(НЕ)Искам да сменя моят личен лекар, защото....

Най - горещите теми от сферата на здравеопазването.

(НЕ)Искам да сменя моят личен лекар, защото....

Мнениеот Bennito » 19 Апр 2011, 16:26

Два часа висиш пред кабинета, той излиза в обедна почивка, ти си болен, с висока температура, около теб всички кашлят. В коридора е пълно с болни хора, които чакат наравно с теб, ти си от тези без късмет – чакаш прав. След като изчакваш търпеливо твоя ред, влизаш плащаш 2.40 лв. и си тръгваш без направление, а с препоръка за витамини, бонбончета и топъл чай. Дали си струваше, дали не беше по-добре да си останеш на топло в кревата? Твоя лекар ли е виновен или здравната система е несъвършена ?
Bennito
 
Мнения: 10
Регистриран на: 19 Апр 2011, 15:22

Re: (НЕ)Искам да сменя моят личен лекар, защото....

Мнениеот southern_sun » 19 Апр 2011, 16:39

Интересна тема, предполагам голяма част от българите са били в твоето положение. На мен много пъти ми се случва да се лекувам или по интернет или си прилагам самолечение. Понякога съм се замисляла да сменя личния си лекар, но с кой? Дали следващия няма да е на същото ниво и положение? Така, че оставам си така със стария си личен лекар, по-рядко посещаващ кабинета му при това само в краен случай.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: (НЕ)Искам да сменя моят личен лекар, защото....

Мнениеот Ivaylo » 19 Апр 2011, 23:46

Има един гениален филм - Бартън Финк.
Та, отива главният герой на лекар и му казва - Имам спукано тъпанче. Докторът го преглежда и казва- Да, вие имате спукано тъпанче, дайте ми 10 долара.
Но защо Вие не ми дадохте 10 долара, след като и аз ви казах, че имам спукано тъпанче?
пита героят...
Колко пъти сте повтаряли този разговор при личния лекар... :mrgreen:
Аватар
Ivaylo
 
Мнения: 349
Регистриран на: 14 Мар 2011, 22:21
Местоположение: в нищото

Re: (НЕ)Искам да сменя моят личен лекар, защото....

Мнениеот southern_sun » 14 Юни 2011, 12:59

Ivaylo написа:Има един гениален филм - Бартън Финк.
Та, отива главният герой на лекар и му казва - Имам спукано тъпанче. Докторът го преглежда и казва- Да, вие имате спукано тъпанче, дайте ми 10 долара.
Но защо Вие не ми дадохте 10 долара, след като и аз ви казах, че имам спукано тъпанче?
пита героят...
Колко пъти сте повтаряли този разговор при личния лекар... :mrgreen:

Това основателна причина ли е да си смениш личния лекар?
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: (НЕ)Искам да сменя моят личен лекар, защото....

Мнениеот varlam » 14 Юни 2011, 19:41

southernsun написа:
Ivaylo написа:Има един гениален филм - Бартън Финк.
Та, отива главният герой на лекар и му казва - Имам спукано тъпанче. Докторът го преглежда и казва- Да, вие имате спукано тъпанче, дайте ми 10 долара.
Но защо Вие не ми дадохте 10 долара, след като и аз ви казах, че имам спукано тъпанче?
пита героят...
Колко пъти сте повтаряли този разговор при личния лекар... :mrgreen:

Това основателна причина ли е да си смениш личния лекар?

И кое да е основателната причина да си смениш личния лекар???
Негова немарливост, липса на отношение, неудобен кабинет, големи опашки...
След като отивате там и твърдите, че сте болен от хрема, а той също ви потвърждава това и не прави нищо, какво искате от такъв лекар?
varlam
 
Мнения: 205
Регистриран на: 08 Апр 2011, 15:55

Re: (НЕ)Искам да сменя моят личен лекар, защото....

Мнениеот сиско » 27 Ное 2011, 15:55

Преди няколко месеца смених моя личен лекар и засега не искам пак да го сменям.
сиско
 
Мнения: 341
Регистриран на: 18 Окт 2011, 16:03

Re: (НЕ)Искам да сменя моят личен лекар, защото....

Мнениеот Ariana » 11 Дек 2011, 10:59

Вече 6-7 години съм при един личен лекар и не съм го сменяла. Доволна съм, освен това той е запознат подробно със всичко, свързано с моето здраве, така че не виждам причина да го сменя. ;)
Понякога намираме другите в този мрак, а понякога ги губим в него.
Аватар
Ariana
 
Мнения: 35
Регистриран на: 11 Дек 2011, 10:01

Re: (НЕ)Искам да сменя моят личен лекар, защото....

Мнениеот Silvi » 16 Яну 2012, 14:31

Пак нови изисквания при смяна на личния лекар - пациента, който е решил да смени личния си лекар трябва да представи извлечение от медицинската си документация на новоизбрания си личен лекар. Това извлечение ще се получава от предишния личен лекар. Според вас дали с получаването на това извлечение няма да се създаде обтягане на отношенията между пациента и стария личен лекар?
Silvi
 
Мнения: 234
Регистриран на: 04 Яну 2012, 16:02

Re: (НЕ)Искам да сменя моят личен лекар, защото....

Мнениеот Memento » 17 Яну 2012, 22:45

Основателна причина да сменя личният ми лекар беше когато ми обърка лекарствата и постави грешна диагноза на баща ми които за малко да си отиде скоропостижно от съвсем малък проблем, по-добра от тази причина да си смениш лекаря здраве му кажи. Изборът на личен лекар е не по-маловажен от избора на ново жилище или нова кола!
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: (НЕ)Искам да сменя моят личен лекар, защото....

Мнениеот Силвия Бояджиева » 18 Яну 2012, 00:34

Аз лично съм сменяла много пъти лекарите си, но те всички си приличат по това което не ми харесва, и то е бързото изписване на антибиотик, за големия ми син си имах личен лекар, но го водих на частно при една друга от която и до днес съм много доволна и тя се запозна със заболяванията му и все още се консултирам с нея за много неща.А сега малкия съм го записала от раждането при една от която съм доволна, но и тя бърза да изписва антибиотик и трудно дава направление, но има едно нещо което ми го каза един лекар- Фаида от сменянето на лекари няма, важно е да е при един лекар които да го познава да знае от какво боледува и ред други неща и наистина е така!
Но те са си общопрактикуващи лекари и не може да са лекари за всичко, затова въпроса с тези направления трябва да се разреши!
А на мен личния ми трябва само за направления за специалисти, за другото се самолекувам :) освен ако не стане ;)
Жената с характер ,плаши слабите мъже, но подлудява силните !
Аватар
Силвия Бояджиева
 
Мнения: 108
Регистриран на: 17 Яну 2012, 19:17

Следваща

Назад към Здравна политика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта