Толкова много видове паста за зъби, а коя да взема...?

За малките тайни на голямото самочувствие - дайте своето мнение за козметичните продукти.

Re: Толкова много видове паста за зъби, а коя да взема...?

Мнениеот Silvi » 09 Фев 2012, 17:48

eli написа:Пробвали ли сте новата паста на Блена мед 3DW ПЕРЛА 75 мл

Да пробвала съм я, уж от рекламата се казва, че след първия път зъбите се избелват с един тон - нищо подобно! Вече две опаковки ползвам - никакъв ефект!
Silvi
 
Мнения: 234
Регистриран на: 04 Яну 2012, 16:02

Re: Толкова много видове паста за зъби, а коя да взема...?

Мнениеот djelis5 » 10 Фев 2012, 11:29

Пастите за зъби според мен се делят на два вида. Едните само избелват и даряват с изключително свеж дъх, а другите са медицинските, които правят същите неща плюс предпазване на венците като "Пародонтакс" и "Лакалут". Аз ползвам тях като ги редувам и съм много доволна. Това са пасти, които се грижат за венците не само за зъбите. По-важно е венците да са защитени, защото и да имаме здрави или по-скоро лъскави зъби, ако няма на какво да се държат какво ще правим? А и избелващите пасти май само рушат емайла ни, не мислите ли?
djelis5
 
Мнения: 29
Регистриран на: 10 Фев 2012, 09:06

Re: Толкова много видове паста за зъби, а коя да взема...?

Мнениеот nikokolev » 10 Фев 2012, 14:12

Най-важното е да се вземе.И ползва.Каквато и да е,стига да нямате дентален проблем в устата.Скорошно проучване показа,че над 30% от българите, през живота си не са ползвали четка и паста за зъби.Така,че ако нямате специфични проблеми,всяка паста e добра за хигиената на устата а дали ще е Астера,Колгейт или Аквафреш,това вече е по-малкия проблем и въпрос на избор на марка.
nikokolev
 
Мнения: 21
Регистриран на: 09 Фев 2012, 14:28

Re: Толкова много видове паста за зъби, а коя да взема...?

Мнениеот miki » 25 Апр 2012, 16:44

djelis5 написа:Пастите за зъби според мен се делят на два вида. Едните само избелват и даряват с изключително свеж дъх, а другите са медицинските, които правят същите неща плюс предпазване на венците като "Пародонтакс" и "Лакалут". Аз ползвам тях като ги редувам и съм много доволна. Това са пасти, които се грижат за венците не само за зъбите. По-важно е венците да са защитени, защото и да имаме здрави или по-скоро лъскави зъби, ако няма на какво да се държат какво ще правим? А и избелващите пасти май само рушат емайла ни, не мислите ли?

Така е - имам приятелка, която няма нито една пломба или изваден зъб в устата си, но са й казали, че на 40 години вече ще е без зъби :shock: Има проблем с венците и някои зъби се клатят. Мажат я с някакви лекарства, но положението е неспасяемо. Затова наистина е по-важно да сме със здрави венци, а и така ще имаме по-малко проблеми със зъбите.
Моите четка и паста за зъби са на Сенсодин.
miki
 
Мнения: 80
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:19

Re: Толкова много видове паста за зъби, а коя да взема...?

Мнениеот roshlata » 17 Май 2012, 14:36

miki написа:
djelis5 написа:Пастите за зъби според мен се делят на два вида. Едните само избелват и даряват с изключително свеж дъх, а другите са медицинските, които правят същите неща плюс предпазване на венците като "Пародонтакс" и "Лакалут". Аз ползвам тях като ги редувам и съм много доволна. Това са пасти, които се грижат за венците не само за зъбите. По-важно е венците да са защитени, защото и да имаме здрави или по-скоро лъскави зъби, ако няма на какво да се държат какво ще правим? А и избелващите пасти май само рушат емайла ни, не мислите ли?

Така е - имам приятелка, която няма нито една пломба или изваден зъб в устата си, но са й казали, че на 40 години вече ще е без зъби :shock: Има проблем с венците и някои зъби се клатят. Мажат я с някакви лекарства, но положението е неспасяемо. Затова наистина е по-важно да сме със здрави венци, а и така ще имаме по-малко проблеми със зъбите.
Моите четка и паста за зъби са на Сенсодин.

Препоръчвам ви пастата за зъби на WELEDA, която е с невен и има антисептично, противовъзпалително действие. Имах чувствителни венци по време на бременността, а и сега :roll: Не е болка за умирачка, но пастата за зъби много ми помогна. Правех си и гаргара със смрадлика.
roshlata
 
Мнения: 51
Регистриран на: 29 Мар 2012, 15:46

Re: Толкова много видове паста за зъби, а коя да взема...?

Мнениеот shushito » 18 Май 2012, 16:26

roshlata написа:Препоръчвам ви пастата за зъби на WELEDA, която е с невен и има антисептично, противовъзпалително действие. Имах чувствителни венци по време на бременността, а и сега :roll: Не е болка за умирачка, но пастата за зъби много ми помогна. Правех си и гаргара със смрадлика.

Пастата за зъби не съм я използвала, но в момента използвам растителния гел за зъби на Веледа, който също е подходящ за чувствителни венци. Изцяло натурален продукт, който съдържа лайка, етерични масла от мента, копър и джоджен, и е много деликатен към венците, а в същото време почиства зъбите и намалява образуването на зъбната плака.
shushito
 
Мнения: 59
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:30

Re: Толкова много видове паста за зъби, а коя да взема...?

Мнениеот sanya » 05 Юни 2012, 09:27

За вкъщи открай време купувам пастите за зъби на Блендамед, като редувам избелваща и билкова. Най-добре си усещам зъбите след тяхната употреба :D За малките купувам паста за зъби от същата марка, то по-скоро е гелче за зъбки и е за деца до 6-годишна възраст. Най-доволни останахме от тях и досега продължавам да ги купувам.
sanya
 
Мнения: 62
Регистриран на: 05 Апр 2012, 12:32

Re: Толкова много видове паста за зъби, а коя да взема...?

Мнениеот beautymaniac » 20 Ное 2012, 13:36

Аз използвам Професионалната избелваща паста на Суперсмайл след препоръка на зъболекари съм много доволна :D
beautymaniac
 
Мнения: 173
Регистриран на: 22 Окт 2012, 14:35

Re: Толкова много видове паста за зъби, а коя да взема...?

Мнениеот djudjanka » 12 Дек 2012, 11:46

Някой използвал ли е избелваща паста за зъби Rembrandt? Какво ви е мнението, дава ли резултати?
http://apteka.framar.bg/30013793/%D0%BF%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D0%B7%D1%8A%D0%B1%D0%B8-rembrandt-plus-50-%D0%BC%D0%BB-
Аватар
djudjanka
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Окт 2012, 14:12

Re: Толкова много видове паста за зъби, а коя да взема...?

Мнениеот Magic-Girl » 16 Дек 2012, 16:12

Препоръчвам пастата и четките за зъби на Glister. При продължителна употреба предпазва от кариес, избелва зъбите до естествения им блясък, полира зъбите без да наранява емайла, освежава дъха. Тук можете да прочетете повече за съставките й http://www.amway.com/Shop/Product/Produ ... emno=E9530
Magic-Girl
 
Мнения: 1
Регистриран на: 16 Дек 2012, 16:01

ПредишнаСледваща

Назад към Козметика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта