Жените-шофьорки!

Re: Жените-шофьорки!

Мнениеот lallali » 04 Ное 2011, 11:15

bubulina написа::D не никак даже не съм мъжкарана. Но и вие мъжете, или айде повечето от вас са си женчовци ;)


хахаха, абсолютно съм съгласна!
Аватар
lallali
 
Мнения: 148
Регистриран на: 26 Мар 2011, 12:47

Re: Жените-шофьорки!

Мнениеот Изабел » 07 Фев 2012, 18:53

valiart написа:Хайде дами, да не се правим на голямата работа тук. Ясно е, че не е нашето амплоа това с шофьорлъка. Не мога да си представя една жена да върти колата, да свирят гуми и всякакви такива каскадьорски работи. Определено на мъжете по им отива ;)



кой ти говори за каскадни изпълнения...
аз използвам кола за удобство за ходене на работа,покупки...
признавам си че когато бях млада отивах на магистралата и там си изръсвах адреналина на макс,но откакто въведоха ограничения и на магистралите,а и вече по-мъдрях се спрях с тези дивотии.
Carpe diem!
Аватар
Изабел
 
Мнения: 104
Регистриран на: 22 Авг 2011, 11:21

Re: Жените-шофьорки!

Мнениеот SAMOTA_DOKOGA » 08 Фев 2012, 09:41

След моя шоф.курс, си мислих че никога няма да се кача да карам кола, беше кошмарно, от лошо най-лошото. Бях намразила всичко което беше свързано с автомобили, пътища и паркиране, но като се качих на моята всичко си беше ок. Смея да кажа че след 3 годишен опит по пътищата единственото което ми се опъва е шоф. по лед :D
SAMOTA_DOKOGA
 
Мнения: 11
Регистриран на: 08 Фев 2012, 09:05

Re: Жените-шофьорки!

Мнениеот Memento » 08 Фев 2012, 10:25

Чували ли сте термина - Жена шофьор и негър скиор ... е и аз я бях чувал но след като видях негър скиор преди няколко години, който даже се състезаваше за световната купа започнах да вярвам и в жените шофьори :D
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: Жените-шофьорки!

Мнениеот Изабел » 08 Фев 2012, 11:42

Memento написа:Чували ли сте термина - Жена шофьор и негър скиор ... е и аз я бях чувал но след като видях негър скиор преди няколко години, който даже се състезаваше за световната купа започнах да вярвам и в жените шофьори :D



ти сега заяждашли ли се с нас :P да ти допълня иметo- Memento mori
Carpe diem!
Аватар
Изабел
 
Мнения: 104
Регистриран на: 22 Авг 2011, 11:21

Re: Жените-шофьорки!

Мнениеот rositka » 10 Фев 2012, 15:56

Не мога да определя дали са по добрите шофьорки,но определено са по внимателните.Както има жени и жени така и мъже и мъже.Няма гаранция като е мъж ,че ще кара по добре.
Аз лично при един опит да изляза от паркинга поумувах и прецених ,че тая маневра ще е твърде сложна за мен, помолих мъж които бе в близост и познайте,в резултат не само моята кола но и съседната на паркинга бе надрана :D
rositka
 
Мнения: 26
Регистриран на: 10 Фев 2012, 09:09

Re: Жените-шофьорки!

Мнениеот Memento » 10 Фев 2012, 16:18

Ще започнем шеговито като ви съобщим, че всъщност тази леко сексистка (и доста банална) шега въобще не е актуална. На първо място ще изтъкнем факта, че негър скиор има, та даже участва и на последните зимни олимпийски игри във Ванкувър.

За справка - "явлението" на 21-те зимни олимпийски игри се казва Кваме Нкрумах Ачеампонг от Гана, нищо че едва преди 5 години е видял сняг за първи път. Снежният леопард, както е по- известен ганайският олимпиец, разби мита, че негър скиор няма, както много жени ежедневно опровергават твърдението, че от дамите шофьори не стават.



Преднамереното подценяване на способностите на жените шофьори е остаряло и лишено от смисъл клише. Да, наистина всички сме гледали забавните клипчета с гафове на жени шофьори, обикновено породени от флегматичните им и разсеяни реакции, но дайте да си признаем, че няма как да сложим всички мацки под общ знаменател. Не, ние не твърдим, че сме Шумахер в женски вариант на пътя, но честно казано ни писна да ни подценяват, само защото не пилим гуми на всеки светофар и не караме в бус лентата на Цариградско.



Едно от последните проучвания за тази година на Европейският автомобилен клуб сочи, че мъжете предизвикват 2 пъти повече катастрофи, в сравнение с жените. Освен това дамите доста по-рядко сядат зад волана след употреба на алкохол. Жените са способни по-спокойно да вземат решения и да търсят компромиси. Те са по-малко агресивни и в резултат на това по-рядко попадат в пътно-транспортни произшествия. Жените са по-склонни да приемат съвети, по-дисциплинирани са на пътя и спазват правилата. Това често предизвиква раздразнението у мъжете шофьори, които са на мнение, че конкретната обстановка или случка е по-важна от написаното в правилника.



Не отричаме, че имаме различни маниери при шофиране, но различно не означава непременно, че сме по-зле. Обяснението е в различната физиология на мъжа и жената. Жените имат по-добре развито и по-широко периферно зрение –45° добро виждане от двете страни на главата, над и под носа. Мъжете имат тунелно зрение и виждат ясно и добре право пред себе си.



Най -тежкото обвинение – Тя се гримира в колата!

Да, правим го, защото мозъкът ни позволява. В женския мозък мазолестото тяло (Corpus Callosum) между двете хемисфери е 10 % по-дебело, отколкото в мъжкия и има 30 % повече свързващи нишки. Това ни дава възможност да си слагаме червило, докато светофарът е червен и едновременно с това да говорим по телефона с приятелка (винаги с хендсфри и не защото ще ни пречи да си сложим червило, а защото безопасността е важна за нас).

Мъжкият мозък е с по-тънко мазолесто тяло и двете половини на мозъка комуникират по-трудно една с друга. Затова мъжете се концентрира само върху едно нещо.



Следващият път, когато чуете "великата" реплика за негъра скиор и жената шофьор, просто си спомнете фактите, които споделихме с вас, защото, когато те говорят, дори мъжете ще замълчат.
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: Жените-шофьорки!

Мнениеот shushito » 23 Мар 2012, 13:16

Много весела темичка сте подхванали :) Има много жени, които шофират по-добре от мъжете! Много често ми се е случвало да съм в кола и да хукат някого пред нас в женски род, пък то се окаже, че е мъж :lol: Сега едно обръщение към мъжете - как да се научи жена ви да кара, като й давате колата само, когато сте пили? Повечето от вас, де, да не вземете сега да се обидите ;) Смешно е да се твърди, че едните или другите са по-добри шофьори. И от двата пола едни се справят по-добре, а други не, така че нека не разделяме тази способност на мъже и жени!
shushito
 
Мнения: 59
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:30

Re: Жените-шофьорки!

Мнениеот Изабел » 27 Мар 2012, 22:23

Значи от доста време забелязах че бакшишите карат много бавно -дразнят ме ужасно,имах няколко случая в които мъжки шовинистични прасета дават мигач на ляво и завиват на дясно-по добър вариант,но да си толкова неориентиран в обстановката е...субекта,сега че аз съм малко невроз и все гледам всичко бързо да направя като че ли ме гонят то тва е друга бира ама такива льохмани на пътя за какъв ...като ще карат бавно да излязат да си бутат колата.
Carpe diem!
Аватар
Изабел
 
Мнения: 104
Регистриран на: 22 Авг 2011, 11:21

Re: Жените-шофьорки!

Мнениеот roshlata » 29 Мар 2012, 16:25

Моля, моля, да не се обиждаме на мъже и жени :mrgreen: Аз съм шофьорка от 10 години и смея да твърдя, че шофирам добре. Ама толкова добре, че и някои мъже могат да ми завидят :mrgreen: Че има калпави шофьори има, но защо да са само жени не разбирам? Онзи ден един така ми сече пътя, че замалко да ме удари :x Ама сигурно аз съм му била виновна, че не спря на стопа :evil: Така че, мъже, но злорадствайте, че има по-добри шофьори от вас, при това на токчета и с поли ;)
roshlata
 
Мнения: 51
Регистриран на: 29 Мар 2012, 15:46

ПредишнаСледваща

Назад към Приказки по женски

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта