (спокойствие); изгради себе си върху синовно уважение и помагай на другите.
bisertaskov
 
Мнения: 588
Регистриран на: 23 Мар 2011, 10:22

Re: ХОМЕОПАТИЯ -АЛТЕРНАТИВА ЛИ Е НА ТРАДИЦИОННИТЕ ХАПЧЕТА

Мнениеот perla197811 » 19 Апр 2011, 11:00

Хомеопатията е метод на лекарствено лечение, създаден от немския лекар Ханс-Кристиян Самуел Ханеман през 18 век. Принципът при хомеопатията е лекуване на подобното с подобно (Simila similibus currentur). Това разбиране е известно като закон на подобието. На пациентите, които имат определени симптоми се дава в малки дози лекарство, което при здрави хора предизвиква симптоми подобни на тяхното страдание и т.н. и т. н. Но, според мен, понякога и тя е безсилна!
Аватар
perla197811
 
Мнения: 141
Регистриран на: 31 Мар 2011, 15:11

Re: ХОМЕОПАТИЯ -АЛТЕРНАТИВА ЛИ Е НА ТРАДИЦИОННИТЕ ХАПЧЕТА

Мнениеот southern_sun » 19 Апр 2011, 14:35

Една приятелка лекува само така децата си, макар " лекува" да е силно казано. Тя твърди, че с хомеопатия е засилила имунитета на децата си и те не боледуват толкова често.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: ХОМЕОПАТИЯ -АЛТЕРНАТИВА ЛИ Е НА ТРАДИЦИОННИТЕ ХАПЧЕТА

Мнениеот jonsanT » 29 Апр 2011, 08:29

Според една клиентка,хомеопатия е да хвърлиш 1 кофа аспирин в морето,след това да изпиеш чаена лъжичка морска вода и да чакаш да ти мине главата :mrgreen:
Аватар
jonsanT
 
Мнения: 13
Регистриран на: 31 Мар 2011, 09:00

Re: ХОМЕОПАТИЯ -АЛТЕРНАТИВА ЛИ Е НА ТРАДИЦИОННИТЕ ХАПЧЕТА

Мнениеот OrHiDeA » 29 Апр 2011, 15:21

По принцип и аз мисля като теб JonsonT, но въпреки това не мога да си обясня защо на някои хора им помага толкова.... :o
Аватар
OrHiDeA
 
Мнения: 95
Регистриран на: 03 Апр 2011, 20:48

Re: ХОМЕОПАТИЯ -АЛТЕРНАТИВА ЛИ Е НА ТРАДИЦИОННИТЕ ХАПЧЕТА

Мнениеот jonsanT » 30 Апр 2011, 15:47

Със сигурност ефекта не е само плацебо,защото хомеопатията действа и върху животни :roll:
Аватар
jonsanT
 
Мнения: 13
Регистриран на: 31 Мар 2011, 09:00

Re: ХОМЕОПАТИЯ -АЛТЕРНАТИВА ЛИ Е НА ТРАДИЦИОННИТЕ ХАПЧЕТА

Мнениеот southern_sun » 02 Май 2011, 16:30

jonsanT написа:Със сигурност ефекта не е само плацебо,защото хомеопатията действа и върху животни :roll:

И как точно става това?
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Следваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта