Чисто лице, без черни точки !!!

За малките тайни на голямото самочувствие - дайте своето мнение за козметичните продукти.

Re: Чисто лице, без черни точки !!!

Мнениеот qproin » 26 Окт 2011, 23:26

totka_lukanova написа:Тази рецепта за пръв път я чувам, пробвана ли е, как действа?

Да, аз съм я пробвала, действа като ексфолиант и е напълно безобидна.
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Re: Чисто лице, без черни точки !!!

Мнениеот bubulina » 02 Ное 2011, 13:17

А чува ли ли сте, как туркините едно време са си почиствали лицата? Прави ли са си парни бани, след което със сребърна лъжица или пръстен са изтърквали цялото си лице и така са премахвали мастните натрупвания. Все ще го пробвам, но още не съм се наканила, а те наистина имат страхотна кожа на лицето, дано да е от този метод :)
bubulina
 
Мнения: 292
Регистриран на: 11 Апр 2011, 14:40

Re: Чисто лице, без черни точки !!!

Мнениеот iskra_dim » 09 Ное 2011, 15:15

черните точки се почистват първо като се прави парна баня и после с ексфолиант като това може да се случи в домашни условия или при козметик.
Аватар
iskra_dim
 
Мнения: 36
Регистриран на: 12 Юли 2011, 17:11

Re: Чисто лице, без черни точки !!!

Мнениеот valiart » 09 Ное 2011, 22:36

bubulina написа:А чува ли ли сте, как туркините едно време са си почиствали лицата? Прави ли са си парни бани, след което със сребърна лъжица или пръстен са изтърквали цялото си лице и така са премахвали мастните натрупвания. Все ще го пробвам, но още не съм се наканила, а те наистина имат страхотна кожа на лицето, дано да е от този метод :)


Хм, това със среброто за първи път го чувам. А дали може и със злато? Все е благороден материал>
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Чисто лице, без черни точки !!!

Мнениеот qproin » 10 Ное 2011, 17:08

bubulina написа:А чува ли ли сте, как туркините едно време са си почиствали лицата? Прави ли са си парни бани, след което със сребърна лъжица или пръстен са изтърквали цялото си лице и така са премахвали мастните натрупвания. Все ще го пробвам, но още не съм се наканила, а те наистина имат страхотна кожа на лицето, дано да е от този метод :)

След като си направиш парна баня вземаш един златен пръстен, тънък и започваш да търкаш лицето си. Всичките пори си почиствам така, наистина е добър варианта, но е много важно пръстена да е тънък, за да може хубаво да се натриеш.
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Re: Чисто лице, без черни точки !!!

Мнениеот сиско » 21 Ное 2011, 20:18

аз ползвам една домашно приготвена маска за черни точки и съм много доволна: първо почиствам лицето със пилинг маска и нанасям следната маска 2-3 аспирина разтворени във малко розова вода. Трябва да стане като кашичка, нанасям на лицето и оставям да изсъхне. След това отстранявам с топла водичка. Дано да съм полезна :D
сиско
 
Мнения: 341
Регистриран на: 18 Окт 2011, 16:03

Re: Чисто лице, без черни точки !!!

Мнениеот micky » 24 Яну 2012, 14:22

Ами хубаво ли е да се натрива лицето така с този пръстен. Няма ли да се раздразни кожата, не е ли груб начинът да се стискаш и търкаш?
micky
 
Мнения: 108
Регистриран на: 20 Сеп 2011, 08:48

Re: Чисто лице, без черни точки !!!

Мнениеот Silvi » 05 Фев 2012, 15:58

Преди да изброя няколко начина да се отървем от така неприятните черни точки, трябва да знаете, че те се получават когато и кожата е суха и когато кожата е мазна. Основна причина за появата им е замърсяването на порите на кожата от попаднали прахови частици в тях. За да не се стига до появата на черни точки трябва да знаете, че след премахването им кожата на лицето трябва да се почиства редовно, в кожата на лицето да се втриват редовно спиртни разтвори, тоалетни води или лосиони. Ако обаче черните ви точки са много упорити и въпреки старанието ви се появяват отново и отново, можете да използвате по-често парна баня или горещ компрес, ако се пристъпи към изстискване с пръсти задължителна е дезинфекцията със спиртни разтвори на ръцете и кожата. Добре е да прилагате поне веднъж седмично маска и поне два пъти месечно да посещавате козметик.
В домашни условия можете да си направите маска с 2 супени лъжици царевично брашно, към което да добавите един белтък. Сместа се нанася върху черните точки и след като изсъхне се премахва с кърпа, след което изплакнете със хладка вода. Ефекта е видим, кожата става гладка и мека.
Silvi
 
Мнения: 234
Регистриран на: 04 Яну 2012, 16:02

Re: Чисто лице, без черни точки !!!

Мнениеот teddy » 28 Мар 2012, 12:55

Моята кожа е смесена и често се сблъсквам с този проблем. Сега си купих един пилинг гел на Нютрогена, който е точно против комедони. Използвам го веднъж седмично и веднъж седмично си правя маска с мед на Т-зоната. Определено си чувствам кожата на лицето по-свежа, мека и гладка. Преди ходех по-честичко на козметик, но и това не е решение, тъй като кожата привиква към механичното почистване, а и колкото по-често се изстискват порите, толкова по-бързо се пълнят със секрети и избиват пъпки.
teddy
 
Мнения: 177
Регистриран на: 06 Мар 2012, 13:14

Re: Чисто лице, без черни точки !!!

Мнениеот miki » 18 Апр 2012, 11:32

teddy написа:Моята кожа е смесена и често се сблъсквам с този проблем. Сега си купих един пилинг гел на Нютрогена, който е точно против комедони. Използвам го веднъж седмично и веднъж седмично си правя маска с мед на Т-зоната. Определено си чувствам кожата на лицето по-свежа, мека и гладка. Преди ходех по-честичко на козметик, но и това не е решение, тъй като кожата привиква към механичното почистване, а и колкото по-често се изстискват порите, толкова по-бързо се пълнят със секрети и избиват пъпки.

Ще ти препоръчам комбинирания продукт на Clean&Clear, който се използва и като измиващ гел, и като маска. Никак не е скъп, а много добре почиства лицето от всякакви нечистотии и мастни натрупвания. Всяка вечер си мия лицето с него, а веднъж седмично си правя маска за лице и съм много доволна от резултата.
miki
 
Мнения: 80
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:19

ПредишнаСледваща

Назад към Козметика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта