Имам пърхот, дали проблемът не е във моят шампоан?

За малките тайни на голямото самочувствие - дайте своето мнение за козметичните продукти.

Re: Имам пърхот, дали проблемът не е във моят шампоан?

Мнениеот Bella » 10 Окт 2011, 10:40

bubulina написа:ФИТО PHYTHEOL FORCE 1 - интензивен шампоан против пърхот 200 мл.-това ми го беше препоръчал кожния лекар, каза че наистина си струва. Взех го на брат си и наитина пърхота изчезна, сега ползва само поддържащия шампоан на ФИТО.

Да ти кажа на Фито ми попадна една мостра, въобще не съм доволна от ефекта.Косата ми стана като гипсирана, добре, че тествах преди да купя, щях яко да се набутам.
Аватар
Bella
 
Мнения: 233
Регистриран на: 20 Сеп 2011, 15:17

Re: Имам пърхот, дали проблемът не е във моят шампоан?

Мнениеот totka_lukanova » 11 Окт 2011, 13:02

И аз не съм доволна, косата ми изглеждаше омазнена и ужасна :(
totka_lukanova
 
Мнения: 224
Регистриран на: 27 Апр 2011, 14:40

Re: Имам пърхот, дали проблемът не е във моят шампоан?

Мнениеот micky » 02 Яну 2012, 10:22

Аз на Fito съм ползвала също мостра за изправяне на коса, ефект нямаше и също не ми харесваше как изглежда косата ми.
micky
 
Мнения: 108
Регистриран на: 20 Сеп 2011, 08:48

Re: Имам пърхот, дали проблемът не е във моят шампоан?

Мнениеот Cuddy » 02 Яну 2012, 13:44

Определено неподходящият шампоан може да докара много главоболия. Вкъщи имам един Dove интензивна терапия- какво е това чудо не знам, но с него след 24 часа все едно съм се заливала с олио. Отвратителен е. След второто измиване и пърхот се появи- направо идилия. Сега, за за оправя положението, се мия само с Кетозал.
Cuddy
 
Мнения: 234
Регистриран на: 26 Дек 2011, 16:12

Re: Имам пърхот, дали проблемът не е във моят шампоан?

Мнениеот tweety » 03 Яну 2012, 11:42

Cuddy написа:Определено неподходящият шампоан може да докара много главоболия. Вкъщи имам един Dove интензивна терапия- какво е това чудо не знам, но с него след 24 часа все едно съм се заливала с олио. Отвратителен е. След второто измиване и пърхот се появи- направо идилия. Сега, за за оправя положението, се мия само с Кетозал.

И на мен ми се е случвало да имам пърхот от шампоан Dove, сега ползвам Orzen с бирена мая против пърхот, много съм доволна от него.
tweety
 
Мнения: 348
Регистриран на: 15 Ное 2011, 10:04

Re: Имам пърхот, дали проблемът не е във моят шампоан?

Мнениеот pasta » 04 Яну 2012, 00:04

Колкото и да не ми се вярваше пробвах Head & Sholders и пърхота изчезна.Не съм имала много но и малкото ме дразнеше,вече от 3 години ползвам само този шампоан и си реших проблема.
pasta
 
Мнения: 142
Регистриран на: 09 Дек 2011, 11:37

Re: Имам пърхот, дали проблемът не е във моят шампоан?

Мнениеот valiart » 04 Яну 2012, 21:24

Като че ли мъжете по-чесо ги гони пърхута. И действително моя мъж:) намери избавления от пърхута с Head & Sholders :idea:
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Имам пърхот, дали проблемът не е във моят шампоан?

Мнениеот Memento » 19 Яну 2012, 21:16

И аз имам известен проблем с пърхота, ползвам само Хед като редувам с други обикновени шампоани, пак се появява но все по-рядко. В темата има добри идеи и трябва да пробвам с някой от предложените тук шампоани.
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: Имам пърхот, дали проблемът не е във моят шампоан?

Мнениеот VIVI » 26 Мар 2012, 10:15

Има една пяна, която успешно се бори с упорития пърхот - DUCRAY KELUAL. Нанася се върху суха коса и значително намалява пърхота и сърбежа, разкошна е!
Важно е шампоаните, които се избират да съдържат цинк, селениум сулфид, салицидна киселина или кетоконазол като активни съставки.
А ето и един съвсем елементарен метод, който може да се прилага в домашни условия - смесват се 2 ч.л. оцет с 6 ч.л. вода и така получената смес се втрива в корените на косата. Главата се завива с кърпа, като по възможност стоите с маската и през нощта. Сутринта измивате с хладка вода и подходящ шампоан против пърхот.
VIVI
 
Мнения: 63
Регистриран на: 07 Мар 2012, 16:02

Re: Имам пърхот, дали проблемът не е във моят шампоан?

Мнениеот mimeto » 11 Май 2012, 16:11

Шампоаните на VICHY DERCOS против пърхот са страхотни... Купувам на мъжа ми от известно време и още с първото измиване имаше видим резултат. Изобщо всички продукти на марката са много качествени и вкъщи много ги уважаваме ;)
mimeto
 
Мнения: 57
Регистриран на: 26 Апр 2012, 15:25

ПредишнаСледваща

Назад към Козметика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта