Сладко за…отслабване?

Хранителни режими за регулиране на тегло, видове диети, хранене при заболявания

Сладко за…отслабване?

Мнениеот Evgenia » 11 Мар 2013, 10:28

sweets.jpg
sweets.jpg (7.17 KiB) Прегледано 1620 пъти
Как ще коментирате твърдението, че хапвайки сладко можем и да отслабнем… :roll: Най – вероятно ще си кажете „Да бе да!”. Изследване на диетолози от университета в Тел Авив обаче доказало, че хората, които се глезят с десерт на закуска, топят повече килограми от тези, които не близват и троха сладко. В изследването се включили две групи от по 200 доброволци. Тези, които получавали малко сладкишче след богата на протеин закуска, отслабнали повече.
И аз трудно възприех факта, че от шоколадова вафла на закуска можем да свалим килограми, но специалистите са се аргументирали с обяснението, че сладкото поддържа нивото на серотонина по – високо и понижава нивото на грелина – хормона на глада. Като се отдадем на сладко изкушение сутрин си спестяваме похапванията между обяда и закуската… И все пак специалистите предупреждават, че става дума за умерено количество сладко.
Аз съм твърдо решена да опитам този хранителен режим за вталяване…А вие обичате ли да похапвате сладкиши на закуска? Ще включите ли сладкото в диетата си за отслабване?
Evgenia
 
Мнения: 145
Регистриран на: 05 Мар 2013, 14:02

Re: Сладко за…отслабване?

Мнениеот ninars » 11 Мар 2013, 16:47

Не съм сигурна...доколко може да се доверим на това проучване, но нищо не пречи поне да опитаме ;)
ninars
 
Мнения: 345
Регистриран на: 10 Дек 2012, 19:51

Re: Сладко за…отслабване?

Мнениеот BRI » 19 Мар 2013, 17:59

Не ми се вярва. Вярно е, че ако хапнеш вафла на закуска ще те засити за дълго време, но все пак си е калорийна бомба...
BRI
 
Мнения: 239
Регистриран на: 13 Фев 2013, 10:04

Re: Сладко за…отслабване?

Мнениеот geriva » 21 Мар 2013, 10:53

Интересно...
Не знам доколко може да се доверим на това проучване, но при мен сладките неща имат подобен ефект.
Преди години се хранех доста нездравословно. Все нямах време и хапвах доста вафли, кроасани и други "паразитни" храни. Точно тогава бях най-слаба, въпреки мега количествата от подобни калорични нещица. Всъщност се хранех само веднъж на ден-обикновено на обяд. Закуската и вечерята ми бяха заменени от каквото и да е- обикновено в пакет и доста сладко :oops:
geriva
 
Мнения: 336
Регистриран на: 18 Фев 2013, 11:45

Re: Сладко за…отслабване?

Мнениеот Dior » 21 Мар 2013, 13:20

Интересно...
Не знам доколко може да се доверим на това проучване, но при мен сладките неща имат подобен ефект.
Преди години се хранех доста нездравословно. Все нямах време и хапвах доста вафли, кроасани и други "паразитни" храни. Точно тогава бях най-слаба, въпреки мега количествата от подобни калорични нещица. Всъщност се хранех само веднъж на ден-обикновено на обяд. Закуската и вечерята ми бяха заменени от каквото и да е- обикновено в пакет и доста сладко

Това ме заинтригува. Ще взема да повярвам, че сладкото не е чак такъв враг на диетите :P
Dior
 
Мнения: 161
Регистриран на: 05 Фев 2013, 13:15

Re: Сладко за…отслабване?

Мнениеот rossitta » 14 Юни 2013, 14:58

Иска ми се, но не вярвам... ;)
rossitta
 
Мнения: 190
Регистриран на: 06 Дек 2012, 14:00

Re: Сладко за…отслабване?

Мнениеот denkaruseva » 14 Юни 2013, 15:35

Не мога да си позволя този експеримент, тъй като ми откриха диабет :( но и аз не вярвам.
denkaruseva
 
Мнения: 180
Регистриран на: 17 Дек 2012, 14:23

Re: Сладко за…отслабване?

Мнениеот rabotnata pchela » 09 Дек 2014, 17:20

Все пак е важно колко калории ядем и тези хора как са прекарвали времето си :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Сладко за…отслабване?

Мнениеот Kaya » 10 Дек 2014, 14:09

И аз чух нещо подобно, че сутрин, ако хапваме сладко и може да отслабнем, много нереално ми се вижда ;)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Сладко за…отслабване?

Мнениеот Anka » 08 Яну 2015, 17:22

Има логика, ако толкова не можем без сладко, по-добре да го изядем сутринта и да му изхабим калориите до вечерта, отколкото да си позволяваме изкушението вечер.
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Следваща

Назад към Диети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта