(НЕ)Искам да сменя моят личен лекар, защото....

Най - горещите теми от сферата на здравеопазването.

Личният лекар и пациента

Мнениеот t_g » 14 Юни 2012, 10:36

Какви трябва да бъдат отношенията между личния лекар и неговите пациенти? Може би като лекар и пациент, може би като приятели. Второто е меко казано малко вероятно тъй като даден лекар има хиляди пациенти , говоря за моя личен лекар без да назовавам конкретно името му. Въпроса по скоро би бил на колко пациенти е в състояние да осигури адекватни медицински грижи, ако мога да се изразя по този начин, един лекар. На колко пациенти е способен да окаже помощ без да бъде прекалено зает. Според мен това зависи преди всичко не само от качествата на дадения специалист, но и от броя на неговите пациенти. Не знам дали е разумно да критикувам един или друг лекар , но все си мисля че един лекар няма физическата възможност да осигури нормални лекарски грижи на повече от 1000 пациенти което е дори много! Проста сметка показва ако дори половината от тези 1000 пациенти се разболеят за един месец тоест при наличието на епидемия техня личен лекар не може да бъде в състояние дори да ги прегледа, просто няма да има физическа възможност. Какво остава да коментираме факта че някои лекари имат по 3000 или 4000 пациенти. Не знам дали този факт се дължи на малкя брои лекари практикуващи професията си или на големия брой лекари които упражняват съвсем други дейности за да могат да се издържат или да издържат своето семейство.
Колко е хуманно да караш хората да чакат по един час дори когато са си взели час по телефона , колко е хуманно да не "споделиш" пациенти с някой колега колко е хуманно да искаш безброй много пациенти на които сам знаеш че не можеш да отделиш необходимото време. Оставям отговора на читателите!
t_g
 
Мнения: 2
Регистриран на: 14 Юни 2012, 09:33

Re: Личният лекар и пациента

Мнениеот bobito » 14 Юни 2012, 10:59

Избрала съм си личния лекар не защото ми е приятел, а защото е добър специалист. Всъщност личната лекарка, ако трябва да бъда точна :) И да, ако ми се наложи да отида на преглед, чакам поне час, защото няма предварително запазени часове, но никога не съм чакала на телефона без да ми вдигне от другата страна. Звъняла съм й в 22 ч вечерта, защото имахме проблем с малката и не само ми вдигна телефона, а и дойде до нас! Доволна съм от избора си и не искам да ме "преотстъпва" на друг неин колега. Ако има недоволни, нека се преместят те :roll:
bobito
 
Мнения: 84
Регистриран на: 17 Апр 2012, 14:22

Re: (НЕ)Искам да сменя моят личен лекар, защото....

Мнениеот tweety » 14 Юни 2012, 14:57

Предстои ми да сменя личния си лекар тъй като смених и местожителството си, но се страхувам да не направя лош избор. До сега бях доволна от личния си лекар, но става много трудно да го посещавам и да вземам направления и документи от него. Ако не ми се налагаше нямаше да го сменя!
tweety
 
Мнения: 348
Регистриран на: 15 Ное 2011, 10:04

Предишна

Назад към Здравна политика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта