Млякото-вредно след 3-годишна възраст?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Re: Млякото-вредно след 3-годишна възраст?

Мнениеот the princess » 13 Мар 2012, 12:19

Margo написа:
qproin написа:Аз не мисля, че млякото е вредно. Ние цял живот пием мляко, а по отношение на това което се продава в магазина- мисля, че човекът е адаптивно животно и лесно изгражда имунитет към всичко, дори към храните.Ако става въпрос всичко е вредно, ама гладни ли да ги държим тези деца?!

На дали изхранваш детето си само с мляко, но ако млякото е вредно защо измислиха пробиотика? Че какво да му е вредно на млякото?

И аз не смятам, че млякото е вредно.Все пак България е известна с киселото си мляко, ако е вредно дали всички ще говорят за прочутата бактерия Лактобацилус Булгарикус.
the princess
 
Мнения: 117
Регистриран на: 13 Мар 2012, 10:30

Re: Млякото-вредно след 3-годишна възраст?

Мнениеот VIVI » 13 Мар 2012, 13:32

Добре, де, ако млякото е вредно какво става с млечните продукти? Да не ядем масло, кашкавал, и сирене ли :!: :?: Ние специално си поръчваме кашкавал и сирене от една мандра в село... не помня кое и честно казано нямат нищо общо с това, което се продава по магазините :idea:
VIVI
 
Мнения: 63
Регистриран на: 07 Мар 2012, 16:02

Re: Млякото-вредно след 3-годишна възраст?

Мнениеот shushito » 10 Май 2012, 10:55

Ако млякото беше вредно, то сега нямаше да пиша тук :lol: От много малка обожавам да ям и да пия мляко - прясно, кисело, плодово - всичко що е мляко. Е, да не би да ми има нещо? Нищо подобно, че дори съм и много здрава :mrgreen: Рядко се разболявам, не съм влизала в болница, много рядко пия лекарства - вие преценете дали ми е навредило :roll:
shushito
 
Мнения: 59
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:30

Re: Млякото-вредно след 3-годишна възраст?

Мнениеот Снежана » 10 Май 2012, 11:13

shushito написа:Ако млякото беше вредно, то сега нямаше да пиша тук :lol: От много малка обожавам да ям и да пия мляко - прясно, кисело, плодово - всичко що е мляко. Е, да не би да ми има нещо? Нищо подобно, че дори съм и много здрава :mrgreen: Рядко се разболявам, не съм влизала в болница, много рядко пия лекарства - вие преценете дали ми е навредило :roll:

Ако млякото беше вредно, дали щяха да бъдат открити пробиотиците?
Снежана
 
Мнения: 153
Регистриран на: 09 Май 2012, 08:58

Re: Млякото-вредно след 3-годишна възраст?

Мнениеот mamavladi » 21 Юни 2012, 14:07

Чела съм много противоречиви мнения по въпроса - вредно ли е млякото или не, но мисля, че истината е някъде по средата. В прясното мляко се съдържат хормони и антибиотици :idea: Това го знам със сигурност, защото имаме приятел, който работи в млекопреработвателен цех. Абсолютно на всяка една доставка на прясно мляко се правят изследвания за наличие на антибиотици, защото ако съдържат такива, прясното мляко не може да стане на кисело...
От друга страна вече не знам какво е полезно за детето ми, защото отвсякъде тръбят за нитрати, парабени, оцветители и всякакви химикали, които неизменно присъстват в храните и козметиката.Моят син обича кисело мляко, прясното не го тачи и вредно, невредно си го хапва с кеф.
mamavladi
 
Мнения: 32
Регистриран на: 27 Май 2012, 10:35

Re: Млякото-вредно след 3-годишна възраст?

Мнениеот Ваня_13 » 17 Юли 2012, 16:00

mamavladi написа:Чела съм много противоречиви мнения по въпроса - вредно ли е млякото или не, но мисля, че истината е някъде по средата. В прясното мляко се съдържат хормони и антибиотици :idea: Това го знам със сигурност, защото имаме приятел, който работи в млекопреработвателен цех. Абсолютно на всяка една доставка на прясно мляко се правят изследвания за наличие на антибиотици, защото ако съдържат такива, прясното мляко не може да стане на кисело...
От друга страна вече не знам какво е полезно за детето ми, защото отвсякъде тръбят за нитрати, парабени, оцветители и всякакви химикали, които неизменно присъстват в храните и козметиката.Моят син обича кисело мляко, прясното не го тачи и вредно, невредно си го хапва с кеф.

Напълно съм съгласна с теб, но искам да попитам какво да правим ние, които сме хранили децата си с прясно и кисело мляко, или пък ние, които сме отгледани с прясно и кисело мляко, преди да установят учените, че всъщност било вредно?
Ваня_13
 
Мнения: 140
Регистриран на: 18 Юни 2012, 13:59

Re: Млякото-вредно след 3-годишна възраст?

Мнениеот silver933 » 18 Ное 2014, 12:37

Напоследък наистина е много разпространено това,че млякото е вредно. Вярно е,че в действителност млякото е кърма на някое животно,но що да е вредно? Слузообразуващо било,не знам си какво, няма никаква причина да е вредно,след като толкова години сме живяли с него :)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Млякото-вредно след 3-годишна възраст?

Мнениеот Kaya » 18 Мар 2015, 12:09

Аз пък не вярвам, че е вредно, не мисля, че има нещо вредно, ако се приема в нормални порции, ако всеки ден пием по половин литър прясно мляко, може и да е лошо.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Млякото-вредно след 3-годишна възраст?

Мнениеот Rali_hr » 24 Яну 2016, 11:15

Ваня_13 написа:
mamavladi написа:Чела съм много противоречиви мнения по въпроса - вредно ли е млякото или не, но мисля, че истината е някъде по средата. В прясното мляко се съдържат хормони и антибиотици :idea: Това го знам със сигурност, защото имаме приятел, който работи в млекопреработвателен цех. Абсолютно на всяка една доставка на прясно мляко се правят изследвания за наличие на антибиотици, защото ако съдържат такива, прясното мляко не може да стане на кисело...
От друга страна вече не знам какво е полезно за детето ми, защото отвсякъде тръбят за нитрати, парабени, оцветители и всякакви химикали, които неизменно присъстват в храните и козметиката.Моят син обича кисело мляко, прясното не го тачи и вредно, невредно си го хапва с кеф.

Напълно съм съгласна с теб, но искам да попитам какво да правим ние, които сме хранили децата си с прясно и кисело мляко, или пък ние, които сме отгледани с прясно и кисело мляко, преди да установят учените, че всъщност било вредно?

Точно, ние сме си хапвали и все още ядем редовно мляко, не мисля, че е вредно, все пак това не е основната ни храна, хапваме го рядко, но да не забравяме, че млякото влиза в състава на сирена и кашкавали, които ядем май ежедневно. ;)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Млякото-вредно след 3-годишна възраст?

Мнениеот roksana » 19 Фев 2016, 11:57

Има състояния, в които не е препоръчително да се консумират млечни продукти, но за другите чак пък да е вредно! :roll:
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

ПредишнаСледваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron