Чисто лице, без черни точки !!!

За малките тайни на голямото самочувствие - дайте своето мнение за козметичните продукти.

Re: Чисто лице, без черни точки !!!

Мнениеот aninka » 10 Май 2012, 14:24

Продуктите на Биодерма нямат равни в това отношение. Моята кожа е смесена и също имам проблем с черните точки, но с измиващия гел на Биодерма Sebium Gel и с хидратиращия Sebium AKN, кожата ми се чувства добре. Понякога си правя и отлепваща пилинг - маска, след която кожата на лицето ми става чистичка и мека. Каквото и да правим, няма как да се отървем от черните точки, но поне можем да почистваме лицето си, за да изглежда по-добре ;)
aninka
 
Мнения: 100
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:15

Re: Чисто лице, без черни точки !!!

Мнениеот bobito » 18 Май 2012, 09:46

Вчера си купих почистващите лепенки за лице на Нивеа и тази седмица ще ги пробвам. Използвам измиващия гел за лице на Нивеа и съм много доволна - синия, който е за нормална кожа, въпреки, че моята е смесена, геловете за мазна кожа прекалено много изсушават. Лепенките се поставят само върху Т-зоната на лицето, като почистват мръсотията запушваща порите и премахват черните точки. Ще споделя как са ми подействали и дали имат ефект.
bobito
 
Мнения: 84
Регистриран на: 17 Апр 2012, 14:22

Re: Чисто лице, без черни точки !!!

Мнениеот tochica » 27 Май 2012, 09:19

Хоп и тук за съвет :) Хайде сега да ви питам някой дали е използвал уреда на Солинген за премахване на комедони? Как се използва и има ли опасност да си нараня кожата на лицето?

solingen-magnum.png
solingen-magnum.png (9.47 KiB) Прегледано 3245 пъти
tochica
 
Мнения: 40
Регистриран на: 10 Май 2012, 15:24

Re: Чисто лице, без черни точки !!!

Мнениеот mecana » 06 Юни 2012, 10:19

tochica написа:Хоп и тук за съвет :) Хайде сега да ви питам някой дали е използвал уреда на Солинген за премахване на комедони? Как се използва и има ли опасност да си нараня кожата на лицето?

solingen-magnum.png

Нямам никаква представа как се използва това чудо, но откакто използвам розова вода, за да си почиствам лицето, не съм имала чак такъв проблем с черните точки. Използвам я като почистващ лосион за лице, а ако ми се появат черни точки по лицето, мажа с крема на Кларина и съм готова :)
mecana
 
Мнения: 115
Регистриран на: 20 Апр 2012, 16:46

Re: Чисто лице, без черни точки !!!

Мнениеот the princess » 06 Юни 2012, 10:36

tochica написа:Хоп и тук за съвет :) Хайде сега да ви питам някой дали е използвал уреда на Солинген за премахване на комедони? Как се използва и има ли опасност да си нараня кожата на лицето?

solingen-magnum.png

И аз за пръв път виждам подобен уред, ако така може да се нарече. При мен тайната на чистото лице без черни точки е веднъж седмично ексфолиране и всяка вечер почистване и тонизиране.
the princess
 
Мнения: 117
Регистриран на: 13 Мар 2012, 10:30

Re: Чисто лице, без черни точки !!!

Мнениеот shushito » 12 Юни 2012, 10:06

Само с козметика няма как да се справим с черните точки :idea: Така или иначе порите първо трябва да се почистят механично, тоест от козметик и след това вече да поддържаме кожата. Няма смисъл да се заблуждаваме, че веднъж почистени, черните точки няма да се появят отново, тъй като мастната секреция на кожата продължава и те отново ще се запушат в един момент. Аз използвам лентички за Т-зоната на лицето веднъж седмично и съм най-доволна от тях :)
shushito
 
Мнения: 59
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:30

Re: Чисто лице, без черни точки !!!

Мнениеот roxy » 19 Юни 2012, 10:46

Момичета, а как третирате разширените пори по кожата на лицето, след като премахнете черните точки? Какви продукти използвате, защото след почистване по лицето ми зейват направо кратери :mrgreen: Нямам възможност всеки път да ходя на козметик и искам да правя нещо вкъщи - стягаща маска ли да си купя или ще ми препоръчате друг продукт?
roxy
 
Мнения: 37
Регистриран на: 04 Юни 2012, 11:19

Re: Чисто лице, без черни точки !!!

Мнениеот mecana » 09 Юли 2012, 10:01

roxy написа:Момичета, а как третирате разширените пори по кожата на лицето, след като премахнете черните точки? Какви продукти използвате, защото след почистване по лицето ми зейват направо кратери :mrgreen: Нямам възможност всеки път да ходя на козметик и искам да правя нещо вкъщи - стягаща маска ли да си купя или ще ми препоръчате друг продукт?

Стягащата маска е ок, а може да опиташ и с глинена маска за лице. Ако не намериш готов продукт, хумата ще ти свърши чудесна работа. Маската на Акаци е много добра в това отношение. Продава се на дози и си е точно кална маска, но е обогатена с алое, колаген и хиалуронова киселина.

ACACI_akne.jpg
ACACI_akne.jpg (43.19 KiB) Прегледано 3167 пъти
mecana
 
Мнения: 115
Регистриран на: 20 Апр 2012, 16:46

Re: Чисто лице, без черни точки !!!

Мнениеот beautymaniac » 13 Ное 2012, 12:40

За разширени пори ползвам продуките от серията Pores No More на Д-р Брандт. Поръчвам ги от ягодка, ползвала съм почистващия лосион и Pores No More Pore Refiner Hint Of Tint. Много качествени продукти, страхотно почистват порите, заличават ги и уеднаквяват тена, попиват излишната мазнина и матират кожата. :D
beautymaniac
 
Мнения: 173
Регистриран на: 22 Окт 2012, 14:35

Re: Чисто лице, без черни точки !!!

Мнениеот ema_stef » 19 Ное 2012, 20:38

Аз лично винаги следвам трите много важни стъпки измиване, тонизиране и овлажняване сутрин и вечер. Задължително измивам с много лек и нежен сапун, след което също задължително нанасям тоник, след което нанасям хидратиращ крем, при мене подейства защото забелязвам много по-малко черни точки по лицето си от преди и също много важно е да внимаваме какви храни консумираме, плюс ежедневното набавяне на витамин С за красива кожа и пиене на вода :D Подейства при мене опитайте и вие :D
ema_stef
 
Мнения: 16
Регистриран на: 23 Окт 2012, 18:19

ПредишнаСледваща

Назад към Козметика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта