Оковите на майчината любов

Re: Оковите на майчината любов

Мнениеот Lollipop » 04 Сеп 2015, 15:40

Прави сте момичета, много е трудно да се гледа някой такъв, наистина съсипваш живота на тоя човек, а то се очаква, че като мъж уж трябва да се оправя повече. Брат ми е същия, по-голям е от мен мама още го гледа! Не знам после кой ще съжалява за това нещо...
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Оковите на майчината любов

Мнениеот Kaya » 04 Сеп 2015, 22:03

Pipilota написа:
Kaya написа:Ей такива ги има, които просто не могат да свикнат с идеята, че бебето е пораснало! Ако от малко е научено всичко да му се подава в ръчичка.. прави страшна услуга и на жена му и на децата му. Бих казала, че мой роднина е такъв, ами той не знае какво е една филия да си намаже, грам мисъл логична няма, не мисли за пари не мисли за нищо, сега лежи на гърба на децата си. :roll:

Така е, но никой не мисли за това, само се гледа детенцето им да е добре. Аз също се усетих по едно време, че направих грешката малко повече да обръщам внимание и да ограничавам малкия. Когато се роди 2-рото дете, баткото вече бива наричан голям и би се справил, но малкото винаги остава малко и все грижите са по него. Осъзнах се навреме, сега съм ги оставила да се оправят сами, не искам да гледам после бебета цял живот и да се срамувам, че съм "произвела" такива мъже!

Просто добре, че си се осъзнала на време! Не си го причинявай нито на себе си, нито на бъдещите си внуци, а и не вярвай, че детето ти ще получи удовлетвореност. Така че по-сурово с тези деца! :)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Оковите на майчината любов

Мнениеот Rali_hr » 04 Сеп 2015, 23:20

Добре е сякаш да си оставяме децата се справят добре, вярно е че няма нищо по-силно от нашата любов като майки, но наистина не правим услуга на нашите прекрасни деца, които ще пораснат и ще станат родители!
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Оковите на майчината любов

Мнениеот Lollipop » 07 Сеп 2015, 11:46

Rali_hr написа:Добре е сякаш да си оставяме децата се справят добре, вярно е че няма нищо по-силно от нашата любов като майки, но наистина не правим услуга на нашите прекрасни деца, които ще пораснат и ще станат родители!

Че е хубаво хубаво е, ама че не се получава също е факт. :) Какво да се прави, майчината любов наистина е силна и никога не намалява, винаги искаме детето ни да е добре, а често ние сме причина да бъде постоянно зле.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Оковите на майчината любов

Мнениеот Jully » 09 Сеп 2015, 16:07

Lollipop написа:
Rali_hr написа:Добре е сякаш да си оставяме децата се справят добре, вярно е че няма нищо по-силно от нашата любов като майки, но наистина не правим услуга на нашите прекрасни деца, които ще пораснат и ще станат родители!

Че е хубаво хубаво е, ама че не се получава също е факт. :) Какво да се прави, майчината любов наистина е силна и никога не намалява, винаги искаме детето ни да е добре, а често ние сме причина да бъде постоянно зле.

Както и да го гледаме е грешно, трябва д аоставим детето малко от време на време да си чука главата, защото расте и става лигаво и страхливо, самостоятелността се учи още от малко човече.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Оковите на майчината любов

Мнениеот Rali_hr » 10 Сеп 2015, 11:55

Ако знаете колко много не само мъже, но и жени има, които биват глезени от родителите си, има толкова много, които не знаят какво е да си напазаруват, да отидат да си платят ток, вода,... не знам това кое е горделивото, кое е хубавото, което правят родителите им, защото тях няма да ги има едни ден, нито парите им, тогава децата им ще виснат на гърбовете на приятели, роднини или ще берат срам някъде живеейки мизерно, понеже не са научени на какво е това да си знаеш своите задължения и да се бориш за своя си живот.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Оковите на майчината любов

Мнениеот Gorica23 » 10 Сеп 2015, 12:32

Rali_hr написа:Ако знаете колко много не само мъже, но и жени има, които биват глезени от родителите си, има толкова много, които не знаят какво е да си напазаруват, да отидат да си платят ток, вода,... не знам това кое е горделивото, кое е хубавото, което правят родителите им, защото тях няма да ги има едни ден, нито парите им, тогава децата им ще виснат на гърбовете на приятели, роднини или ще берат срам някъде живеейки мизерно, понеже не са научени на какво е това да си знаеш своите задължения и да се бориш за своя си живот.

Една приятелка го реши проблема със самостоятелността, като стана на 12г. дъщеря и я изпрати в пансион.
Gorica23
 
Мнения: 790
Регистриран на: 03 Апр 2014, 10:58

Re: Оковите на майчината любов

Мнениеот Jully » 10 Сеп 2015, 14:39

Gorica23 написа:
Rali_hr написа:Ако знаете колко много не само мъже, но и жени има, които биват глезени от родителите си, има толкова много, които не знаят какво е да си напазаруват, да отидат да си платят ток, вода,... не знам това кое е горделивото, кое е хубавото, което правят родителите им, защото тях няма да ги има едни ден, нито парите им, тогава децата им ще виснат на гърбовете на приятели, роднини или ще берат срам някъде живеейки мизерно, понеже не са научени на какво е това да си знаеш своите задължения и да се бориш за своя си живот.

Една приятелка го реши проблема със самостоятелността, като стана на 12г. дъщеря и я изпрати в пансион.

Това не е ли жестоко? За мен пансиона е наказаяние както за детето, така и за мен самата, няма да си виждам детето докато е толкова малко и се учи на най-големите уроци в живота си, не мисля, че е правилно. Разбира се това е мое мнение.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Оковите на майчината любов

Мнениеот Pipilota » 15 Сеп 2015, 12:46

Аз също не бих изпратила детето си в пансион, но може би има своите предимства, наистина самостоялтеността, която се изгражда там е друга, но и хората, които възпитават ценности в детето не са родителите.. :roll:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Оковите на майчината любов

Мнениеот Fancy » 15 Сеп 2015, 13:43

Pipilota написа:Аз също не бих изпратила детето си в пансион, но може би има своите предимства, наистина самостоялтеността, която се изгражда там е друга, но и хората, които възпитават ценности в детето не са родителите.. :roll:

Така си е, а що се отнася до самостоятелността, лесно може да се възпита, зиме и лете като го пращаш на лагери и без да иска ще стане :idea:
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

ПредишнаСледваща

Назад към Приказки по женски

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта