Сладко за…отслабване?

Хранителни режими за регулиране на тегло, видове диети, хранене при заболявания

Re: Сладко за…отслабване?

Мнениеот Lili_pili » 09 Яну 2015, 11:03

geriva написа:Интересно...
Не знам доколко може да се доверим на това проучване, но при мен сладките неща имат подобен ефект.
Преди години се хранех доста нездравословно. Все нямах време и хапвах доста вафли, кроасани и други "паразитни" храни. Точно тогава бях най-слаба, въпреки мега количествата от подобни калорични нещица. Всъщност се хранех само веднъж на ден-обикновено на обяд. Закуската и вечерята ми бяха заменени от каквото и да е- обикновено в пакет и доста сладко :oops:

Според мен в твоя случай от голямо значение са били годинките и енергията. Всъщност, дали ще ядеш ориз или пица, за килограмите най-важно е енергийния разход, ако стоиш седнала и зеленчуци само да ядеш няма лесно да отслабнеш, а дори и пица да хапваш и по цял ден да си на крак и в движение, отслабването е гарантирано.
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Сладко за…отслабване?

Мнениеот Pipilota » 16 Яну 2015, 09:23

Възможно е, по-добре е да се приемат повечето калории рано сутрин, отколкото вечер, например.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Сладко за…отслабване?

Мнениеот Alexandrina » 16 Яну 2015, 15:43

Lili_pili написа:
geriva написа:Интересно...
Не знам доколко може да се доверим на това проучване, но при мен сладките неща имат подобен ефект.
Преди години се хранех доста нездравословно. Все нямах време и хапвах доста вафли, кроасани и други "паразитни" храни. Точно тогава бях най-слаба, въпреки мега количествата от подобни калорични нещица. Всъщност се хранех само веднъж на ден-обикновено на обяд. Закуската и вечерята ми бяха заменени от каквото и да е- обикновено в пакет и доста сладко :oops:

Според мен в твоя случай от голямо значение са били годинките и енергията. Всъщност, дали ще ядеш ориз или пица, за килограмите най-важно е енергийния разход, ако стоиш седнала и зеленчуци само да ядеш няма лесно да отслабнеш, а дори и пица да хапваш и по цял ден да си на крак и в движение, отслабването е гарантирано.


Абсолютно съм съгласна с Лили, тайната е в движението/спорта.
Alexandrina
 
Мнения: 153
Регистриран на: 17 Дек 2014, 14:27

Re: Сладко за…отслабване?

Мнениеот Elica » 16 Яну 2015, 16:21

То ако ставате толкова лесно момичета, важен е мноого спорта! Движение!!!!
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Сладко за…отслабване?

Мнениеот Anka » 16 Яну 2015, 17:03

Сутрин, обед и вечер - само ядене на сладко и после да ви питам :)
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Сладко за…отслабване?

Мнениеот PasDeDeux » 03 Авг 2016, 17:00

Сладко за закуска ми е по-понятно, отколкото през целия ден да се тъпчеш със сладко. Зареждаш се сутринта и през деня хем имаш енергия, хем движението стопява калориите от сладкото.
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Сладко за…отслабване?

Мнениеот Rali_hr » 04 Авг 2016, 10:32

На мен ми се вижда адски трудно да ям сладко от сутринта и т.н. :) Веднага биха ми тръгнали киселини.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Сладко за…отслабване?

Мнениеот Mon_ton » 04 Авг 2016, 12:40

Като гледам някои около мен жени, хапват сутринта сладки неща и не знам наистина как после не се чувстват зле след яденето на слади неща още със ставането. :shock:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Сладко за…отслабване?

Мнениеот Lollipop » 04 Авг 2016, 14:50

Интерсно пък ше муаш сладко всеки ден и ще слабееш. според мен в много случаи се дължи на начина на живот, а не толкова на това,какво се яде и какво не.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Сладко за…отслабване?

Мнениеот klara » 05 Авг 2016, 12:41

Така е, ако не се ограничаваш със сладкото и тичаш на ден по 5 км, ще си слабичък, спор няма :lol: . Някъде ми попадна твърдението, че не бива да се яде сладко на гладно, защото предизвиква задстомашната жлеза да работи на пълни обороти, за да го обработи и така се прецаквала.
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

ПредишнаСледваща

Назад към Диети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта